[ Goran Arandjelovic @ 31.01.2006. 15:22 ] @
Da li neko ima informaciju kada je otprilike takmičenje iz informatike ove godine... Datum, okvirno?
[ stf @ 31.01.2006. 21:47 ] @
Okružno je 11. februara, republičko 25. marta, a savezno 6. i 7. aprila.
[ RooTeR @ 31.01.2006. 23:46 ] @
www.yuoi.nis.edu.yu
[ Goran Arandjelovic @ 01.02.2006. 14:02 ] @
Hvala... :)
[ nenadmorpheus @ 05.09.2006. 17:15 ] @
Postoji li takmicenje i iz drugih oblasti kao sto je npr. Dizajn (Web, Graficki...)?
[ NrmMyth @ 05.09.2006. 19:25 ] @
U hrvatskoj (na razini skolstva) uz algoritamsko natjecanje imas i smotru radova.
[ Aleksandar Ilić @ 21.09.2006. 15:10 ] @
A takmičenje iz informatike 2007. godine? Znaju li se datumi i da li će biti savezno?

p0z
[ RooTeR @ 21.09.2006. 23:26 ] @
Chak i ako ne bude savezno, verujem da ce se izmedju male olimpijade (izbor ekipe) i republickog ubaciti josh jedan nivo (sadashnje savezno) ...
[ staticInt @ 22.09.2006. 06:11 ] @
Citat:
nenadmorpheus: Postoji li takmicenje i iz drugih oblasti kao sto je npr. Dizajn (Web, Graficki...)?


Ne postoji, mada ni ovo IMHO nije takmicenje iz informatike vec iz matematike, resavanja matematickih zadataka putem famoznog pascala i C++a su me oduvek privlacili, umesto kreativnosti ovde se zahteva provezbavanje gomile djubreta i znanje programiranja toliko da se otvori jedan fajl i izvrsi odredjeni broj matematickih operacija, ispise rezultat u fajl i to je to....

Mislim da stvarno neko treba da poradi na ovim takmicenjima jer ovo nije znanje programiranja vec poznavanje matematike, to verovatno dolazi otuda sto sastavljas zadataka je zadrti matematicar koji je to ucio na faksu pa sad ajde da se malo takmice ljudi iz toga. All in all one big crap.
[ dimitar 16 @ 22.09.2006. 09:25 ] @
WTF?? ...

Kakvi zadaci treba spored tebe da ima na ovi srednoskolski tamicenja?
Kakav zadrti matematicar, zadaci sastavljaju studenti koji su nekad ucestvuvali na te takmicenja...
[ dimitar 16 @ 22.09.2006. 09:32 ] @
I, ovi nacionalni takmicenja se odrzavaju za da se izbere tim koji ce prestavlja drzava na BOI i IOI. A BOI i IOI su natprevari na koji je jasno definirano da zadaci koji se resavaju su od algoritamsku prirodu...
[ RooTeR @ 22.09.2006. 10:38 ] @
staticInt, molim te, sledeci put pre nego shto kazesh ovako neshto, pogledaj zadatke koji se pojavljuju u proteklih 5 godina shto na olimpijadi shto na domacim takmichenjima ... ne znam kakva su takmichenja bila pre 20 godina, ali danas je to malo drugachije.
[ djalfirevic @ 22.09.2006. 11:27 ] @
Daj nek neko postuje doticne zadatke pa da vidimo o cemu se tu radi. Unapred hvala.
[ dimitar 16 @ 22.09.2006. 12:44 ] @
Citat:
RooTeR: staticInt, molim te, sledeci put pre nego shto kazesh ovako neshto, pogledaj zadatke koji se pojavljuju u proteklih 5 godina shto na olimpijadi shto na domacim takmichenjima ... ne znam kakva su takmichenja bila pre 20 godina, ali danas je to malo drugachije.

Ma nema veze, princip je isti jos od prva IOI.
[ staticInt @ 22.09.2006. 22:54 ] @
Svi zadatci su svedeni na matematiku i na neke vrste resavanja problema sto je ordinarna glupost, ako je vec takmicenje iz programiranja nek svako napise nesto sto valja pa lepo se gleda ko je bolju stvar odradio i bolji projekat a ne ovo, to nije znanje programiranja vec znanje matematike prvenstveno od programiranja ne treba da znas vise od 10 komandi, tu ja zavrsavam svaku dalju raspravu oko ovih gluposti.

Znate kako pravo znanje programiranja se gleda sta ti mozes da napravis a da moze da se proda i da koristi ljudima e to je znanje ovo jednostavni nije to vec nesto sasvim drugo, ja postujem te ljude ali to nema veze sa programiranjem.
[ Relaja @ 22.09.2006. 23:38 ] @
hm..Mislim da nisi u pravu.
Sve grane "tvog programiranja" bih nazvao decom ovoga sto se radi na takmicenjima..

A i secam se recimo takmicenja u izradi web prezentacija U OS...
To je bilo smesno..Zar mislis da bi sve to bilo delo jednog ucenika ?
Nekih bi, ali nekih i ne bi..
Ako zelis da programiras onako kako ti govoris, za to ti ne treba ovakvo takmicenje.
Ljudi govore..
[ NrmMyth @ 23.09.2006. 10:31 ] @
Citat:
staticInt: Svi zadatci su svedeni na matematiku i na neke vrste resavanja problema sto je ordinarna glupost, ako je vec takmicenje iz programiranja nek svako napise nesto sto valja pa lepo se gleda ko je bolju stvar odradio i bolji projekat a ne ovo, to nije znanje programiranja vec znanje matematike prvenstveno od programiranja ne treba da znas vise od 10 komandi, tu ja zavrsavam svaku dalju raspravu oko ovih gluposti.

Znate kako pravo znanje programiranja se gleda sta ti mozes da napravis a da moze da se proda i da koristi ljudima e to je znanje ovo jednostavni nije to vec nesto sasvim drugo, ja postujem te ljude ali to nema veze sa programiranjem.

Jeli to ljubomora, koja se radja iz cinjenice da ti znas, da ne znas, ono sta oni znaju...?!

Citat:
Relaja: Sve grane "tvog programiranja" bih nazvao decom ovoga sto se radi na takmicenjima..
Tocno, jer da nije tako onda velike tvrtke kao Microsoft, Google, AOL ne bi zaposljavale natjecatelje.
Jedno je razviti nacin misljenja i apstrakcije, a drugo nauciti klasu.
[ SALEWDS @ 10.11.2006. 11:21 ] @
da li vi pricate o takmicenju 2007 za O.S. ili srednju skolu?

Meni je moj nastavnik rekao da za osnovnu skolu napravi se jedan (program ili prezentacija........) i onda se to nosi na takmicenje pred komisiju. ako prodjete onda branite svoj rad.

Interesujeme ako je neko bio na takmicenju za o.s. iz informatike da li je ovo postupak ili se rade zadaci.

Unapred zahvalan
[ RooTeR @ 10.11.2006. 13:23 ] @
E, bio sam ja u osnovnoj skoli na takmichenju iz informatike ...
i bile su obe vrste (i program i zadaci ... pa ko sta vishe voli/ko se za shta prijavi)
[ SALEWDS @ 30.11.2006. 22:27 ] @
Citat:
RooTeR: (i program i zadaci ... pa ko sta vishe voli/ko se za shta prijavi)

u kom smislu.Radis tamo program ili im saljes postom pa ides da branis?
[ maxydelanoche @ 30.11.2006. 23:57 ] @
Ako se prijavljujes na programiranje, ides na takmicenje, nekih dva sata ili sat i po traje izrada zadataka (koji po meni jesu svedeni na matematicko razmisljanje). Aplikaciju - rad - valjda nosis i onda branis pred komisijom, ili saljes unapred. Nisam 100% sigurna za to.
[ cassey @ 27.02.2007. 22:29 ] @
Evo da nabacim neku reklamu ako je moguce Smiley
Poceo je sa radom sajt Drustva Matematicara Srbije. Od sada ce na njemu biti obavestenja o svemu sto vas interesuje o takmicenjcima iz matematike i informatike, o drustvu, pripremama... Takodje imate i sekciju nagradnih zadataka, po jedan zadatak iz matematike i informatike svakog meseca....

I umalo da zaboravim: http://www.dms.org.yu/
[ Arcomage @ 09.04.2007. 16:23 ] @
Ljudi koji se bave razvojnim programiranje (pravljenjem projekata - aplikacija) se slazu da je takozvano "programiranje" koje se radi na takmicenjima glupost - svodi se na matematiku. Pravo takmicenje iz programiranja se radi u osnovnoj skoli na smeru za aplikacije i u centru za talente za osnovnu u srednju skolu. Smatram da resavanje zadataka na aktuelnim takmicenjima (u Pascalu i C++) zahteva odredjene kvalitete, ali bi se trebalo prikljuciti takmicenju iz matematike i da sa informatickim tehnologijama (IT) nema nikakve veze. The Arcomage.
[ NrmMyth @ 11.04.2007. 18:14 ] @
bas divno da si nas prosvjetlio
[ momsab @ 11.04.2007. 23:13 ] @
sta je programiranje ako ne resavanje logickih zadataka?
najpre se osmisljava algoritam sa kojim se resava nesto i posle se pise program za taj algoritam

logicko razmisljanje je veoma vazno za programiranje
i, kako to da odlicni programeri znaju dobro matematiku i ne mogu bez nje? npr, programeri 3D engine-a moraju najpre da razbijaju matematiku

pogledajte, npr, ImagineCup takmicenje.. radi tim neku apliakciju za prenosne male uredjaje, mroaju da smisle bazu,servere, klijente itd itd i nsita od tog ne bi bilo moguce uraditi bez matematike: odredjivanje kriterijma, pondera, formule po kojima se nesto racuna itd itd


da ne smaram, ovaj jedan zadatak koji sam video je sasvim dobar, nista strasno
IT ne moze bez matematike