[ Miki-relax @ 29.01.2006. 15:32 ] @
Podigao sam IRC SERVER na Windowsu i sve radi kako treba al imam par pitanja :

1.Kako da u configu ili vec gdje podesim da kad neko udje na server da ga salje na odredjeni kanal?

2.Kako da stavim da skenira na IP i proxy tako da se ne moze uc na server sa istim IP-om 10 puta a ni sa proxy-jem nego samo jednom?

3.Zna li neko neku IRC-OP Skriptu koja ima sve moguce komande koje ADMINISTRATOR moze imati ako ima neko molio bih da mi posalje ili da mi da redirekciju gdje da skinem!!!

4.Znate li nachin da se zakrpe rupe u Conferenc Room (npr. ulazak preko /oper key key ; ulazak preko Triala ?

Moj e-mail je : [email protected]


UNAPRIJED HVALA!
Vi ste ekipa elitesecurity i NAJJACISTE ! ;)
[ LaMpiR @ 29.01.2006. 16:01 ] @
Cr je prije par godina bio jako dobar ali sada bas i ne ali kako ti hoces.
Kada instaliraas CR, fino te pita port koji koristis kako bi pristupio kontrol panelu preko browsera. Zaboravio sam koji je port ali ides znaci http://localhost:port i onda ces vidjeti potpunu administraciju serva ili ako sve to mozes uraditi preko komandi.
1) Koliko se ja sjecam to je nemoguce uraditi ali mogla bi se napisati skripta u mircu kada neko se konektuje na serv da se radi sajoin na odredjeni kanal.
2)Opet CR je star ircd pa proxy skeneri tipa BOPM ili OPSB nemaju podrsku za njega.
3) http://www.yumirc.org imas Casper Script potrazi u sekciji Download.
4)To opet nije moguce :)

Moja preporuka ti je da da stavis neki moderniji IRCd tipa Unreal IRCd ili Hybrid...
[ Miki-relax @ 30.01.2006. 15:13 ] @
Upravu si za CR jeste star ima rupa al i dalje radi svoje... (koliko toliko barem nema muke sa podesavanjem services...)

Al ipak sam te poslushao i podigao UnrealIRCd napravio redirekciju IP-ja preko no-ip.com al jedini problem je kao i obichno podesavanje services!Skinuo sam Anope al mi nije tu nista jasno i stvarno nikad nisam podeshavao to tako da nemam veze o tome!

Ima li neko da mi pomogne i posalje services za WIN platformu i objasni detaljno gdje to da stavim kako da povezem unrealircd.conf sa services.conf ...?

UNAPRIJED HVALA!
I lampir sve pohvale od mene za tebe najbrzi si i najprecizniji sa odgovorima!;)
[ LaMpiR @ 30.01.2006. 19:00 ] @
Ma nije problem. Poslao sam ti na pp kako me mozes kontaktirati online da ti pomognem oko instaliranja servisa i ako ti treba pomoc oko unreal-a :)