[ m r v a @ 07.07.2001. 01:12 ] @
Kako bih mogao da obezbedim administraciju mysql servera sa neke druge masine ???
kojom komandom se dodaje trusted host ( ili kako se to vec naziva) ???

Trazio sam po help-u ..... ali help je huge u bukvalnom smislu te reci .....
[ Gojko Vujovic @ 07.07.2001. 11:37 ] @
Mora� u grant tabeli imati zapis sa odre�enim usernameom, passwordom i hostnameom sa koga �eli� da pristupa�.

Ako ho�e� da dozvoli� pristup sa svih hostova, mo�e� ovako:
grant all on imebaze.* to imekorisnika identified by 'lozinka';
flush privileges;


Povezivanje sa udaljene ma�ine ide identi�nim postupkom kao da je lokalna u pitanju, sa dodatnom opcijom -h hostname kao parametar mysql klijentu, ili se to podesi u my.cnf, ili kako ti je ve� dra�e..
[ BORG @ 10.07.2001. 00:51 ] @
Mrva,
imas programcic koji se zove xmysqladmin
sa njim mozes sve to raditi
[ m r v a @ 13.07.2001. 15:58 ] @
G, zavaljujem ... L;))
BORG, koristim windows na remote masini, pa nema potrebe za znojenjem ...
tacnije koristim mysqlgui, sa mysql.com , preporucen za windos korisnika .....mada meni licno izgleda kao neka ranaaaaa alpha verzija pionirskog software-a, krajnje ne stabilan i neuobicajen interfejs ...
Neko zna nesto bolje od ovoga ???
[ Gojko Vujovic @ 14.07.2001. 12:20 ] @
Običan konzolni mysql klijent je sve što ti treba. I pokreće se komandom mysql.
A taj gui je na windowsu najlošiji, za druge sisteme je mnogo brži i funkcionalniji :) To je tek grubo portovano na windows čini mi se..
[ mika @ 14.07.2001. 13:39 ] @

Upravo tako. MySQLgui je loše portovana varijanta gui-a za MySQL. Inače, sve što ti treba za administraciju najbrže ćeš da uradiš iz prompta. E sad, ako ti treba za neki test upita, update tabela itd. dobro će ti doći neki Access-like GUI koga imaš odlično odrađenog u PHP-u na www.weberdev.com
[ Riste Pejov @ 14.07.2001. 19:55 ] @
Pa ja koristin phpMyAdmin
i stvarno radi fenomenalno,
skupina nekoliko PHP skripte,
btw ... moras imati i Apache normalno

idi na http://www.freshmeat.net
i potrazi je kao myadmin

keep hope alive




[Ovu poruku je menjao PSx-9ne dana 07-14-2001 u 06:56 PM GMT]
[ Gojko Vujovic @ 15.07.2001. 14:34 ] @
Ne treba ti apache na toj ma�ini :)

Podesi� samo u config fajlu liniju:

$cfgServers[1]['host'] = 'www.neki.drugi.kompjuter.com';

I odgovaraju�i username i password za pristup i ima da radi i sa drugog kompjutera, na kome naravno treba web server..
[ Smrtko @ 15.07.2001. 18:49 ] @
To u slicaju da je mysql host podesen tako da prima konekcije sa strane :)
[ mika @ 16.07.2001. 01:20 ] @

Da, recimo kod SCNeta nemaju podešen MySQL da prima udaljene konekcije, tako da za svaki veći update baze moram da pišem PHP, pa da ga startujem... Strašno! Ne prihvataju čak ni da im se pošalje dump file.

Ima li neko bolju ideju ili... ?


Zvao sam tehničku podršku i oni rekoše kao nešto tipa "pa nemojte, to je veliki bezbednosni problem bla bla bla truć... ", a što ja moram da prerađujem dump file i prebacujem u PHP bole ih uvo.

[ Smrtko @ 17.07.2001. 01:11 ] @
E ovako, isti problem imam ja sa Veratom i chat.co.yu, a moje resenje glasi:
phpMyAdmin konfigurisem tako da je host podesen (na nekim serverima radi i "localhost") naravno user i pass, onda tako konfigurisan stor-ujem u jedan direktorijum na mom kompu, uvjek spreman za upload. I kad imam velike promjene na bazi, samo uploadujem PHPMYADMIN na server. Izvrsim dump baze i na kraju izbrisem. To ti je moja prica, lakse nego obrada dumpa u php fajlu.
[ mika @ 17.07.2001. 14:36 ] @

Pazi, pazi... Dobra fora!

Baš ću to da probam, odlična ideja! 10X a lot