[ gmilan @ 29.01.2006. 22:26 ] @
Sta preporuciti od masina za filmovanje i koju cenu ocekivati (naravno za polovnu)???
[ henrik @ 30.01.2006. 20:40 ] @
Cirka 20-30000 evra za recimo neki polovni B2 Scitex ili Katanu, upola manje za neki manji format. Gledaj po mogućstvu da dobiješ level 3 rip, mnogo je zgodnije. I da bude iz pouzdanih izvora.
[ bobiris @ 01.02.2006. 20:48 ] @
Scitex B2 sa razvijacicom kosta NOV 15000 Evra!
Ne znam napamet firmu u BGD koja ga prodaje, ali naci cu, pa cu ti javiti.
[ bobiris @ 02.02.2006. 23:08 ] @
Evo:
Firma se zove "ADT" iz Novog Sada, 021/474-0080
Osvetljivac je CREO SCITEX DOLEV 4 PRESS, format B2, cena sa razvijacicom od 14.900 Evra.
[ henrik @ 04.02.2006. 11:27 ] @
Toliko su im pale cene?! :o
[ gvozden @ 17.02.2006. 15:22 ] @
ja ga imam u firmi , odlican je.
vishe ti se i ne isplati uzimati polovnu. Pre smo bili prinudjeni da uzimamo irabljene krsheve sa zapada, sad je to ipak malo pristupacnije.
Obavezno mac kao mashina za rip.
[ henrik @ 17.02.2006. 18:45 ] @
Rip može opušteno i na PC. Možda je čak i bolje rešenje. Jeftiniji je, brz procesor (a ripovanje je uglavnom procesorski posao), s obzirom da ne bi radio ništa osim ripovanja ne bi mu se gušili registri i opterećivao bezveze, ne bi bio povezan na net... Ja bih uvek izabrao PC. Uzmeš nešto na 2-2.5GHz, ne trebaju ti pare za grafiku ni za besan monitor, 1GB kvalitetne memorije te dođe ispod 100 evra i tako dalje.
[ gvozden @ 17.02.2006. 21:45 ] @
pa, dobro moze komotno i pc. Meni tamo jedan G4 obavlja posao. samo je mashina za to .To je bila preporuka , a i proveravao sam malo shta se koristi napolje , kud svi turci tu i mali .... Radi, stabilniji je ..muka mi od pucanja pc i reinstaliranja plotera u mrezama...
Obrati paznju na kvalitet vode, tamo gde ga postavljash...ili ugradi neke filtere sa malo vecim protokom..
[ linotip @ 02.02.2007. 11:30 ] @
Kakav je Scitex Dolve 4press Image setter, moja stamparija hoce da ga kupi?
[ mirkomil @ 05.02.2007. 14:13 ] @
Verovatno najbolji osvetljivac sa vise aspekata.. najbolje od svega je sto je drum osvetljivac a ne ravan, tako da nemas problem sa pasovanjem... odlican RIP... odlicne opcije za kalibraciju i sto je najbolje dosta dugo drzi kalibraciju te ne moras da ga kalibrises svakog jutra kao na pojedinim spravama.... po meni najbolja tacka na filmu u odnosu na sve Katane, Heidelberg-e i ostalo... imas veliki izbor oblika tacke rastera kao i neke specijalne scitex-ove varijante... sama konstrukcija osvetljivaca je extra... firma u Beogradu New Deal ih prodaje i najvaznije - servisira... www.new-deal.biz
[ grafots @ 24.02.2007. 17:59 ] @
Kako se u principu povezuje PC sa hardware RIP + imagesetter-om?
[ mirkomil @ 01.03.2007. 12:34 ] @
Kod mene u firmi je to izvedeno ovako:
PC radna stanica - PCMac Lan konekcija sa RIPom na MAC-u - Osvetljivac... ako si na to mislio...
[ magnetoid @ 05.03.2007. 04:55 ] @
mirko .. da malo ne reklamiras new deal .. :]

4press je odlicna masina. Jednostavna za koriscenje, reprogramiranje i koristi bazni PC sistem unutra.
mozes ga povezati sa mac om PC em i gomilom ostalih masina .. cak ce raditi i na linuxu. uz malo tuninga :]

btw: Mirko .. u kojoj firmi radis ?
[ mirkomil @ 12.04.2007. 11:00 ] @
Citat:
magnetoid: mirko .. da malo ne reklamiras new deal .. :]

4press je odlicna masina. Jednostavna za koriscenje, reprogramiranje i koristi bazni PC sistem unutra.
mozes ga povezati sa mac om PC em i gomilom ostalih masina .. cak ce raditi i na linuxu. uz malo tuninga :]

btw: Mirko .. u kojoj firmi radis ?


Kao 1. jos kao malog su me ucili da ne razgovaram sa nepoznatima i sa onima koji se i ne predstavljaju... kao sto iz profila vidis da sam u Gornjem Milanovcu i radim u SVOJOJ agenciji... ne razumem zasto se pomen New Deal-a kategorise kao reklama, a ono sto je covek naveo u postu posle tebe (www.grafo......) niko ne pominje i ne kritikuje ka oreklamu.. kakav je problem???
[ magnetoid @ 18.06.2007. 13:20 ] @
@mirko
nemoj da se ljutis nisam mislio nista loshe. :]

poz