[ Dejan Topalovic @ 31.10.2002. 18:03 ] @
Prijatelj ce mi kupiti knjigu PHP 4 Bible (kao zakasnjeli poklon za rodjendan), pa me zanima da li ju je neko procitao vec i kakvo misljenje ima o njoj. Knjiga je na engleskom.
[ maliX @ 01.11.2002. 13:27 ] @
licno nisam citao tu knjigu, ali ako je sudeci po ostalima i z 'bible' edicije, ne bih mogao dati svoj glas za nju. posedujem 'photoshop 6 bible' i 'quarkxpress4 bible' i mnogo su mi vise koristile druge knjige.

naravno, poklonu se ne gleda u zube :)

ako si pocetnik u php-u, toplo ti preporucujem 'Beginning PHP4' u izdanju Wrox-a (mozes je naci i na srpskom); iako sebe ne smatram pocetnikom (vec dve godine razvijam php aplikacije - nije neki staz, ali ipak :), postoje stvari koje ne znam, a koje mi je knjiga na veoma pristupacan nacin objasnila.

kako je php ne moguce zamisliti bez baze podataka, potrazi i neku knjigu vezanu za mySQL (ako je to db sa kojima ces raditi) - u svakoj knjizi je obradjen pristup bazi i tome slicno, ali ima mnogo stvari 'u pozadini' na koje moras da obratis paznju (pre svega na projektovanje cele baze, njena normalizacija, ...)
[ Dejan Topalovic @ 01.11.2002. 21:54 ] @
Citat:

licno nisam citao tu knjigu, ali ako je sudeci po ostalima i z 'bible' edicije, ne bih mogao dati svoj glas za nju. posedujem 'photoshop 6 bible' i 'quarkxpress4 bible' i mnogo su mi vise koristile druge knjige.

naravno, poklonu se ne gleda u zube :)

Ostatak poruke ti je suvisan :)
Hvala na savjetu, ali ja nisam pitao koje knjige mi trebaju i koje knjige mi preporucujete, jer se ne smatram pocetnikom, a ako si pazljivije pratio ovaj dio foruma, onda si mogao primjetiti da u vecini slucajeva i ja dajem drugima savjete, nego sto pitam za pomoc i slicno.
Takodje i u vezi knjige za MySQL.

Inace ne uzimam knjige, nego vecinu stvari nadjem na netu, pa sam cisto informativno htio znati kakva je knjiga i kakva su misljenja onih koji su je procitali. Iako vec duze vremena samostalno pisem aplikacije u PHP-u, neka knjiga nece zgoreg doci :)

Primljen na znanje komentar u vezi knjige "Beginning PHP 4".