[ Lacoste @ 30.01.2006. 11:23 ] @
Imam sledeci problem.Imam notebook Toshiba Satellite M30x.
DVD rezac je do sada odlicno radio ali od juce kao da je mrtav.Nema ga ni u My computer ni u Device menager.Nigde.Lampica mu neprestano svetli i to je to.Zadnj put sam kopirao neki DVD i od tada ne radi (ako to uopste ima neke veze).Molim za pomoc.
[ JOJO847 @ 30.01.2006. 11:47 ] @
vidi li ga sistem pri ukljucivanju, bios...?
odi u device manager i kazi " scan for hardware changes". Probaj odraditi repair instalacije. ( pri tom ces vidjeti dal je uredjaj hardverski ispravan ako ce bootati s cd-a) Inace, mozda (ali samo mozda) se otkacio kakav kabel iznutra.
[ Marcony @ 30.01.2006. 11:55 ] @
Ako se DVD moze izvaditi, izvuci ga, pa ga ponovo vrati. Naravno, dok je kompjuter iskljucen!
[ Mladen_Perisic @ 30.01.2006. 13:40 ] @
Miriše mi na neispravnu fleš memoriju... Pokušaj da nadogradfiš firmware (ako ga BIOS poznaje) i sve ostale stvari koji ljudi sa foruma ti preporuče, pošto nema puno nade, bar tako mislim.

Takođe ručno izvuci ladicu DVDa i osmotri malo elektroniku i mehanizam.

Da ga nijesi možda palio kad je bilo suviše hladno?
[ Lacoste @ 31.01.2006. 20:37 ] @
Evo popravilo se samo od sebe.Ne razumem.Jel moguce slucajno da to uradi disk koji ima neku zastitu protiv kopiranja?Jel postoji takva zastita?
[ Milan Gligorijevic @ 31.01.2006. 21:03 ] @
Kad kabal za floppy okrenes kontra lamtica mu stalno svetli.
Mozda ti je ostecen id kabal ?
[ Mladen_Perisic @ 02.02.2006. 15:48 ] @
Ili je bilo suviše hladno kad ga je palio :)). Biće da je to bio problem :))))
[ Lacoste @ 02.02.2006. 20:09 ] @
Citat:
Ili je bilo suviše hladno kad ga je palio :)). Biće da je to bio problem :))))


Nije bilo hladno.Kompjuter mi stoji u stanu.Desilo se sinoc opet.I kada ga ugasim pa upalim ponovo, popravi se.Detektuje novi hardver i instalira se sam.Medjutim ako ga samo resetujem, nece.
[ Mladen_Perisic @ 03.02.2006. 14:22 ] @
pokušaj reinstalaciju, a ako neće - servis. Takođe. Probaj da preuzmeš i postaviš novi firmware.