[ UGY @ 02.02.2006. 22:34 ] @
Da bi se koristila mogucnost besplatnog telefoniranja potrebno je platiti odredjenu sumu novca, tj. u ovom slucaju 10 EUR.

Da li je to kao neka vrsta pretlate za odredjeni period (mjesec dana)? Tj. ukoliko dopunim racun sa 10 EUR koliko dugo cu moci da telefoniram prema zemljama koje su free?
[ crews_adder @ 02.02.2006. 22:57 ] @
10e je kredit koji ces normalno moci da potrosis, tj. trosis na pozive ka destinacijama koje nisu besplatne. Ne znam na koliko je ograniceno, ali ja ovih poslednjih 10e nisam potrosio skoro tri meseca.

Sto se drugog pitanja tice, moci ces da ih zoves sve dok su te destinacije besplatne, a koliko vidim, sve ih je manje. Ipak, i one koje nisu besplatne znatno su jeftinije nego pozivi ka istim sa fixnog telefona. Ili si pod "koliko dugo" mislio na trajanje poziva? E u tom slucaju, trajanje jednog poziva je ograniceno na 60min., ali posle toga normalno biras isti broj i razgovaras jos jedan sat, itd.

P.S.: Ovo sve vazi za Voipbuster. Voipstunt nisam probao.
[ UGY @ 03.02.2006. 20:23 ] @
Hvala na odgovoru crews_adder. Citaju ostale teme i ocekivao sam odgovor od tebe :-)

Vidim da voipstunt ima veci broj zemalja u ponudi, tj. veci broj zemalja prema kojima su pozivi besplatni. Konkretno, interesuju me pozivi prema Francuskoj, a ona je i kod jednog i kod drugog na listi besplatnih.

Ostaje mi jos samo nedoumica kod kojeg od ova dva voip operatera da uplatim.
[ astery @ 04.02.2006. 00:22 ] @
uplati kod sipdiscount-a...10€....imaju veliku listu zemalja za free zvanje........i vec dugo ne menjaju listu......sto nije slucaj kod voipbuster-a.....oni svaki cas menjaju......voipstunt ne menja listu za sada.....ali imam osecaj da ce se desiti isto kao sa voipbuster-om.........
[ crews_adder @ 04.02.2006. 00:44 ] @
I Voipbuster i Voipstunt su jedna te ista firma. Znas ono
Citat:
Isti Kur.r drugo pakovanje!

[ UGY @ 04.02.2006. 12:18 ] @
I ovaj sipdiscount ima istu formu sajta kao i ova prethodna dva.

Ajde, rekoh da prije nego sto uplatim na voipstunt da ga testiram (jedan minut besplatan). Ukucam broj... telefon zvoni (fiknsi broj u Parizu) kad ono program se rusi prilikom poziva. Svi naredni pokusaji su isto zavrsavali...

Onda sam instalirao voipbuster, rekoh ajde da probam mada sam pretpostavio da im je software slican, kad isti problem. Zazvoni dva-tri puta i dolje u statusnoj liniji pise da nisam konektovan i odmah zatim se konektuje sam. Isti problem, bezbroj pokusaja i stalno se ponavlja!!

Odem na sajt da bolje pogledam, kad imam sto vidjeti:
"NOTE: This is a BETA release. If you experience any bugs, problems or have any questions, please visit our feedback page."

Kasnije cu probati sipdiscount, nadam se da cu imati vise srece.
[ astery @ 04.02.2006. 15:46 ] @
takav problem sam i ja imao....sve dok nisam ubrzao net...128kb/s.....ne toj brzini radi super......na njihov support se nemoj ni pokusavati javljati jer ti nece odgovoriri.....tj nikome ne odgovaraju......jednostavno ih ne zanimaju problemi korisnika...tj zanimaju ih samo pare.....ko je koliko uplatio.....


ja obicno njihov software ne koristim.....nadji eyeBeam i instaliraj...zatim ubaci podatke u njega......kod mene radi bez problema....ako ti treba help javi.....

a ako hoces da zoves a da ne platis nista onda prosetaj do www.voipuser.org......i malo prouci kako da se registrujes i da zoves free ali te prekidaju svako 10 min...i zoves sve dok ti ne blokiraju nalog...kad blokiraju nalog registruj drugi i teraj dalje.....spisak zemalja je duplo veci nego kod voipstunt-a....radi sa eyeBeam-om na dial-up (30kb/s min) perfektno....
[ UGY @ 06.02.2006. 20:41 ] @
Ja imam 256kbps i pored toga puca program prilikom pokusaja poziva. Sipdiscount.com izgleda kao svi drugi plus naplacuju pozive za Francusku 0.005 EUR.

Tih 0.005 EUR je stvarno dzabe ali pronasao sam jos jednu slicnu ponudu... ovo je francuski sajt www.wengo.fr, platis 7 EUR/mjesecno i mozes da zoves koliko hoces bilo koji fiksni broj u Francusku. To bi mi se vise isplatilo dok voipbuster & co ne izbace neku stabilniju verziju svojih (beta) programa.

U svakom slucaju hvala vam na odgovorima. Ako slucajno naletite na neki novi VoIP servis i pritom su pozivi za FR free postujte ovdje :-)

Pozdrav,
UGY.
[ astery @ 06.02.2006. 22:28 ] @
sparvoip.de........i ovde je francuska free.....ali je to ista kompanija..kao voipbuster.......sta jos moz da bude problem.....ako si iz nat-a onda je verovatno to problem.....trebalo bi da imas bar dinamicku ip adresu...... ili staticku jos bolje.......
[ crews_adder @ 07.02.2006. 00:25 ] @
Ja sam koristio www.openwengo.com i napravio izvesni minus. Otvorio sam drugi account i ponovo ga koristio. Ipak, izgleda da je jos bugovit, ali valjda ce to biti ispravljeno u sledecoj verziji. Medjutim, nista ne kosta da se proba. Cak se dobija i 3EUR pocetnog kredita pri izvrsenoj registraciji naloga.
[ whitie2004 @ 08.02.2006. 07:17 ] @
Ocito su se vec formirali nesumljivi stavovi:

1. Sve tri firme imaju sediste u firmi BetaMax u Bonu.

2. Fraj zone se cesto menjaju ( u zadnje vreme iz dana u dan ) i nemojte zbog njih birati odredjenog favorita. Cesta je pojava i da zemlja koja se izbrise kod jednog, cudom se pojavi kao fraj kod drugog. Kako se radi o istoj firmi jasno je da je to samo marketing da vas navuce na novu uplatu.

3. Uplatne kvote su takodje navlakusa. U nekim zemljama zapada mozete startovati sa 1.3 Eura. Kad pokusate uplatu sledeci put bice izbor 5 ili 10 Eura, sledeci put 10 ili 25 Eura ... Nemojte ni po tome da birate ...

4. Rok upotrebe je sa 180 pao na 120 dana ....

5. Ne dozvolite da vam proradi balkanski inat; kako god da racunate Skajp je skuplji! A ne treba zanemariti ni cinjenicu da vam je racunar otvoren.
[ UGY @ 08.02.2006. 16:31 ] @
Bravo whitie2004, odlicno si sazeo sve informacije u jedan post.

Ispred svega, nije bitno da li je dzabe ili je 0.005 EUR. Bitno je samo da se zna ako je dzabe - bice dzabe toliko i toliko, ako se placa da znamo cijenu i da sve bude jasno.

S obzirom da im je dialer u beta fazi i trebalo bi da bude dzabe za pojedine destinacije, mada ja kao korisnik koji imam problema sa njihovim (beta) dialerom vise bih volio da izbace stabilnu verziju programa pa neka naplacuju i jedan cent ako hoce, samo da znam da cu moci da koristim ono sto sam platio.

Do sajta wengo.fr sam dosao upravo preko openwengo.com, s tim sto na francuskoj verziji nude opciju flata za mjesecne pozive (u okviru fiksne mreze u fr) po cijeni od 7 EUR, kao sto sam u nekom ranijem postu napisao.

Svi navedeni sajtovi jesu jeftiniji od Skype-a i zbog toga, kako god da se okrene, isplativiji su od njega.

[Ovu poruku je menjao UGY dana 08.02.2006. u 17:33 GMT+1]
[ Sjajko @ 09.02.2006. 15:45 ] @
Bas me je zacudila vasa tvrdnja u vezi pada sisteme pri koriscenju Voipbustera i VoipStunta. U zadnje vreme sam instalirao nekoliko desetina na razlicitim sistemima
ali niko nije jos imao takav problem. Jedina zajednicka stavka da niko nema sporiji internet od 600 Kbs.

To da treba svakodnevno kontrolisati listu o besplatnim destinacijama
preporucio bih svima.

Ali ostaje uvek ono da je jos skoro djabe.

Koristim ga od samo pocetka. Kupio sam Siemensov Voip Wlan modem dsl Gigaset SX541
i zovem sa mog obicnog bezicnog telefona a komp nemora da bude upaljen.

Jedina im mana sto se desi u nedelju dana jednom da im padne server pa onda moram da restartujem modem.

Imate nekoliko sajta gde se mogu uporediti svi provajderi za Voip.
I kod svih osim Voip Bustera, Stunta, Spar se placa mesecna predplata.
Zbog toga je i ako menjaju listu cesto toplo preporucljiv.

Pozdrav
[ amadeuss @ 09.02.2006. 16:29 ] @
Koristim Voipstunt nekih mesec dana, i najveci problem je sto me prekida u proseku na svakih minut i po,tj. izbaci poruku "The call was ended because you logged off".
Koristim SBB 128 flat home.Zna li neko kako resiti ovaj problem?



[ Sjajko @ 09.02.2006. 19:00 ] @
Zar nisi procitao predhodne postove.
Kad budes uplatio 10 eura nece ti vise prekidati.
[ amadeuss @ 09.02.2006. 20:43 ] @
Naravno da sam uplatio tih 10 evra.


[ whitie2004 @ 10.02.2006. 12:15 ] @
Pa, sad, ako nisi ti onda je SBB uradio logoff. >:-(

Meni ne radi takve svari ali ja nisam flat vec placam "na strujomer" ...
[ cbozo @ 10.02.2006. 14:08 ] @
Citat:
astery: a ako hoces da zoves a da ne platis nista onda prosetaj do www.voipuser.org......i malo prouci kako da se registrujes i da zoves free ali te prekidaju svako 10 min...i zoves sve dok ti ne blokiraju nalog...kad blokiraju nalog registruj drugi i teraj dalje.....spisak zemalja je duplo veci nego kod voipstunt-a....radi sa eyeBeam-om na dial-up (30kb/s min) perfektno....


jeli se ko skoro registrovao na voipuser, ja se registrovao,na email mi poslali korisnicko i pass. podesio parametre na eyeBeam-u ali mi pise ''login failed:Unauthorized'', jel to neprimaju nove registracije ili sam ja nesto pogrijesio pri podesavanjima naloga?
[ Iksi @ 10.02.2006. 16:30 ] @
Caos! Da li je x lite jedini program sa kojim se ovo moze koristiti. Ne radi
mi uopste tacnije totalno mi je ne accesible screen reader ne cita apsolutno
nista. pozzz
[ fuzzbubble @ 06.03.2006. 18:29 ] @
zdravo registrovao sam se na voipuser
skinuo X-LITE
e sad problem
jel neko zna shta treba da uradim daLJE
kako se to setuje
hvala i pozdrav
[ Iksi @ 06.03.2006. 18:37 ] @
Ljudi! Ja sam prosli put pitao ali nisam dobio odgovor. Moze li se koristiti
za voip user neki drugi program se x lite jer je ovaj totalno ne accesible.
Dakle screen reader mi ne izgovara apsolutno nista sto pise na ekranu pa je
program za mene samim tim neupotrebljiv.. help...
[ crews_adder @ 06.03.2006. 23:42 ] @
Za voipbuster koristis program koji mozes da skines sa http://download.voipbuster.com/setupvoipbuster.exe . Nisam pokusao da ga koristim za Voipstunt ili Internetcalls.
[ miki_mef @ 15.03.2006. 17:50 ] @
Ja koristim eyebeam to je bolja verzija x-lite i radi sa voipstuntom! Radi sve osim konferencije koja kad ju kreiram ne moze vise unhold poziva koji ceka, a i inace taj unhold ne radi! Dakle za razgovor jedan na jedan i primanje poziva super ali za konfereciju ne radi!
[ Born2Kill @ 11.04.2006. 19:43 ] @
Da li imate problema sa voipstunt-om ?

Da li vam kaze kada pokusate da okrenete nekog :

Sorry, you are not allower to make this call.


Da napomenem da imam jos 100 i kusur dana do isteka pretplate ..
[ amadeuss @ 11.04.2006. 19:47 ] @
Ista situacija i kod mene na Voipstuntu, a imam jos oko 8 evra na accountu.Takodje ne mogu ni da kreiram account
na njemu srodnim Voipbusteru i Voipdiscountu.


[ Born2Kill @ 11.04.2006. 20:27 ] @
Znaci nema vise telefoniranja.

Uzese pare i vidimo se :)
[ ESMON @ 11.04.2006. 20:37 ] @
koji sam tek ja sreckovic. iscimam ortaka pre 3 dana da mi uplati 10e i sad nista.. a sve je radilo do pre 5 dana.
mozda imaju tehnickih problema:)
[ Born2Kill @ 11.04.2006. 22:14 ] @
Jel im neko pisao mozda ? I eventualno dobio odgovor posto ja nisam jos uvek ....
[ astery @ 12.04.2006. 09:02 ] @
Isti slucaj imam, ostalo mi oko 9€, ali sam dao moj account drugaru u Kanadi da ga iskoristi tako da nebi njima slucajno ostalo. Inace sto se tice pisanja njima ne treba ni pokusavati, jer nikome do sada nisu odgovorili, ni na njihovom forumu se ne javljaju po tom pitanju.
[ Born2Kill @ 14.04.2006. 18:50 ] @
Ima li nekih vesti ?
[ gslavko @ 15.04.2006. 02:08 ] @
Ima novosti:


U razgovoru sa tehnickom podrskom ptt-a saznao sam da je navodno telekom blokirao voipstunt, voipbuster i druge hibride tih programa. Skype (za sada) nije blokiran.


"Odgovor" voipstunt-a je da je spustio cenu zvanja Srbije: sada je cena 2 centa minut (2.32 sa taksom) sto je verovatno najjeftinije moguce zvanje Srbije iz inostranstva do sada.
[ legend @ 15.04.2006. 08:18 ] @
sumnjam da je ovo tacno, jer i korisnici iz drugih zemanja imaju isti problem. evo link ka forumskoj temi. morate se registrovati kao korisnikvoipbustera....

https://www.voipbuster.com:443...&postorder=asc&start=0

[ amadeuss @ 15.04.2006. 09:39 ] @
Treba obratiti paznju na nickove koji se zale na forumu.Na osnovu njih mozemo zakljuciti da je sigurno polovina iz nase zemlje,a ko zna ,mozda su i ostali.


[ Born2Kill @ 15.04.2006. 16:09 ] @
Citat:
gslavko: Ima novosti:


U razgovoru sa tehnickom podrskom ptt-a saznao sam da je navodno telekom blokirao voipstunt, voipbuster i druge hibride tih programa. Skype (za sada) nije blokiran.


"Odgovor" voipstunt-a je da je spustio cenu zvanja Srbije: sada je cena 2 centa minut (2.32 sa taksom) sto je verovatno najjeftinije moguce zvanje Srbije iz inostranstva do sada.




Ovu tvrdnju je lako proveriti.

Da li postoji neko sa verata kome takodje ne radi i daje poruku "Sorry, you are not allowed to make this call" ?

Ja bih ipak rekao je problem do voip******* i da su nam zabranili odlazece pozive posto bez problema mogu da zovem druge korisnike na voipstunt-u gde ja imam nalog.






[Ovu poruku je menjao Born2Kill dana 15.04.2006. u 17:12 GMT+1]
[ deki45 @ 15.04.2006. 18:45 ] @
Meni ne radi ni na Veratu ni preko Beotela...a i koja logika da blokiras Viopbuster a ostavis 5 puta veci Skype?
A koliko vidim ne radi ni u Bosni...ili?

[Ovu poruku je menjao deki45 dana 15.04.2006. u 19:47 GMT+1]
[ legend @ 15.04.2006. 22:08 ] @
do voipbustera je 100%, proverio sam sa telekomom....kod telekoma je sve otvoreno sto se tice voipbustera....probao sam i sa 3rd party aplikacijom i sip protokolom ali isto....NISTA
[ gslavko @ 16.04.2006. 05:21 ] @
Mozda je i zbog ovoga: koliko mi se cini bas od toga datuma i vremena ovi programi vise ne rade:


Dana 11.04.2006.godine, u periodu od 06,30 do 07,30 časova, planirani
su radovi na operativnom sistemu firewall-a. U tom periodu će dolaziti do
prekida pristupa poslovnim aplikacijama svim korisnicima koji pristupaju
korporativnoj mreži preko interneta, kao i VPN korisnicima.
Takođe će biti u prekidu pristup izveštajima IN platforme, kao i aplikacijama
"Moj račun", www.telekomcentar.com, webmail, mts.dileri.telekom.yu,
kao i radiostreaming na sajtu www.nadlanu.com.
[ Born2Kill @ 16.04.2006. 11:13 ] @
@gslavko

Ne verujem da je to telekoma jel ako sa verata isto ne radi a verat nema veze sa telekomovom infrastrukturom onda nema veze sa telekomom.

E sada pitanje je zasto smo blokirani ?!

Nije valjda stara nama poznata stvar da smo bili mnogo alavi :)))
[ SmilieBG @ 20.04.2006. 15:04 ] @
Euhm, da se pridruzim.

Instalirao VoipBuster, uplatio 10 evra (paypal, odmah ukljuceno).
Zatim, posto sam u NL, dobio odmah 'fixni' broj. Pozivi u NL na fixne su besplatni, provereno i radi.

Sa jugom (fixni) je 2 ct sto je apsolutno naj naj jeftinije sto odavde ima. Jos nisam proverio, veceras cu, pa cu javiti.

Ali pazi sad zez:
Iz Srbije mogu da me 'zovu' na VoipBuster, na VB-u namestim call forward na 'fixni' broj, koji mi je 'alias' za mobilni. Odnosno - iz juge mogu da me zovu u bilo koje doba, na MOBILNI i sve za... DZ! :)

Hooah!

Pisem jos kako se cuje sa jugom ;)

Poz,
Sale
[ SmilieBG @ 20.04.2006. 15:19 ] @
E, pa ovako utisci... Veza je slabija nego preko holandskog telekoma ili nekog od carrier-a, ali sasvim pristojna za komunikaciju. Posto imam sluske + mic, oni mene nesto slabije cuju, ali opet - sasvim se pristojno razgovara.

Sa 10 evra, koliko mora prvi put da se uplati, mogu da pricam 500 minuta... Sto je sasvim ok cifra. Jedino to ogranicenje, da mora u 120 dana da se potrosi... moram da vidim koliko ce mi trajati 10 evra...

Jos nisam probao da mene neko zove, pa call forward da uradim, to cu veceras ;)

Poz,
Sale
[ srdjansto @ 23.04.2006. 18:53 ] @
Ista situacija i kod mene. Ostalo mi oko 7 eura i dobijam istu poruku kao Vas desetak ispred mene. Pisao sam im i evo "odgovora":


Hello,

This email address has been signed up to receive the free VoipBuster newsletter. We would like to verify that you are the person who has subscribed to our newsletter, therefore please click on the link below to verify you have signed up and we will keep you informed of the latest news.

http://www.voipbuster.com/preS...mp;[email protected]

You can always unsubscribe from our newsletter on http://www.voipbuster.com/en/unsubscribe.html

Regards,
The VoipBuster

PS: Did you not request to receive our newsletter? If so, simply delete this email without replying to it. The VoipBuster will not send you any emails in the future.



Ali, pazite sada: Na voipbusteru sam zimus dobio broj (+43123.....) i taj broj radi bez problema, ko me zove na njega dobije me. Svasta. Nista mi nije jasno.
Dali ima neko ko zna odgovor, a ne da postavljamo isto pitanje sto puta. Voipbuster i voipstunt vise nerade iz Srbije.
Pozdrav svima.
[ eki_yu @ 23.04.2006. 21:24 ] @
Bas sam danas pokusao da proverim, i voipstunt radi iz kanade, tako da se nesto definitivno desava sa balkanskim regionom ....
[ astery @ 23.04.2006. 21:30 ] @
Mislim da je prica zavrsena sto se tice zvanja preko tih programa....Daj nekome od drugara preko da ti iskoristi te pare koje su ostale na tvom acc, da njima nebi ostale.
[ roli @ 24.04.2006. 10:01 ] @
Zaista steta sto se tice toga,tek sad vidim koliko ce me to udariti po dzepu...,mada sve nesto kontam da ce se to opet srediti

@eki_yu...druze...eto ti moja oba naloga i na stunt-u i buster-u...user i pass su mi standardni,pa bar ti iskoristi to,da ne propadaju pare


Pozdrav!!

/mrdja
[ deki45 @ 24.04.2006. 11:38 ] @
Razmisljam da se prebacim na Skype,pa ako neko odavde ima iskustva sa zvanjem fiksnih u D preko njega neka kaze(eho,pucanje veze....)
[ HANS MAYER @ 27.04.2006. 09:31 ] @
Pozdrav !Testiram voipbuster ! ...Radi mi več 25 dana i to više nego odlično!Nabavio sam i voip daljinski tel.tako da mogu pričat sate i sate....Nijednom se mi još nije dogodilo,da mi ne ukopča i da ne bi mogao pričat!A države koje su bezblatne su interesantne!Voipbuster je super!
hans mayer Slovenija!
[ CoLaGm @ 27.04.2006. 19:39 ] @
Uplatim 10eura na moj nalog i vidim kako to savrseno radi i onda otvorim josh jedan priatelju i njemu pustim 10eura!!! i sad nista neradi (vec 20dana)

Meni je ostalo 80 dana i 6,56eura i stalno mi pokazuje Call ended (sorry, you are not allowed to make this call)

Uzeshe pare i odoshe!!!


Vidim da negde radi voipbuster!!!

ali u srbiji ne radi!!!!!!!!


da li bi proxy pomogao... ali ne da se upise u IE... nego neki program koji bi sam internet promet gurao preko proxy-a!!!!!!!!!!!



npm. neki proxy iz Slovenije... posto tamo navodno radi (post iznad)!!!!!!!!!!!!!

da li bi pomoglo!!!
[ crews_adder @ 27.04.2006. 23:43 ] @
https://www.voipbuster.com/forum/viewtopic.php?t=4093

Moras da se ulogujes da bi video...
[ CoLaGm @ 28.04.2006. 18:41 ] @
pa nista nekazu... pametno... ili ja nisam video!?
[ Born2Kill @ 29.04.2006. 12:44 ] @


Moze li to da se postuje ovde ? posto neki ovde nemaju na voipbuster-u nalog nego na voipstunt-u.

Hvala
[ Wizz @ 29.04.2006. 14:44 ] @
I ja bi voleo da to neko postuje ovde posto nemam nalog na VoIP Busteru pa ne mogu da se ulogujem na forum, a i ne mogu namestiti nalog na Busteru jer ne dozvoljava pravljenje naloga...
[ CoLaGm @ 30.04.2006. 14:34 ] @

Post subject: "You aren't allow to meke this call!".... ???

Ich wohne in Dresden, Germany. Und jetzt habe ich Urlaub in Hanoi.
Keine Ahnung habe ich, wieso ich nicht mehr anrufen kann, obwohl ich ein Anruft bekomme. Question

Mein Freund kann mir anrufen, aber ich kann nicht.




PostPosted: Sun Mar 05, 2006 6:05 pm Post subject: Reply with quote
einige länder blockieren ausgehende VoipBuster-anrufe ... vielleicht ist das in Vietnam auch der fall




PostPosted: Tue Mar 07, 2006 7:36 am Post subject: Reply with quote
vielleicht bist du recht Sad ... Crying or Very sad

danke dir.




PostPosted: Fri Apr 07, 2006 8:01 am Post subject: Vietnam funktioniert nicht Reply with quote
Ich habe VoIPBuster in Vietnam getestet. Man kann dort keinen neuen User registrieren. Registriert man den User in Europa und loggt sich im Vietnam ein, dann funktioniert das telefonieren teilweise nicht. Ich nehme an, dass die kommunistische Regierung dahinter steckt.




PostPosted: Sun Apr 09, 2006 5:54 pm Post subject: Re: "You aren't allow to meke this call!".... ??? Reply with quote
chipdien wrote:
Ich wohne in Dresden, Germany. Und jetzt habe ich Urlaub in Hanoi.
Keine Ahnung habe ich, wieso ich nicht mehr anrufen kann, obwohl ich ein Anruft bekomme. Question

Mein Freund kann mir anrufen, aber ich kann nicht.
Arrow I fall to this category. You are not allowed to make this call has been the error report on my voipbuster account too. I am sorry I do not understand your language and would be happy if you could explain what the problem is in english




PostPosted: Sun Apr 09, 2006 8:04 pm Post subject: Reply with quote
LEARN GERMAN ONLINE -
FREE INTERNET GERMAN COURSE!

http://www.deutsch-lernen.com/




PostPosted: Mon Apr 10, 2006 7:56 pm Post subject: Reply with quote
I'm getting that, "your not allowed to make this call", deal. Can anyone tell me what I can do about this. But, in english!





PostPosted: Mon Apr 10, 2006 8:12 pm Post subject: Reply with quote
Nobody can tell you what's happening, I have the same problem, and not only me, the same problem has many people.




PostPosted: Mon Apr 10, 2006 10:08 pm Post subject: Reply with quote
BesiABC wrote:
I'm getting that, "your not allowed to make this call", deal. Can anyone tell me what I can do about this. But, in english!


our german friends suspect it has something to do with some countries that are blocking outgoing voip calls.

i dont have a clue why they dont wish to share that with other (non german) users.




PostPosted: Tue Apr 11, 2006 4:09 am Post subject: Reply with quote
Webjunkie wrote:
BesiABC wrote:
I'm getting that, "your not allowed to make this call", deal. Can anyone tell me what I can do about this. But, in english!


our german friends suspect it has something to do with some countries that are blocking outgoing voip calls.

i dont have a clue why they dont wish to share that with other (non german) users.


I looks like it. I registered Voipbuster in the Netherlands, and it works fine there. But now I am in Armenia, and it does not work. I am going back to the Netherlands tomorrow, and I am pretty sure, it will work there.

I Armenia I tried several options, like corporate LAN, dial up etc... nothing helps. Skype works perfectly.

If it is the case, that it is blocking some countries, it would be nice that it is posted on the webpage, and that the error message will be something like "You are not allowed to make this call from this county. Please contact VoipBuster to get your money back"........





PostPosted: Tue Apr 11, 2006 7:04 am Post subject: Reply with quote
I'm sure that my country not blocking VoIP,,because another viop services works, the problem must be with their servers or something else.




PostPosted: Tue Apr 18, 2006 10:19 am Post subject: Reply with quote
BesiABC wrote:
I'm getting that, "your not allowed to make this call", deal. Can anyone tell me what I can do about this. But, in english!
Same here (not just with voipbuster, but also with Voipstunt, Voipdiscount, etc.). But you can tell me in German if you like. Wink





PostPosted: Tue Apr 18, 2006 11:09 am Post subject: Reply with quote
free calls are being blocked after excessive use.

initially the fair use policy was in place and charged 0.005 cents per minute after excessive use to a free call number, but now it seems they are BLOCKING free calls altogether Rolling Eyes





PostPosted: Tue Apr 18, 2006 11:43 am Post subject: Reply with quote
Why is it so hard to let us know what the limit for "excessive use" is? We are not psychic....





PostPosted: Tue Apr 18, 2006 12:48 pm Post subject: Reply with quote
Calliope wrote:
Why is it so hard to let us know what the limit for "excessive use" is? We are not psychic....


i have sent a private message to a moderator to seek an answer.


Free calls? I didn't mention FREE calls. In 99% cases I've been using voipbuster for making Germany-landline-calls. Those calls are not free, though.

At the moment I have a few cents credit only. I was going to purchase more, but saw some "your not allowed to make this call"-problems on another forum (in one case there was 9e credit remain) and give up from purchase for a while.

Is there ANY explaination for this "your not allowed to make this call" situation? Is there any voipbuster stuff here on forum? Are you hearing us, Betamax?




PostPosted: Tue Apr 18, 2006 5:55 pm Post subject: I HAVE RTHE SAME PROBLEM; AND I WANT AN URGENT SOLUTION Reply with quote
My credit is 8.51 Euros and in 95%of the cases used paid calls. I've mailed my complain at the feedback, but no answer up to now. am waiting for an answer





PostPosted: Tue Apr 18, 2006 5:56 pm Post subject: I HAVE RTHE SAME PROBLEM; AND I WANT AN URGENT SOLUTION Reply with quote
My credit is 8.51 Euros and in 95%of the cases used paid calls. I've mailed my complain at the feedback, but no answer up to now. am waiting for an answer





PostPosted: Fri Apr 21, 2006 9:23 am Post subject: Reply with quote
5 days has passed and still my free calls has not come back to me
DAMN U!!!!

where's a moderator who answer about these things.. there all over other places giving unhelpful advice on topics which have been already mention...

do something that most of us are having trouble with...!!!!





PostPosted: Sat Apr 22, 2006 3:14 pm Post subject: you are not allowed to make this call Reply with quote
i have the same problem !!!! i have 10 euros credit and they said that HORRIBLE MESSAGE Twisted Evil

It worked perfectly well last week !!!

Even charged calls are concerned

will we have an answer or a a credit refund ???




PostPosted: Sat Apr 22, 2006 9:36 pm Post subject: Reply with quote
I just post a message from Egypt with the same problem and somebody deleted it Crying or Very sad

Ik get here the same warning and if I click on it the voipbuster site tells me

General error ( 8 )
There has been a general error ( 8 )

I'm at an internetcafe here from a friend and have admin right on the router. But before I tried changing the NAT entries I want to know from voipdiscount if they block certain countrys. The only way they can do it is by IP range.

If this is true (what means they're lying on the site)
"Free phone calls all around the world" , as far I know Egypt is a part of the world.....

I can trie a proxy in another country. but as far I can see, voipbuster don't have a setting to setup a proxy.

I hope anybody have a solution for this problem. because I'm a little bit pissed after my effort (bringen laptop with me, pay 11 euro etc)




PostPosted: Sun Apr 23, 2006 8:10 am Post subject: Reply with quote
my free calls are back up after 6 days with the error 34...




PostPosted: Sun Apr 23, 2006 8:14 pm Post subject: Reply with quote
i'm have same message "your not allowed to make this call" and don't make free or pay call from Serbia




PostPosted: Thu Apr 27, 2006 7:52 pm Post subject: Reply with quote
I asked kindly to the voipbuster guys for a solution, but with no reaction. This problem can have 2 origins.

1) Voipbuster block calls from outside western countrys, like Egypt where am I at this moment. Since Voipbuster is a seriuos company who clames you can make calls all over the world, I can't believe they do this.

2) Some foreign ISP's can block certain TCP/UDP ports, because they have also a voip service. In this case voipbuster can't work. Voipbuster uses this ports

UDP 5060
UDP 11112
UDP 10300 - 10311
UDP 6901 - 6920

It would be kind is voipbuster give more information about this mater and give some advises, like using a proxy.

Since I have this problem I'm searching for solutions. If someone have them, I would like to know to

Regards Pandit




PostPosted: Thu Apr 27, 2006 8:32 pm Post subject: Reply with quote
I just found out that port 5060 is blocked here in Egypt. I send the provider an email for an explaination for this.




PostPosted: Thu Apr 27, 2006 10:05 pm Post subject: Reply with quote
pandit wrote:
I just found out that port 5060 is blocked here in Egypt. I send the provider an email for an explaination for this.

Hi

Try port 5061 or 5062 .
_________________
Regards Wilfried . See You . There is also a nice Search function !





PostPosted: Thu Apr 27, 2006 10:17 pm Post subject: Reply with quote
Download X-Lite and use this OutBoud Proxy: nat.voipfone.co.uk:5065
if this doesn't work you will need to do some Port Fowarding Check this website, everything you need to know is here: http://www.portforward.com/routers.htm







PostPosted: Fri Apr 28, 2006 5:41 pm Post subject: Reply with quote Edit/Delete this post
ii je li resen problem...

moze li to kako da radi kod nas u Srbiji!?

imam bre 20 evra tamo... na dva naloga naravno!!!




PostPosted: Sat Apr 29, 2006 8:57 pm Post subject: Reply with quote
Traveler wrote:
Download X-Lite and use this OutBoud Proxy: nat.voipfone.co.uk:5065
if this doesn't work you will need to do some Port Fowarding Check this website, everything you need to know is here: http://www.portforward.com/routers.htm-Traveler


Thanx for this valuable information. Ik also read the tread "SIP problems - X-LITE configuration" on this forum. And I can login on the voibuster network from with X-LITE from Egypt now. but after I dial any number I get the message "Call not approved". This sounds like the message in Voipbuster "Sorry, this call is not allowed", It can mean that the problem is with the voipbuster-network and that they block certain IP ranges Sad .

Traveler!. You wrote about NAT forwarding! I'm familiar with it. Wich port(s) have to be forwarded ?

Thanxs so far

Pandit





PostPosted: Sat Apr 29, 2006 10:06 pm Post subject: Reply with quote
Hi all

The problem with the message "Call not approved" is solved. Something wrong with the prefix... It's dialing now,

Next problem!!!

After dialing the line is silent, no ringing, and no voice

Thanx in advance
——



[Ovu poruku je menjao CoLaGm dana 30.04.2006. u 15:43 GMT+1]
[ CoLaGm @ 30.04.2006. 14:35 ] @
evo copy paste :D

malo je nezgodno za citanje... ali ce te se snaci!!!
[ zmanojlovic @ 01.05.2006. 20:52 ] @
Definitivno je kljuc u rukama fime VB, odlucili su da neke zemlje ne mogu zavrsiti poziv u telefonsku mrezu i kraj price, pozivi user to user i dalje rade, da je bilo kakav problem kod nasih provajdera pozivi user to user ne bi mogli da idu.
[ crews_adder @ 01.05.2006. 23:07 ] @
Da pocnemo da trazimo zamenu za Voipbuster/Voipstunt (a da to nije Skype)?

http://www.onlinekosten.de/voip/anbieter
[ Wizz @ 02.05.2006. 00:51 ] @
Citat:
crews_adder: Da pocnemo da trazimo zamenu za Voipbuster/Voipstunt (a da to nije Skype)?

http://www.onlinekosten.de/voip/anbieter


A zasto ne Skype? Bas sam se razmisljao da je posle ovoga sto se desilo sa VoIP Stuntom, Busterom i sl. jedina razumna varijanta uplatiti kredit na Skype-u. Mislim jedino mi ta kompanija uliva poverenje. Ako je neko imao negativna iskustva sa Skype-om voleo bih da cujem...

Ja sam u medjuvremenu probao http://www.openwengo.com/, oni ti prilikom registracije daju 0,80 eura na racunu za probu. Probao sam da zovem Nemacku i radilo je odlicno, nista losije od VoIP Stunt-a (mozda za nijansu bolje) i to na ISDN 64K, jedina zamerka je sto se program sporije loguje i sporije ostvaruje vezu od Stunt-a ali je kvalitet razgovora za svaku pohvalu.

Zna li neko da li Skype pravi problem u vezi drzave u kojoj uplatis kredit i u kojoj koristis? Mislim da li je OK da mi brat iz Nemacke uplati tamo kredit a ja odavde da koristim nalog?
[ mariovid @ 02.05.2006. 12:04 ] @
I ja sam probao Wengo i super sam zadovoljan, prije svega cijenom za "popular destination", npr. Njemacka,USA i dr. za 0,008 € a kod Skype 0,017 €. Primaju uplatu kreditnom karticom,samo sto nisam bas uspio pronaci koja je obracunska jedinica kod njih.Doduse nisam ga bas previse zagledao, jer kao sto si rekao oni ti u startu daju nekakav kredit da bi mogao isprobati softwer.
[ Veljom @ 03.05.2006. 14:06 ] @
I ja sam imao problem sa Stunt-om i Buster-om.... kako god jednom malo neobicno resenje jeste da ako imate registrovane naloge na oba, a na jednom i kredit, onda na tom na kome imate kredit napravite forwarding na broj koji zelite da zovete a sa drugog zovete sami sebe. (npr. na Busteru imam kredit i stavim forward na Kanadu gde zovem prijatelja, a onda sa Stunta zovem sebe na buster-u.)

Tako radi
[ legend @ 03.05.2006. 15:51 ] @
jesi ti to probao iz srbije? ili ne? :-)

poz
[ Veljom @ 03.05.2006. 16:04 ] @
Jesam i radi... Zato sto su verovatno serveri preko kojih ide forwarding van srbije (u stvari naravno)... Posto izgleda da su pozivanje na fiksni ili mobilni resili sto se Srbije tice filtriranjem IP adresa odavde.
[ Baja Gaša @ 05.05.2006. 13:14 ] @
Danas sam probao i VoipBuster i derivati ponovo rade... Provajder je SBB, sve ide normalno, poziv u Srbiju košta 2c... Znači, jeftinije nego fiksna mreža za međugradsko pozivanje
[ deki45 @ 05.05.2006. 17:16 ] @
Pa naravno...kad sam ja uplatio kod Skype-a
Toliko o selektivnim blokiranim portovima kod Telekoma
[ whitie2004 @ 05.05.2006. 18:02 ] @
Treba li da kazem da su proradili kada sam celom komsiluku postavio X-lajt ... >:(

Sada vec mogu reci da sam dobio utisak da sve ovo nisu namerno radili. Desavalo mi se da za isti racunar STUN kaze da je iza blok NATa i samo par minuta kasnije da promeni misljenje i proceni drugacije (port restriktid). Lici mi na tehnicke probleme. Par puta sam ih uhvatio da mesaju adrese ( imaju 6 adresa sa istim imenom).

Sem toga treba reci: svo svreme i kod svakog gde sam probao, radio je veb aktivejtid kol. Da su nesto namerno mutili to bi prvo filtrirali.

Najzad, intezivno druzenje sa protokolima dovelo je i do saznanja da sve ima cenu. Od kako je Srbija pala na 2 centa nema samse da se ubode nesto bolje od GSM kodeka. Ako oces da ocrnis voipbastere zovi Srbiju; ako si za hvalu, zovi Amere. Cena ista, a kvalitet ...
[ legend @ 05.05.2006. 18:47 ] @
samo malo, radi li sada voipbuster nomalno iz srbije ili ne?

ne mogu da proverim licno jer sam van bg.

poz
[ amadeuss @ 05.05.2006. 19:05 ] @
SBB,bg,radi normalno
[ legend @ 05.05.2006. 19:30 ] @
ima li ko sa adsl-om u bg kome radi voipbuster?
[ deki45 @ 05.05.2006. 22:44 ] @
Ima...
[ nikola87 @ 06.05.2006. 12:46 ] @
kod mene ne radi...

Citat:
whitie2004: Treba li da kazem da su proradili kada sam celom komsiluku postavio X-lajt ... >:(


jel moze mali tutorial kako se podesava?
[ mariovid @ 06.05.2006. 21:05 ] @
Moze li mi neko ,ko ima vise iskustva sa Voipbusterom, malo pojasniti neke stvari oko postavki za Voipbuster ?
Naime, skinuo sam program sa njihove web stranice i probao sebi otvoriti account i nije islo, javljalo mi je stalno onu poruku "Registration error -(19)". Ok, malo sam istrazivao i na ovom forumu takodjer naisao na informaciju da Voipbuster ne radi u BiH. Zatim sam zamolio jednog kolegu koji zivi u njemackoj da za mene kreira jedan account za voipbuster, mislio sam da bih tako mozda mogao rjesiti moj problem. On mi je kreirao account i sad se ja mogu logirati, javi mi status "online". Medjutim kad hocu da pozovem nekoga i otkucam broj i kliknem na "call" javi mi poruku " Call ended, Sorry you are not allowed to make this call ". Znaci nema nikakvog nacina da to proradi.
Zatim sam opet ovdje na forumu naisao na vase prijedloga za X-lite, pa reko' da i to probam i evo kako izgleda:
-Pokrenem program i logiram se,
-kad kliknem na tipku sa slusalicom dobijem onaj dugi signalni zvuk
-ukucam neki broj iz njmeacke (postojeci), javi mi prvo
-Trying, pa session progress, pa connected i odbrojava nekakvo vrijeme(Call timer)
-ja nista ne cujem da je zvonilo,i nista se ne desava

E sad mene zanima, kod nekoga kod koga normalno radi voipbuster da li se isto ovako ponasa,samo on onda moze cuti da zvoni telefon i ostvariti poziv ? Da li se nekako moze preko nekog servera recimo u njemackoj (VPN) uspostaviti veza i onda koristiti Voipbuster, posto vidim da korisnici iz njemacke mogu sasvim normalno koristiti Voipbuster ? Da li je mozda do postavki u X-lite, mogu li se u njemu ukucati nekakvi proxy serveri pa da to preko njih ide a ne direktno od mene jer eto izgleda da nema sanse da proradi ?

Svaka pomoc i ideja je dobrodosla !
[ gslavko @ 07.05.2006. 13:14 ] @
Citat:
deki45: Ima...;)



Jel to znaci 100% radi preko beotel adsl-a? (bez forwardovanja)? Preko beotel dialup-a znam da ne radi.




Za Mariovid-a:


Opisano ti je na prethodnim stranicama kako da preko forwardovanja pravis pozive. Radi 100%
[ zmanojlovic @ 07.05.2006. 15:02 ] @
Neki nalozi na VB su proradili a neki jos ne za zvanje fiksne telefonije, proverili smo kod drugara ulogovali smo se sa dva naloga sa iste lokacije, kod jednog je proradilo kod drugog jos nije. Znaci ista lokacija, isti provajder isti program i masina ali jedan radi a drugi ne.
[ mariovid @ 07.05.2006. 16:09 ] @
Ma procitao sam ja ono o forwardiranju ako mislis na ono da ako recimo imas kredit kod jednog (Voipbuster) preusmjeris na broj koji hoces da nazoves, i onda zoves sebe na recimo Voipstunt a u biti dobijes taj broj kog si prije toga htio zvati. Jesi li na to mislio ? Ali ja nemam kredit niti na jednom,jer kako sam vec u prethodnom postu opisao nisam ga uspio natjerati da proradi, a drugi problem je sto ne znam kako se dobije broj (Voipinnumber), jer kako sam skontao to je moguce samo za odredjene zemlje ( ovo cu jos malo pogledati), a za BiH i nije bas.
Ni sam ne znam sta vise da probam....
[ zmanojlovic @ 07.05.2006. 19:06 ] @
Nisam bas bio dovoljno jasan ali evo ukratko

- Drugar i ja imamo naloge na VB, ulogujem se ja sa mojim nalogom sve radi, onda se na toj istoj masini ulogujemo sa njegovim nalogom onda pozivi ne rade, na to sam mislio

- Za voip in brojeve nisi dobro procitao uputstvo, kod registracije moras da se prijavis kao da zivis u toj zemlji gde zelis voip in broj
[ deki45 @ 08.05.2006. 00:03 ] @
Zoran je u pravu,neki nalozi rade a neki ne.
Inace radi(bar meni)i preko beotel ADSL-a i preko Veratovog dial-up a.Definitivno je problem kod njih,ali bar su spustili cenu zvanja Srbije na 2 centa
[ mariovid @ 08.05.2006. 06:00 ] @
Pa sad sam za*ebao stvar zato sto sam napisao BiH i sad mi ne da promjeniti, mogu promjeniti ulicu i druge podatke ali drzavu ne, nema veze vidjeti cu da mi neko otvori drugi account. Drugi za*** je taj sto forward radi samo ako na racunu imas love,a meni se ne isplati uplacivati kad ne znam da li ce raditi,ako bude radilo onda lako uplatim kredit.
[ whitie2004 @ 08.05.2006. 09:01 ] @
Kada su postavljani standardi u ovoj oblasti normalno je bilo da su vojs divajsi postavljeni na ruteru. Tako je bila cista situacija sa IP brojem i postavkom fajavola. Danas je, pak, normalna primena NATa. Bas zato ima na netu mnogo price na ovu temu i gugleta ce da izbaci dosta toga. Moja preporuka:

http://www.asteriskguru.com/tu...eway_or_no_audio_asterisk.html

http://www.newport-networks.com/whitepapers/nat-traversal1.html
[ crews_adder @ 08.05.2006. 12:35 ] @
Ja se nadam da ste svi procitali sledece:

na sajtu Voipbuster.com

Citat:
100% Free*, no call setup! Max 20hrs per month of free calls.


na sajtu voipdiscount.com

Citat:
* Max 20hrs per month of free calls. Unused free minutes cannot be taken to the following month(s).
If limit is exceeded, a minimal rate will be charged as shown in the VoipDiscount software.


na sajtu voipstunt.com
Citat:
100% Free*, no call setup! Max 20hrs per month of free calls.


itd.
[ mariovid @ 08.05.2006. 12:56 ] @
Naravno da sam procitao, ne kontam sta si ovim htio reci ??
[ crews_adder @ 08.05.2006. 14:06 ] @
Da je kod nekih mozda to razlog zasto ne mogu da ostvaruju pozive (a posto je sada pocetak maja, opet imaju tih 20h besplatnih poziva na raspolaganju, pa pretpostavljam da je i to jedan od razloga zasto su pozivi bili blokirani, a sada vise nisu).

Kod mene to nije, ja nisam pozivao ni jednu destinaciju za koju su dostupni besplatni pozivi a Voipbuster mi jos ne dozvoljava da ostvarujem pozive.

No, i dalje trazim pravu alternativu.
[ whitie2004 @ 08.05.2006. 14:27 ] @
Radi li ti veb ajtivejtid kol ....
[ srdjansto @ 08.05.2006. 15:33 ] @
Rade provereno, juce ostvareni takvi pozivi i na voipstunt i na voipbuster preko web-activated calls.
Nego, zeznuo sam se kad sam se registrovao i na voipbusteru sam, onako bezveze upisao da sam iz Austrije a na voipstuntu da sam iz Scg (za svaki slucaj). Na voipbusteru sam dobio broj iz austrije (koji radi sasvim normalno) a meni bi trebao broj u Nemackoj i pitanje je kako na voipstuntu da promenim drzavu, da nebude Scg nego Nemacka. Ako neko zna bio bih zaista puno zahvalan. Samo da mi ne posavetuje da uzmem novi account jer na ovome sam imao dosta uplata i jednostavno mi treba bas ovaj nalog ali sa promenjenom drzavom.
Unapred se zahvaljujem svima na pomoci.

[Ovu poruku je menjao srdjansto dana 08.05.2006. u 16:35 GMT+1]
[ mariovid @ 08.05.2006. 17:23 ] @
E to bi i mene zanimalo , jer sam se zafrknuo i ukucao kod drzava BiH, i sada je to polje disabled odnosno ne moze se mjenjati, mogu sve drugo promjeniti ali drzavu ne. A za aktiviranje webcalls mi treba moj IN broj kojeg ne mogu dobiti jer sam prethodno ono gore sa drzavom zafrknuo.E sad ako se ne moze promjeniti drzava, onda cu nekako otvoriti drugi nalog i isprobati.
[ astery @ 08.05.2006. 22:05 ] @
kad jednom upises drzavu to ti je to...nema menjanja.....mozes da otvoris drugi nalog...jedino tako....

.ovo da ne mozes da koristi web calls bez "in" broja nije tacno....evo kako uradi...udji u svoj nalog preko nekog proxy-ja...gde pise my number upisi svoj broj telefona fiksni ili mobilni, dakle u bosni....broj koji pozivas upisi bilo koji ...ne znam koga zoves..klikni na call i za cas ce ti pozvoniti tel..podigni slusalicu i cuces da na drugoj strani zvoni tel..i kad ti se druga strana javi normalno pricate....ali u tom slucaju placas kao da sa voipbuster-a zoves bosnu.....

[Ovu poruku je menjao astery dana 08.05.2006. u 23:08 GMT+1]
[ mariovid @ 09.05.2006. 06:29 ] @
Bas sam jucer otvorio novi nalog, i u njemu stavio adresu iz njemacke.Kad sam htio da uplatim kredit na prvoj stranici sam vidio najmanje dvije slike VISA kartice, medjutim kad hocu da uplatim kredit nudi mi za odabir Diners,Pay by Phone,Amex,Mooneybookers a nigdje visa karticu.Webcalls ne mogu isprobati dok nemam kredita na nalogu,jer koji god da ukucam broj kao moj broj,taj poziv se naplacuje, a posto ja nemam kredita javi mi odmah Call disconnected.
[ Born2Kill @ 11.05.2006. 18:16 ] @
Jel vam radi Voipstunt sa SBB-a ?

jel neko probao posto meni i dalje ne radi.
[ Baja Gaša @ 11.05.2006. 23:28 ] @

SBB 512 kbps flat, sve radi bez problema.
[ Born2Kill @ 12.05.2006. 19:13 ] @
Citat:
Baja Gaša: SBB 512 kbps flat, sve radi bez problema.



Radi zvanje na telefonske brojeve ?

Posto meni ne radi a na SBB-u sam
[ ivex1983 @ 18.05.2006. 10:03 ] @
Molim vas moze li mi neko reci koliko se placa na voipbuster da bih imao te free call i koliko se to cesto mora uplacivati, na koji se nacin to radi moram li da napravim neku internacionalnu karticu
hvala
[ crews_adder @ 18.05.2006. 11:04 ] @
Jesi li probao da li Voipbuster uopste radi (imajuci u vidu probleme koje smo imali sa Voipbuster-om, Voipstunt-om i ostalim klonovima)?

Samim tim sto download-ujes Voipbuster, instaliras ga, pokrenes i registrujes svoj nalog, trebalo bi da imas mogucnost da pozivas te free destinacije, ali je trajanje tih razgovora ograniceno na jedan minut. Nakon sto uplatis kredit, ciji je minimalan iznos 10EUR, dobijas mogucnost da pozivas i te besplatne destinacije do 60minuta bez prekida. Da napomenem jos da su pozivi ka tim besplatnim destinacijama ograniceni su 300minuta/mesecno, nakon cega se i ti pozivi naplacuju po ceni od 0.01EUR/minut.
[ mariovid @ 18.05.2006. 11:13 ] @
Ispravka 300 min za7 dana, ukupno 20 sati mjesecno (1200 min za 30 dana), a sve ostalo potvrdjujem.
[ crews_adder @ 18.05.2006. 15:17 ] @
Sorry, my bad.

Inace, za vasu informaciju, i OpenWengo.com je poceo sa slicnom taktikom i besplatnih 20 destinacija, razgovori u "free mod-u" ograniceni su na 2min.
[ nikola87 @ 24.05.2006. 22:04 ] @
Prodajem VoIPbuster nalog sa 10€ kredita i 90ak dana do isteka za 6€ :))
napomena: ne mogu da ga koristim(nije mi dopusteno)
[ CoLaGm @ 21.06.2006. 17:44 ] @
Ja sam zaboravio i kad mi je prestalo....


Mislim da sam imao jos 90-ak dana... do isteka...

Sad imam jos 25 dana...

Sta reci...

A moj priljatej je jedino u prednosti za 20 dana :P

takoda koristimo fowarding... da bi zvali...
[ boris_84 @ 23.06.2006. 19:10 ] @
Ja sam planirao koristiti voipbuster zbog free calls-a, to mi deluje jako dobro i super povoljno. Zanima me ako mi neko od iskusnijih korisnika moze reci da li se ta lista free zemalja brzo menja i da li je jedini nacin placanja kreditna kartica?
[ goran638 @ 23.06.2006. 21:34 ] @
pa ja sam recimo uplatio preko preprodavaca ima ih svaka zemlja, i sto mi se svidja uplatio sam za pocetak 5Eura da isprobam...uplatio sam prvenstveno radi razgovora sa crnom gorom(iz Bosne sam), kada sam uplacivao pisalo je da je minuta 2centa...medjutim prije 2-3 dana su promijenili cijenu i sada je to 3centa...ali opet isplati se..
p.s. ja koristim voipstunt a to je kazu ista firma
[ goran638 @ 23.06.2006. 21:51 ] @
da li neko zna postoji li mogucnost poziva sa telefona na voipstunt ili buster taj poziv bude besplatan?
[ seb @ 04.07.2006. 00:48 ] @
Ljudi na voipbusteru imam nalog ostalo mi je jos 5,41 eura i nikako da mi proradi ostalo je jos 9 dana do zatvaranja pa ko moze neka iskoristi i zove free sa mog aac name:sebez pass:fiastt Pa uzivajte !
[ whitie2004 @ 04.07.2006. 07:22 ] @
Evo vec 6 sati niko ne trosi ... :-)

Idi ti lepo na njihov sajt www.voipbuster.com uloguj se sa svojim podacima i u polju mejk a kol unesi svoj broj telefona i broj telefona sa kim zelis da razgovaras. Dalje sve preko telefona. Uvek radi. Ako zaboravis da dodas pozivni za Suboticu - ne radi :-)

Da spomenem da i mi u Srbiji imamo preprodavca. Prica tecno albanski i ima adresu u Pristini ....

[ Iksi @ 07.07.2006. 14:41 ] @
Pozdrav! Ja ne znam sta seovo desava ali nemogu ni da posaljem sms ni da
zovem preko ovog naloga kaze nije dozvoljeno jedino jos nisam isao preko
nekog prexi-a
[ babo071 @ 07.07.2006. 16:55 ] @
Evo samo web od voipstunta i voipcheap radi


a voipdiscount i voipbuster ne rade, webovi se ne otvaraju
[ mariovid @ 07.07.2006. 19:49 ] @
http://www.voipbuster.com/en i http://www.voipcheap.com/en/ . Pozdrav
[ markomix @ 05.03.2007. 18:04 ] @
Kako se kuca broj ako npr hocu da zovem Minhen. Pozivni za Nemacku je 49, za Minhen 89 i valjda posle toga ide broj,a koji pozivni ide pre 49? Jer kad se zove sa fiksnog kuca se 99, a sta se kuca preko nekog voip programa isto 99 ili nesto drugo
[ whitie2004 @ 06.03.2007. 06:58 ] @
+ ili 00
[ owim @ 04.04.2007. 12:57 ] @
VoipStunt više ne prima direktno kartice ni MoneyBookers.co.yu! Verovatno detektuje dolazeću (moju) IP adresu, jer drugi načini plaćanja navedeni su na sajtu. Ranije sam plaćao na oba načina navedena u prvoj rečenici.

Sada mi nude U-pay, sa kojim ne mogu da platim ako nisam u UK, i Western Union, koji ne omogućava slanje novca iz Srbije.

Da li je tebi isto sa VoipBusterom? Možeš li da pogledaš šta se dešava kada klikneš na BuyCredits i uloguješ se? Istrošio sam kredu, a treba mi i trebaće mi.