[ muscolo @ 03.02.2006. 22:47 ] @
Uzeo sam kameru SAMSUNG VP-D353i, i nikako ne mogu da je instaliram na kompjuter. Kamera je ok, jer sam uspeo da je instaliram na drugom racunaru, ali na mom nece nikako. Svaki put mi pise cannot instal driver ili slicno. Cuo sam da bi trebao da obrisem sve sa particije "D", pa da tu instaliram windows i programe za kameru, ali nije mi lako da obrisem sve stvari sa "D", pa sad ako neko zna neko resenje, ili ima slican problem...
[ georgem @ 15.02.2006. 23:30 ] @
Gde si nabavio DRIVER
[ pancco @ 19.02.2006. 10:21 ] @
Ja sam imao problem sa vp-d351 to bi trebalo da je slican model,reinstalirao sam xp,stavio sp2 i nije hteo da prepozna kameru,onda sam stavio sp1 i radi ok.
[ mr_ph @ 20.03.2006. 19:50 ] @
A da li bi neko bio tako ljubazan da mi kaze gde se moze nabaviti ta IEEE 1394 kartica za prebacivanje sa Samsung vp-d351 kamere na komp, ili ako postoji neki jednostavniji put, koji je? Danas sam uzela kamericu i odmah me je neko dvoje koji su dosli da je vrate uplasilo da je prastari model, nema usb ni kao opciju, i da se vise isplati kupiti bilo sta drugo u Metrou za te pare, itd. i sl., pa bi mi jako znacilo da mi neko ko je ima malo duze kaze neso vise o njoj. Zbunjeta , i unapred zahvalna!
[ wmdefender @ 25.03.2006. 09:47 ] @
TRakodje imam samsung vp-d351 i isti problem. Sa intex firewire karticom definitivno ne radi. Ima li neko resenje.
[ semidemi @ 19.06.2006. 18:23 ] @
Da li ste resili problem Intex firewire kartice i Samsung kamkordera? Mislio sam da kupim istu varijantu, ali se sad predomisljam.
[ AMDM @ 20.06.2006. 12:15 ] @
ja koristim MSI firewire karticu za samsung vp-d351 radi bez ikakvih problema čak sam je prebacio i na drugu konfiguraciju i sve je ok.
pošto uz taj model ne idu driveri nabavio sam instalacioni disk od modela vp-d353 instaliro DVdriver i VideoCodec i to je sve.
[ semidemi @ 20.06.2006. 15:32 ] @
Citat:
AMDM: ja koristim MSI firewire karticu za samsung vp-d351 radi bez ikakvih problema čak sam je prebacio i na drugu konfiguraciju i sve je ok.
Hvala za informaciju. Najverovatnije cu uzeti MSI karticu, iako je skuplja.
[ aldinh @ 01.07.2006. 19:16 ] @
Jedno pitanje,gdje mogu nabaviti MSI Firewire karticu,mislim ime firme i kontakt.Ja sam iz Sarajeva pa bih je narucio.

Hvala unaprijed
[ v1lenjak_zR @ 23.07.2006. 19:40 ] @
AMDM jel bi ti bio problem da mi posaljes DV driver na [email protected]
[ AMDM @ 24.07.2006. 13:44 ] @
driver poslat samo proveri dali je sve u redu ako nije šaljem ponovo
[ aldinh @ 24.07.2006. 13:57 ] @
AMDM
Care mozes li i meni poslati taj drajver,poludih sa svojom kamerom,ona radi sa firewire karticom,ali kad snimim ton se prekida i slika u pojedinim segmentima.
Mail mi je [email protected]
[ v1lenjak_zR @ 24.07.2006. 17:37 ] @
AMDM skinuo sam ja neki drajver za 351 (sa oficijalnog sajta),al posalji mi opet - nije uspelo prvi put..
[ AMDM @ 24.07.2006. 17:45 ] @
poslao sam ponovo treba sad da je ok meni sa ovim radi dobro treba instalirati driver i codec probaj pa javi dali je sve u redu
[ AMDM @ 17.12.2007. 10:14 ] @
evo driver i codec ako još nekom zatreba!
[ aldinh @ 18.12.2007. 08:55 ] @
Ja sam nazalost davno rijesio problem,zamjenom za sony dv kameru,za oko 50 eura nadoplate na cijenu vp 351,i mogu vam reci da je kamera extra.Samsung vp 351 ima problem sa autofokusom,ekspozicijom,i ilinkom (firewire) vezom sa pc racunarom.Koliko sam gledao na drugim forumima na internetu,izgleda da je to fabricki problem sa cijelom serijom vp 351 kamera.Uspio sam je instalirati putem firewire na racunaru gdje nije intex firewire kartica (s intexom definitivno nikako ne radi),medzutim nakon testnog prepisa sadrzaja s kamere,koristeci razne softwere (pinnacle studio,ulead),imao sam problema i s videom i sa audiom (trza slika,ili ton krci svakih par sekundi).Testiranje sam izvrsio na vise razlicitih firewire kartica i rezultat je uvijek bio isti.Pokusao sam raznim kombinacijama codeca i drajvera skinutih s interneta raznih verzija,medzutim problem je bio i dalje prisutan.U obradi videa sam duze vremena,i koristio sam mnoge kamere,analogne i digitalne s kojima nikad nisam imao vecih problema,ali sa samsungom vp 351 je definitivno fabricki problem.Kad sam nabavio sony dv camcoder dc 24 ,problemi su definitivno nestali.

[ AMDM @ 19.12.2007. 17:10 ] @
sa sony kamkoderima se definitivno ne može porediti. kada sam je ja kupio sony je bio dosta skuplji a ne koristim je nešto preterano pa sam se i iz tog razloga odlučio za samsunga sad sigurno nebih jer razlika u ceni nije tako velika a u kvalitetu sigurno jeste.kod mene od prvog dana stvarno sve funkcioniše kako treba i nemam nikakvih problema sa firewire vezom. koristim pinnacle studio slika ne trza,ton je ok. e sad dali sam ja naleteo na takav primerak pošto vidim da mnogi imaju problema stvarno ne znam. sad trenutno koristim integrisani firewire na gigabyte ploči i sa njim takođe sve radi kako dobro.