[ VIDAKOVICV @ 28.01.2006. 14:33 ] @
Da li se to meni ucinilo ili je juce kad sam nakon duzeg vremena ubacio 063 karticu, mreza sama podesila sat i datum na telefonu?
[ calexx @ 28.01.2006. 18:13 ] @
Ne bi bilo lepo da to radi, ako je suditi po vremenu koje piše u porukama kada stignu. Ili se to opravilo, nekada je poruka umela da ima totalno pogrešno vreme. Razdesi vreme pa pazi da li će da ga podesi. Ako ne, izvadi pa ubaci karticu i onda ćeš da znaš. Meni se trenutno puni baterija na telefonu u kome je 063 pa ne mogu da probam.
[ gojnik @ 28.01.2006. 18:15 ] @
Pa radi to jos od ranije tj vec duze vreme, nije nista novo.
[ calexx @ 28.01.2006. 21:06 ] @
Meni ne radi, upravo sam probao na dva telefona a i probao sam i 063 i 064 i nigde nije bilo podešavanja.
[ cume @ 29.01.2006. 09:51 ] @
Treba da ti bude podesen GPRS na telefonu.
[ calexx @ 29.01.2006. 11:38 ] @
Naravno da je podešen i aktivan ... na jednom, drugi i nema GPRS. Možda ga zbuni to što imam podešene GPRS i MMS za obe mreže pa i još nešto preko pa ne zna kojim putem da ide. Da li ovo radi svima ili ne? Ili je možda potrebno aktivirati neku uslugu za ovo, kao ona o pokazivanju trenutne bazne stanice?
[ Nenad Vranjanac @ 11.02.2006. 01:15 ] @
na SE mobilnim:
menu->settings->time&date->advanced->auto time zone

tu se ukljucuje i iskljucuje ova opcija.
kad je ukljucena ako pri koriscenju wapa ili mmsa sat odstupa znacajno, mreza ponudi da se sat podesi automatski.
[ VIDAKOVICV @ 11.02.2006. 21:18 ] @
Ako je GPRS podešen na ALWAYS ONLINE onda će čim se upali telefon, ako je velika razlika u vremenu, mreža podesiti vreme. I za divno čudo sat je tačan.
[ pecam @ 11.02.2006. 23:16 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Ako je GPRS podešen na ALWAYS ONLINE onda će čim se upali telefon, ako je velika razlika u vremenu, mreža podesiti vreme. I za divno čudo sat je tačan.

Upravo tako,
prilikom prijavljivanja na mrežu, GPRS sistem šalje telefonu informaciju o tačnom vremenu. Vreme jeste tačno, s'obzirom da se dobija sa NTP servera (GPS).
Sa aktiviranom opcijom auto time zone, npr. odlaskom u roaming vreme se automatski podešava na lokalno vreme u zemlji u koju ste doputovali.
[ madamov @ 12.02.2006. 12:00 ] @
Citat:
Treba da ti bude podesen GPRS na telefonu.

A što ne može bez istog? Pre godinu i kusur sam išao za SAD, preko Pariza, i u Parizu prilikom povratka i u SAD prilikom dolaska su me lokalni operateri odmah pitali da li želim da promenim vremensku zonu, i na potvrdan odgovor telefon se sam podesio. A nisam imao aktivan GPRS.
[ calexx @ 12.02.2006. 13:38 ] @
Tako je i bolje. Meni nije radilo zato što mi je GPRS bio podešen da se aktivira ako je potrebno a ne ako je moguće. Znači da moram da se bilo kako konektujem pa tek onda podešava. Ipak, nekako više volim da sam podešavam tačno vreme.
[ Pajica Ristic @ 12.03.2006. 23:18 ] @
Bolje je kada se vreme automatski podesava bez GPRSa je bi u romingu bilo skupo konektovati se na GPRS da bi podesio vreme... Ocigledno da neke mreze podesavaju vreme i bez GPRSa, jer vidim da na mojoj staroj nok3310 ima opcija za Automatsko podesavanje vremena i datuma iako pomenuti telefon nema internet...