[ meduljak @ 03.02.2006. 16:15 ] @
Pozdrav,
imam dva pitanja:

Prvo:kako da napravim escape sekvencu (ili kako se vec zove) u excelu, da naredim pos printeru da odsijece papir, konkretno Epson TM U220, ili da otvori ladicu...

Drugo: napravio sam proceduru kojom kupim podatak iz odredjene celije i pronalazim isti takav podatak na drugom sheetu u nekoj tabeli, kad nadjem podatak odradim odredjenu operaciju (upisujem novu kolicinu u mom slucaju), zatim uzimam vrijednost druge celije i ponavljam isto to.
Imam od 1 do 5 celija za obraditi, znaci ponavljam 5 puta istu proceduru.
Medjutim, nisam siguran da znam iskombinovati istu proceduru 5 puta, jer poslije prve dvije procedure makro ne odradjuje posao i cak mi izbrise vrijednost u prvoj celiji!
Ako izolujem i pustim makro samo za jedan broj to radi, ali kad hocu da odradi za jednu sifru, pa kad zavrsi sa tom jednom, onda sredjuje drugu kolicinu,... nastaje problem.

Rijesavam problem i ako napravim 5 zasebnih makroa, ali na koji nacin opet da zadam da se nakon izvrsavanja prve procedure, aktivira druga, treca,...Ako neko ima prijedlog kako zaobici eventualne greske, npr. nema nista u polju "novakol3", stopiraj proceduru ili preskoci na zadnji korak, tj. prebaci se na Sheet "racun"...

Pretpostavljam da je neka glupost, ali bih volio da znam ako postoji neki ljepsi nacin da se ovo napise.

Cijeli fajl je u atachmentu, a u modulu 1 je smjesten makro.

[Ovu poruku je menjao meduljak dana 03.02.2006. u 18:30 GMT+1]
[ meduljak @ 04.02.2006. 14:17 ] @
Rijesio sam djelimicno problem.
Napravio sam 5 razlicitih makroa i pred sami kraj svake stavljam komandu
Code:
 run "sledeci makro" 
.
Na pocetku procedure stavljam da ako je polje prazno prekidam dalje izvrsavanje procedure, ali nisam pametan kako da se nakon toga preusmjerim na drugi sheet.
Ako moze volio bih komad koda


A za problem escape f-ja jos nemam rjesenje!
[ Jpeca @ 06.02.2006. 10:05 ] @
Napravi set.bat file koji šalje escape sekvencu na štampač
Pokreni taj batch file iz vba koristeći komandu shell

Mozda moze i elegantnije rešenje koristeći Escape API - vidi http://support.microsoft.com/kb/q96795/