[ malizvrk @ 30.01.2006. 22:56 ] @
Da li je moguce i kako prikljuciti 2 racunara na jedan monitor i to Samsung 730Bf (ima jedan DVI i jedan obican ulaz) ?
Jedan racunar ima graficku sa DVI izlazom, dok drugi racunar ima obican izlaz za monitor.
Da li postoji nekakav swich-er koji bi mogao da prebacuje singal naizmenicno zavisno od potrebe?
Hvala unapred...
[ cicika @ 30.01.2006. 23:30 ] @
Postoji switch za to, potraži negde po radnjama. Po većim radnjama.
Jedino što mislim da je promena izmedju dva računara isključivo hardverska - na prekidač :)
[ pctel @ 30.01.2006. 23:53 ] @
Takav uredjaj se zove KVM svitch i kosta oko 30 EUR-a. Prelazak sa jednog na drugi racunar vrsi se pritiskanjem odredjenih tastera na tastaturi.
[ StORM48 @ 30.01.2006. 23:57 ] @
Ako na monitoru već imaš dva konektora (DVI i D-SUB), onda su Ti potrebna samo dva kabla i DVI/D-SUB adapter. Prebacivanje signala se vrši namenskim tasterom na monitoru.

KVM switch ima istu namenu, ali je praktičniji utoliko što deli i tastaturu i miša, a ne samo monitor. S druge strane, varijanta gde je samo monitor u igri je jeftinija - zahteva samo dodatni kabl.

Pozdrav
[ -cannibal- @ 19.01.2007. 00:55 ] @
Zainteresovali ste me za KVM switch!!
Intersuje me kako se on povezuje sa dva racunara kad deli monitor, tastaturu i misa??
[ pctel @ 19.01.2007. 09:52 ] @
KVM svich je kutijica iz koje izlaze 2 ili vise kompleta kablova za povezivanje sa racunarima a na sebi ima jedan komplet prikljucaka (za misa, tastaturu i monitor).
[ vujanac borisav @ 30.12.2010. 08:37 ] @
Da li ima nesto novije, npr. da se pored jednog misa i jedne tastature prema monitoru iskoriste i jedni zvucnjaci i kabl za internet.
[ calexx @ 30.12.2010. 10:02 ] @
Sigurno postoji varijanta i sa zvučnicima/mikrofonom kao i sa USB konektorima ... ali to po meni izlazi iz namene KVM sviča. On služi da se za više računara koriste isti miš, monitor i tastatura, da ne trpamo duplo na radnom stolu i da se računari po potrebi koriste, isključuju, uključuju. Da li ti je plan da KVM svič prebaciš na jedan komp, uključujući i internet (tada drugi komp nema internet) pa nešto odradiš i vratiš se na drugi a onda prvi nema internet? S druge strane zvučnici ... zar nije korisnija varijanta da su uključeni samo na jednom kompu pa se prebaciš na njega, pustiš neku muziku i onda se vratiš na onaj drugi i nsataviš da radiš? Osim ako nije namena da se igraju igrice i slično pa da onda aktivan komp ima i zvuk. Ipak, zvučnici su periferija i nije problem da se uključe u oba i razmeste. A za internet postoje drugi svičevi ili ruteri.