[ HP8230 @ 27.01.2006. 20:30 ] @
Pozdrav svima!

Molim vas da napisete vase misljenje o Notebook racunaru, HP nc8230.

U pitanju je sledeca konfiguracija:


Microsoft® Windows® XP Professional

procesor
Intel® Centrino® Mobile Technology
• Intel® Pentium® M Processor 750
• 1.86 GHz , 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB
• Intel® Wireless LAN 802.11b/g Mini PCI card, integrated Bluetooth

Chipset
Mobile™ Intel® 915PM Express Chipset

Standard memory
512 MB

Maximum memory
Up to 2048 MB

Memory slots
2 SODIMM slots

Memory upgrade
Upgradeable to 2048 MB maximum

Pre-installed software description
HP One-Touch Button Software, HP Mobile™ Print Driver, Synaptics Touchpad Driver, HP Help and Support, HP Wireless Assistant, Sonic RecordNow!, InterVideo WinDVD - DVD Player

Software included
Software on CD: InterVideo WinDVD Creator – DVD Authoring; Additional software available from the Web: HP Client Manager Software, Smart Card Security for HP ProtectTools

Internal drives
Internal hard disk drive
60 GB

Hard disk drive speed
5400 rpm

Multi-bay devices
DVD/CD-RW

System features
Display type
TFT

Display size
15.4 inches diagonal

Video adapter features
ATI Mobility Radeon X600

Graphic subsystem video card memory
64 MB of video memory

Video resolutions description
1680 x 1050 WSXGA WVA (16 million colors)

Dimensions (W x D x H)
2.8 (at front) x 35.6 x 26.4 cm

Weight
2.63 kg (with weight saver), 2.77 kg (with optical drive)

Power features
6-cell Lithium-Ion battery internal

Power requirements
External 90W AC adapter

Audio
HP Premier•Sound 16-bit sound, line out/headphone and microphone jack

Wireless technologies
Intel® Wireless LAN 802.11b/g Mini PCI card, integrated Bluetooth

Wireless capability
Yes

Network interface
NetXtreme Gigabit (10/100/1000 NIC) PCI Express Ethernet Controller

Expansion slots
1 Type I/II PCMCIA PC card slot supports 32-bit CardBus and 16-bit cards, 1 integrated Smart Card Reader slot, 1 secure digital slot

External I/O ports
3 USB 2.0, VGA, audio in/out, power, RJ-11, RJ-45, S-video TV out, serial, Firewire (1394a), Fast IR, docking, HP Travel Battery connector

Security management
HP ProtectTools, HP DriveLock, Kensington lock (sold separately), standard Integrated Smart Card Reader, HP TPM Embedded Security Module (on selected models)

Docking solution
HP Docking Station, HP Advanced Docking Station, Vertical Stand, HP External MultiBay II cradle (all sold separately)

Warranty standard statement
Three-year standard parts and labor worldwide warranty (upgrades available, sold separately)

CENA je 1540 evra sa 3 godine garancije.

U dilemi sam sta da kupim a potreban mi je racunar u narednih par dana.
Molim vas da mi napisete sve sto mislite da bi bilo od koristi. Ako neko ima neki predlog vezano za neku slicnu konfiguraciju u ovom cenovnom rangu,neka napise.

Hvala unapred



[ HP8230 @ 29.01.2006. 22:08 ] @
Hvala puno na svim odgovorima..
[ Fuzz @ 30.01.2006. 00:36 ] @
Molim...i drugi put...
Pogresno si formulisao pitanje....sta mislim o lap-u? Ok je. Ali zasta ces ga koristiti? Koliko ti je autonomija bitna? I onda mozes dobiti neki konkretan odgovor ili savet sta uzeti u tom cenovnom rangu. Bilo bi ok i da upotrebis pretragu jer je u poslednje vreme bilo dosta reci o notebook masinama do 1500€. Ja cu se ponavljati, ali po meni je alternativa Acer Aspire 1692, a mislim i da je FS izbacio nesto slicno tom Aspire-u. Naravno sve zavisi od tvojih potreba...koje naravno ne znam...jer ih nisi naveo...
[ lancia88 @ 30.01.2006. 19:09 ] @
Pozdrav,

ja zaista ne znam sta ocekujete ako se vec odlucujete za te modele da se novoga kaze?

Mozda ovde ima nekoga ko radi sa deset razlicitih laptopova odjednom pa sve zna o njima u uporedjivanju? Ja imam nekoliko za potrebe svoje firme ali danas je samo jedan ustvari nov, ne menjam to bas kao kosulje vec ostane da radi po koju godinu a svima ovde treba da se bas ono za sta se odluce uporedi sa ko zna cim. Uostalom, vise puta i jeste ovde pisano sta se moze kupiti na temu ccs 1500 eura i ja zaista ne znam odakle sad novi i novi predlozi. Mi se svi ostali zaista samo mozemo ponavljati a u svakom slucaju hvala i Tebi sto nisis procitao ono sto je vec napisano pre nego sto otvaras temu i zahvaljujes se sto niko nije polomio noge da Ti napise sve sto je vec napisano ili Te tapse po ramenu kako si dobar posao osmislio sa kupovinom tog laptopa.