[ bokiko @ 02.02.2006. 14:26 ] @
Kako da procitam podatke iz SQL baze u ASP.NET-u 2003 (C#)?
Kreirao sam adapter myAdapter, popunio data set myDataSet. Kad pozovem metodu Fill() (myAdapter.Fill(myDataSet)), prijavljuje mi da nemam pravo pristupa bazi.
Kod izgleda ovako:

private void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
myAdapter.Fill(myDataSet);
}

Probao sam preko Command Promt-a da umesem sledeci niz komandi:
osql -E -S bojan \NetSDK
(gde je bojan ime kompjutera) ali nisam uspeo.
Imam instaliran SQL 2000. Sta da radim???
[ Fedya @ 02.02.2006. 14:35 ] @
Kao prvo, NetSDK ti se dodaje nazivu servera ako si instalirao MSDE koji dolazi sa Visual Studio-m, ako si instalirao full SQLServer onda ti je ime servera samo ime racunara ili (local).

A ako ti prijavljuje da nemas pristup bazi verovatno nemas podesene usere. Napisi poruku o gresci koju ti prijavljuje.
[ bokiko @ 02.02.2006. 14:50 ] @
Kaze mi da nemam ovlascen pristu serveru ili server ne postoji.

Tacan naziv greske na engleskom sada ne mogu da napisem jer mi je projekat na drugom kompu
[ kaan @ 02.02.2006. 14:58 ] @
1. jesi podesio dobro konekcioni string?
2. jesi li podesio na SQL serveru: Authentication = SQL Server and Windows (Desni click na ime DB servera > Properties > Security)
3. Imas li dobre privilegije za tog korisnika u bazi?
[ bokiko @ 02.02.2006. 15:06 ] @
Kada radim Windows aplikacije sve radi bezprekorno.
Konekcioni string je OK. Sto se tice privilegija, nisam siguran. Kod Win aplikacija sve je bilo u redu; aktivirao bih SQL server (na sistem traj-u bi bio indikator da je SQL server aktiviran) i bez problema bih preuzimao podatke iz baze. To isto uradim i kod ASP.NET Web aplikacije i ne prolazi (u jednoj knjizi sam pronasao da se nesto podesava u Command Promt-u ali ja nisam uspeo!!)
[ Oliver Klaćik @ 03.02.2006. 10:12 ] @
Moraš u bazu kojoj pristupaš dodati novog korisnika NAZIV_RAČUNARA\ASPNET i omogućiti mu bar db_datareader pravo nad bazom. To je zbog toga što se sve ASP.NET aplikacije izvršavaju pod userom ASPNET.
[ Fedya @ 03.02.2006. 10:24 ] @
Ne moras dodavati ASPNET usera, samo u connection stringu upisi za username korisnika koji ima sva potrebna prava.
[ bokiko @ 03.02.2006. 14:25 ] @
Uspeo sam! Trebalo je samo izostaviti deo naredbe \NetSDK (osql -E -S bojan \NetSDK) u command promt-u, jer imam instaliran SQL 2000 a ne MSDE. Hvala svima!!!