[ nico @ 03.02.2006. 18:36 ] @
Interesuje me kakva su vasa iskustva sa 'SyncMaster 1100MB' ... Naime, pre par meseci sam kupio 19'' LG 920P sa kojim sam imao JAAAAAAKO losa iskustva. Nisam mogao da podesim geometriju monitra i posle 2h podesavanja. Nikom ne bi preporucio ovaj monitor. Iako sam pre kupovine video 900P koji je i posle dve godine rada pokazivao ostru sliku, odlucio sam se za 920P. Medjutim, izgleda da su kod ovih modela jako lose uradili geomteriju. Posto sam imao garanciju, vratio sam taj LG ali ga do kraja nisu popravili.

Sada sam u situaciji da su mi pare 'zarobljene' i da mogu da kupim nesto drugo ukoliko zelim. Na lageru imaju pomenuti 'SyncMaster 1100MB' pa me zanima kakva su vas iskustva sa njim.

Inace se bavim web dizajnom vec 4-5 godina pa bi kupio neki bolji monitor.
[ StORM48 @ 03.02.2006. 22:16 ] @
Od tog Samsunga nema 'leba, ako radiš DTP. Ustvari, po mom mišljenju, on nije prikladan nizašta.

Samsung kao brend je totalni škart, ali ruku na srce - samo po pitanju CRT monitora. TFT tehnologija im ide primetno bolje, što se može reći i za LG.

Pravi problem je "šta kupiti, a da se može naći kod nas?"

Idealno bi bilo uzeti neki Nec, Philips ili (što je daleko najrealnije) Viewsonic. Cena jednog Viewsonica se približila proseku više nego ikad i u toj konkurenciji (LG/Samsung) isti deluje kao božanstvo.

Eto preporuke, ako mogu da pronađu (a morali bi da mogu, jer je VS dosta prisutan kod nas).

Pozdrav
[ nico @ 04.02.2006. 15:02 ] @
Hvala na savetu... ;) Vec si mi u ranijim postovima preporucio VIEWSONIC, ali ovaj moj dobavljac nije u mogucnosti da ga nabavi pa sad gledam koju alternativu da uzmem..... Znam da imaju ovaj 1100 na lageru pa sam zato pitao... Hvala ti na savetu sta da ne uzmem! ;)
[ Kosta ******um Rex Persia @ 04.02.2006. 17:55 ] @
Moja preporuka ti je da, ako negde možeš da nađeš, pazariš neki od Philips CRT modela od 21 inč, jer su odlični i daleko su bolji od bilo kog Samsunga ili Viewsonica. Druga opcija ti je da potražiš LG ili Sony CRT polovne modele iste dijegonale.

CRT je još uvek, i biće još najmanje tri godine, zakon za DTP, jer su boje daleko vernije priklazane nego na bilo kojem, pa čak i najvonijem modelu TFT ekrana.

TFT izbegavaj.
[ lancia88 @ 04.02.2006. 21:58 ] @
Pozdrav,

Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Moja preporuka ti je da, ako negde možeš da nađeš, pazariš neki od Philips CRT modela od 21 inč, jer su odlični i daleko su bolji od bilo kog Samsunga ili Viewsonica. Druga opcija ti je da potražiš LG ili Sony CRT polovne modele iste dijegonale.


Inace, pretpostavljam da ovo odlicno znas, narocito me zanima deo oko toga kako je Philips i to izgleda bilo koji od modela DALEKO bolji od bilo kog ViewSonica. Zanima me koji je to model koji si probao i sta je to uopste sto je DALEKO bolje od bilo kog ViewSonica. Sledeca preporuka koja cak svrstava polovne modele Sony i narocito LG ispred ViewSonica je samo dokaz da si nesto pobrkao, ovde ne moras da mi uopste navodis primere jer je to bespotrebno posle ovakve tvrdnje.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 05.02.2006. 02:09 ] @
Dobro, nisam se precozno izrazio, ne bilo koji model Philipsa, već serija Brilliance, a iz te serije je najskuplji model najbolji.

Ja lično nikad nisam video niti probao taj model, ali ja već godinu i po imam fantastični Philips Brilliance 107P50 koji je vrh vrhova među 17-inčnim monitorima, a plaćem je krajem 2004 čak 170 evra, kad su ostali modeli bili oko 120-125 evra. A mogu da tvrdim da je Philips, ako ne najbolji, odmah do Viewsonica.

[ nico @ 05.02.2006. 03:09 ] @
Da li je neko kojim slucajem od vas imao prilike da vidi

VIEWSONIC 22'' CRT
P225F, max 2048x1536, opt 1920x1404@ 84Hz, 0,24mm, TCO99, perfect flat

Razmisljam o tome da ga uzmem... ukoliko skupim dovoljno para (623 eura je) ..... Sta kazete na takav izbor?
[ lancia88 @ 05.02.2006. 14:27 ] @
Pozdrav,

Kosta ******um Rex Persia, ovako formulisano zvuci daleko ozbiljnije i preciznije. Nacelno, vecina proizvodjaca ima svoje varijabile po pitanju kvaliteta koji su bazirani na razlicitim cenovnim dijapazonima radi popunjavanja trzista i poredjenja se vrse bas prema toj klasifikaciji. Nazalost, kao i svuda, imamo i proizvodjace koji su zbog forsiranja niskobudzetnih ali i slabije kvalitetnih modela dospeli na veoma los glas i moze ih se cak i generalno u preporukama zaobici jer imaju gotovo zanemarljiv procenat modela koji spadaju u vrh ili cak neki zahtevniji standard. Ovde ViewSonic i Samsung ne mogu stajati jedan do drugoga i bice ponajpre da treba razgovarati o VS i Philips kao eventualnim konkurentima ukoliko sagledavamo kvaliteta kao merilo.
[ lancia88 @ 05.02.2006. 19:39 ] @
Pozdrav,

bio je tim povodom u jednoj ovdasnjoj firmi organizovan susret na nivou, da lkazem, predavanja pa sam dobio kratak izvestaj o tome, nista dublje. Sve u svemu, upravo ovo je bila ocigledna tema iako je jos inoseno i nesto statistike o tome kako je Samsung najveci proiizvodjac monitora i TV-a na svetu, bla,bla. Tom prilikom je najavljena i proizvodnja serije monitora sa poboljsanom slikom koja ce navodno biti ispred konkurencije a vec je tada bila zavrsena i spremna za serijsku proizvodnju. Nisam siguran da je bilo reci o skracenoj katodnoj cevi ali to je inace projekat interesantan za nekoliko proizvodjaca koliko znam trenutno. Zanimljivo je da sam dobio info i od firme Sharp putem ovdasnjih zastupnika o slicnom projektu mada se cene jednih i drugih ne mogu porediti barem u dosadasnjem predstavljanju. Ipak, od svih tih najava ekrana koji ce resiti dilemu TFT ili CRT (nesto slicno ovome je i bio slogan ako se ne varam), ja jos ne videh nista konkretno. Doduse, najpre ce se to pojaviti na internetu u vidu neke senzacije a tek onda na nacin na koji ja dobijam informacije pa je moguce da se ova vest koju si naveo najpre potvrdi bas od onih koji umeju da pretrazuju strpljivo internet, ja nisam nimalo medju njima, naprotiv, niti volim a niti bas umem, ruku na srce.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 05.02.2006. 19:57 ] @
Hvala, ajde, molim te, baci mi na PP sve podatke do kojih si ti došao u vezi sa tom tehnologijom, i kaži mi to oko Sharp-a, tj ako ima negde nekih kataloga ili tako nešto. Hvala unapred.
[ StORM48 @ 05.02.2006. 22:42 ] @
@nico
Perfect je ono što opisuje taj monitor. Malčice je skuplji od konkurencije, karakteristike su mu slične, ali je daleko dostupniji. Mada, obrati pažnju na jednu stvar - ne obaziri se na cenovnike - izričito zahtevaj da Ti jasno daju do znanja da li taj monitor postoji na lageru i da li ga odmah možeš pokupiti.

Često na kraju ispadne "joj nismo znali, upravo je neko kupio poslednji primerak, a stići će nova isporuka u ponedeljak/petak" (u prevodu: nikad).

Pozdrav
[ nico @ 05.02.2006. 23:31 ] @
StORM48,

Hvala ti...:) Ocekivao sam da ces se javiti sa ovakvim odgovorom... Nisam jos skroz odlucio, ali kapiram da hocu..... pa sad..... videcemo...... ;) Ako je font nekih 600-650 eura, ima li nesto sto bi mi jos preporucio za te pare?
[ StORM48 @ 06.02.2006. 01:17 ] @
Nema na čemu :)

Nemaš baš neke alternative, jer su svi ostali proizvođači nezastupljeni u toj veličinskoj klasi. Eventualna zamena bi mogao biti Philips 202P70, ali pošto se on zvanično više ne proizvodi (stiže još po koji primerak, ali "na kašičicu"), nisam siguran ko bi tu kome mogao biti alternativa. Taj Philips je za nijansu bolji izbor (po mom, subjektivnom ukusu i poimanju dobre slike), ali ga je đavolski teško naći.

Ja kod kuće imam Philips 109P10, koji sam tražio toliko, da bih pre našao parče Apola 13 na terasi, nego njega. Ipak, nekako sam uspeo, ali je to bilo pre nekoliko godina (2001.), pa ta informacija i nije od neke koristi.

Probaj sa ovim VS-om, a alternative traži tek ako ne uspeš sa tim.

Pozdrav i srećna potraga!
[ Styxx @ 07.02.2006. 22:58 ] @
Imam ga ja.
Geometrija - vrlo dobra i podesiva.
Boje - dobre
Oštrina - mogla bi biti bolja u lijevoj i desnoj strani
Dobar za uloženi novac.
Šta te još eventualno zanima?
[ iscelitelj @ 13.02.2006. 10:30 ] @
1100MB je dobar SAMO ako gledash filmove....
Za bilo kakav ozbiljan rad pa makar to bio i najobicniji posao ne vredi nicemu....dva komada sam pre par dana vratio nazad jer je slik bila ocajna...stvarno sam se razocarao...ocekivao sam bar normalnu sliku ali onaj moire i senke u uglovima su prosto nedopustivi. Slika se muti u talasima i josh trista minusa koje nikakvo podesavanje ne moze da ublazi...haotichno stanje.
Hajde da se to desavalo na jednom monitoru, ali na dva...no comment! Misljenja sam da problem nastaje vec kod napojnog dela koji je katastrofalan...a to se potrvrdjuje i time da sam monitore prikljucivao i na UPS bez mreznog napajanja i stanje je bilo isto....

ViewSonic je nesto zasta ok, Philips zna da izbaci i + i -...ali posto trazim i ja nesto jer sam ove Samsunge vratio, da li neko ima info gde se moze naci monitor za dizajn ali da se pre kupovine moze pogledati kvalitet da ne bih opet nosao tamo-vamo neke krshine...
Mislim da je extra nabaviti neki ELSA, Mitsubishi, SONY....samo gde to naci ???
ELSU 22" imam kuci i extra je !

I josh jedan mali komentar za TFT....skoro sam rasturao par komada: Samsung, DTK i Noevo, svi su imali ekran neki Chintoh ili slichno - kinez chisti, ali je Samsung verovali ili ne imao najgoru unutrashnjost...pa ono kao da je sklapano (sklepano) u nekoj shupi...
Apsolutno sam u minus varijanti za Samsung...
Pojavili su se televizori sa skracenom katodnom cevi, izgledaju dobro ali kako se pokazuju u radu...hm...ko zna...
[ nico @ 04.03.2006. 15:49 ] @
Hvala svima na pomoci.... :) Kupio sam do kraja neki IBM p260 ..... nije los..... bar dok ne skupim para za nesto jace... polovan..... star...... ali radi 'nekako' .... u svakom slucaju bolji od mnooooogih polovnjaka koje sam video u poslednje vreme.....