[ ZuLu @ 02.11.2002. 21:00 ] @
Cao

Imam mali problem oko izrade i koriscenja file-ova u CPPB. Zanima me kako
da pravim file i uspostavljam vezu izmedju njega i programa,kako da cuvam podatke u neki file i kako da iz njega vadim podatke. Pokusao sam da nadjem nesto u help-u ali CPPB3 ima tako uzasan help da nisam nista uspeo da nadjem.

Unapred HVALA.
[ doomed @ 03.11.2002. 02:00 ] @
koliko razumem tebi treba neka varijanta INI fajla ili ne? jel moze malo blize, kakva veza, kakav fajl ..........
[ Rapaic Rajko @ 03.11.2002. 16:53 ] @
Ako ti je problem CBuilder-ov help, onda ti imas VELIKI, a ne mali problem...
Bez zamerke.

Rajko
[ Goran Rakić @ 03.11.2002. 16:58 ] @
a kakve ovo veze sa CPP BUilder-om ima, ovo je čist C++, hoćeš da otvoriš fajl i da u njega ubacis string koji kasniej mozes da izvuces?
[ ZuLu @ 03.11.2002. 20:30 ] @
OK bicu precizniji koliko god mogu.
Treba da napravim file, pri cemu ja sam biram ekstenziju, i da u njega skladistim podatke koje ja zelim i koje posle koristim (nesto kao "Save As" i "Open" u programima), a sto se tice "uspostavljanja veze" mislio sam na povezivanje programa sa tim file-om kako bi mogao da iz njega da ucitavam podatke koje sam prethodno u njega snimio (kao procedura "Assign" u Delphi-u).

Nadam se da sam sada bio jasniji.
[ doomed @ 04.11.2002. 00:14 ] @
a da probas sa fopen ili sa _open?.......sto se tice ekstenzije..pa za to ti lepo postoji kontrola i lepo napravis filter onoga sto zelis da ti odredjeni dijalog prikaze ( odredjeni tip fajlova)...sve lepo pise u helpu - samo smireno i opusteno.....
[ Riste Pejov @ 05.11.2002. 18:30 ] @
Ukoliko ti treba samo neki prosti tekstualni file onda TStringList moze to odraditi za tebe:

Upisivanje u file-a uz pomoc TStringList:
Code:


TStringList *my_list=new TStringList;

try
{
my_list->Add("moji probni string");
my_list->Add("Jos jedan string u novom redu");
my_list->SaveToFile("c:\\test.txt");
}
__finally
{
delete my_list;
}


Ucitavanje:

Code:


TStringList *my_list=new TStringList;

try
{
my_list->LoadFromFile("c:\\test.txt");
for(int k=0;k<my_list->Count;k++)
{
ShowMessage(my_list->Strings[k]);
}
}
}
__finally
{
delete my_list;
}