[ -wx- @ 01.11.2002. 20:37 ] @
Planiram da napravim nesto nalik ICQ.. znaci server za chat samo ne znam kako da se vise korisnika poveze na isti port... (preko winsock-a naravno). Znaci... znam kako da prihvatim jednu konekciju .. al kako onda sledecu koja dolazi na isti port ?
[ degojs @ 03.11.2002. 19:25 ] @
Za resenje je dovoljno da otvoris MSDN koji dolazi uz Visual Studio i ukucas Winsock control. Dobices primere koristenja iste kontrole za 1-na-1 i visestruke konekcije.

pozdrav
[ -wx- @ 04.11.2002. 21:55 ] @
Hvala.. izgelda da moram nabavim novu verziju VB-a .. uz ovaj moj nisam dobio MSDN.
[ degojs @ 05.11.2002. 06:26 ] @
Mozes da odes na msdn.microsoft.com i u search polje ukucaj Winsock control i dobices primer (cini mi se da je isti kao onaj na CD-ovima).
http://msdn.microsoft.com/libr...l/vbconusingwinsockcontrol.asp

Ako se odlucis za kupovinu CD-ova potrebno je da kupis samo dva diska na kojima se nalazi MSDN. Ne moras ponovo da kupujes Visual Studio 6.

pozdrav
[ -wx- @ 07.11.2002. 20:11 ] @
Hvala za link, zar ne postoji neka novija verzija VB-a...? VB6 mi se gadno tripuje sa ikonicama.. nece da prihvati sve ili ih smanji .. ili budu skroz crne.
[ Shadowed @ 08.11.2002. 11:23 ] @
Postoji nova verzija VisualBasica a to je VisualBasic.NET. Nalazi se u okviru VisualStudio.NET paketa i mnogo je bolji od 6-ice (mada se meni 6-ica nije tripovala sa ikonama) ali i mnogo drugaciji. VB.NET je potpuno objektno orjentisan (sto je najbitnija razlika) i ima razne novine o kojima bi bilo izlisno da sada pisem. U svakom slucaju je mnogo ozbiljniji i preporucujem ti da ako se odlucis za njega ne deinstaliras stari VB (ja recimo imam obe verzije i u zavisnosti od toga sta mi treba radim u odgovarajucoj verziji).
[ -wx- @ 08.11.2002. 15:34 ] @
OK, hvala na informacijama.
[ markoub @ 07.02.2003. 14:45 ] @
Ja ne razumem jedan deo onog koda u MSDN: sta je sad onaj deo koda:
Load txtData(intMax)?