[ Miloje Sekulic @ 29.01.2006. 13:04 ] @
Sajam banaka ...
http://www.sajam.co.yu/index.p...amp;id=604&sajam=bank_expo

će ove godine značajno promeniti kurs i od prevashodno B2C postati prevashodno B2B manifestacija. Fokus je na IT kompanijama i na njihovoj ponudi kompanijama (pretežno banke) koje posluju u oblasti finansija.

Postoje najave da je Microsoft potvrdio svoje učešće pa će samim tim i njegovi partneri biti prisutni što ide naruku ostvarivanju ideje organizatora.

Drugi novitet ove godine je organizacija pratećeg programa koji bi trebao da se satoji prevashodno od stručnih predavanja iz oblasti e-bankinga i pitanja bezbednosti u ovoj oblasti. Od organizatora ovog pratećeg programa, konsultanstke kuće Bovan Consulting www.bovan.co.yu upitan sam da predložim teme i predavače.

Zanimaju me vaše sugestije uz ogradu da je moja uloga savetodavna a ne i izvršna.

eMiloje
[ Buum @ 30.01.2006. 03:28 ] @
Možda je pravi momenat da se konačno potegne pitanje domaćeg payment processora. Čini mi se da su neki članovi ES-a imali ideju da pokrenu ovu priču, pa možda ne bi bilo loše da iznesu svoja iskustva i da se vidi konačno gde je glavni kamen spoticanja...

Što se tiče e-bankinga, mislim da je obavezno predavanje o proveri autentičnosti korisnika na osnovu najmanje 2 faktora (tzv. two-factor authentication), što će, prema odluci FFIEC-a, sve USA banke biti u obavezi da uvedu do kraja 2006. godine.

Ne znam ko bi od domaćih IT stručnjaka bio dobar sagovornik na tu temu, ali ako vas zanimaju inostrani predavači onda je možda najbolje da kontaktirate Financial IT Security magazine.

Interesantne teme koje biste mogli da razmotrite:
- "pecanje" (phishing) i krađa identiteta (identity theft), samo u Americi je zabeleženo više od 10 miliona ovakvih slučajeva zloupotrebe, a šteta se procenjuje na 48 MILIJARDI US$, od čega su direktni gubici oko 5 MILIJARDI US $;
- Patch Management Vendors (PatchLink, Ecora, Shavlik Technologies);
- Contactless Payment.

Pozdrav,
Buum


[Ovu poruku je menjao Buum dana 30.01.2006. u 04:31 GMT+1]
[ Miloje Sekulic @ 11.02.2006. 23:52 ] @
Čekam konačan program (neki likovi koje sam predložio su kontaktirani), a u međuvremenu je Microsoft izašao sa ovim (napor koji su uložili u opremanje 3 učionice, dovođenje partnera itd govori o ozbiljnosti sa kojom su pristupili nastupu na Sajmu banaka - na njima je da odrede ciljnu grupu kojoj žele da se obrate)

http://www.microsoft.com/scg/dogadja...o/default.mspx

eMiloje
[ Miloje Sekulic @ 19.02.2006. 14:04 ] @
Odabrao sam delove pratećeg programa za koje smatram da bi mogli da zanimaju posetioce ovog sajta

Sreda,
1.mart 2006

11,00 h
UDRUŽENJE BANAKA SRBIJE SA MICROSOFTOM I SAGOM
Kliring i saldiranje u Udruženju banaka Srbije -dobitnik prve evropske nagrade za bankarske tehnologije, praksa i primena tehničko rešenje
Dejan Petković, zamenik direktora Sektora za elektronsko poslovanje “SAGA”
Sala za prezentacije – hala V

12,00 – 14,00 h
BOVAN CONSULTING EKSPERTSKI SEMINAR
„TEHNOLOGIJA U SLUŽBI BANKARSTVA“
govore:
- Nebojša Đurić - organizator Međunarodnog simpozijuma o elektronskoj trgovini i elektronskom poslovanju
- Predrag Negovan - zamenik generalnog direktora LHB banke i predsednik odbora za informatiku pri Udruženju banaka Srbije
- Dejan Nikolić - direktor kancelarije F-Secure
Sala za prezentacije – hala V

14,00h – 16,00h
ADACTA EXECOM
Rešenja Adacta grupe sa poslovne informacione sisteme u finanijskim institucijama
Bogdan Obradović, direktor Adacta Execoma
Sala za prezentacije – hala V

Mislim da je ovaj seminar interesantan jer objedinjuje tri vizure iz kojih se može gledati na pitanja razvoja e-bankinga: korisnički (Đurić) bankarski (Negovan), zaštita (Nikolić).
Nadam se da će se razviti dobra diskusija.

Ako tome dodamo i prezentacije SAGE i ADACTE kao i činjenice da će Perper tradicionalno raspaliti roštilje baš isped same hale gde se događaj organizuje kao i da je otoplilo a na Savi pored sajma ima sjajnih mesta eto dobrog razloga da se vidimo 1. marta.

Miloje

[Ovu poruku je menjao Miloje Sekulic dana 19.02.2006. u 15:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Miloje Sekulic dana 20.02.2006. u 23:34 GMT+1]