[ dokidoki2 @ 04.02.2006. 17:00 ] @
zainteresovan sam za taj kamkorder ,ali ne znam kako se pokazao,cena je dosta
interesantna za tročipnu kameru,trebam pomoć od vas.Sa njom sam mislio snimat
svadbe i slične stvari. imao sam MD9000 odlična je bila uz dosta sitnih kvarova.

[Ovu poruku je menjao dokidoki2 dana 04.02.2006. u 23:16 GMT+1]
[ lord x @ 04.02.2006. 20:15 ] @

pa ovako,

plus su tri čipa, "ozbiljniji izgled" i... ne znam šta još da ti kažem.
minusi, prema iskustvima ruskih forumaša i prema tehničkim karakteristikama prema kojima su oni procjenjivali (riječ je o novom modelu, malo ih je prodato) radi se o pakovanju za na rame neke od kamera iz serije gs*50, najvjerovatnije gs 250. tj iskorišćena su rješenja sa tog kamkordera. puno bolje rješenje za iste pare je nv gs400 (ili novi gs500).
međutim, dvojica mojih kolega, profesionalnih snimatelja nedavno su kupila ove kamerice i kažu da su zadovoljni !!!
bitno je valjda da je slika dobra a to zavisi mnogo i od uslova snimanja.
inače prethodnik 10000-ke - nvmd9000, inače korišćena u lokalnoj tv produkciji pokazala se lošom zbog čestih kvarova.
moja preporuka, ako ti veličina kamere nije bitna, bolje rješenje, mnogo bolje za iste pare, ili manje je nv gs 400.
toliko.
[ Misa_exclusive @ 06.02.2006. 11:54 ] @
Ta kamera je za svadbe "kao salivena" najviše zbog izgleda, veličine i to što je za na rame, a laicima (gostima i slavljeniku) je to samo bitno. Naravno, kvalitet slike umnogome zavisi od uslova i osvetljenja. S obzirom na to da će se snimati svadbe - to nije tolko bitno, jer laici imaju nizak kriterijum (reakcije ljudi, za snimke za koje se ja ježim, su extra pozitivne, tipa: Gle sta je lepa slika)
Dakle, uzmi ti to za svadbe i gotovo. Naravno, modeli koje ti je lordx preporucio imaju bolje karakteristike, ali njihov izgled i velicina ne odgovaraju.
[ lord x @ 06.02.2006. 23:10 ] @

LJudi, imao sam prije par sati taj komad plastike u rukama i TOTALNO sam se razočarao. Može imati ne znam kakvu sliku ali i na prvi i na treći pogled izgleda strašno plastično i jeftino. Jednostavno, brat bratu, preko 300 € ni centa.
Uopšte ne odaje povjerenje, imaš utisak da je kućište potpuno prazno, sem firewire nema drugih ulaza, objektiv kao da je sa nekog mobilnog telefona, itd, itd...
Jedino ako je, a jeste za svadbe (i mladu), bitna veličina, možda je vrijedi uzeti. Inače...
[ Misa_exclusive @ 09.02.2006. 19:20 ] @
@lord x
To što si rekao je tačno, ali šta si ti očekivao: da za te pare dobiješ VELIKU "profi" kameru i još sa dobrim karakteristikama - pa to je nemoguće
Ja sam lepo rekao da je za svadbe vadi samo izgled (veličina).
[ lord x @ 09.02.2006. 21:58 ] @

ma da, ali je stvarno katastrofa. i ona crna plastika... mnooogo bolje izglada md9000. pričam o izgledu jer je o ostalom suvišna priča. mada, ljudi kupuju, rade, uzimaju ih i neke lokalne tv stanice.
pozdrav!
[ sinabl @ 19.05.2008. 22:59 ] @
Da ne otvaram novu temu...
Otisao mi je firewire izlaz na ovoj kameri... Šta uraditi, ima li gdje nabaviti?!

Jos me nesto zanima! Ako snimim u Cinema modu i kada prebacim na racunar, da li ce mi vidjeti video file kao 16:9 ili kao 4:3 sa dvije horizontalne crne linije gore i dole?

poZz
[ rcosovic @ 20.05.2008. 17:01 ] @
Ako nije u garanciji jeftinije ti je kupiti neki jednocipi mali kamkorder pa sa njim prebacivati na komp i nazad.
Velika je greska u isto vrijeme prebacivati na komp i preko AV kontrolisati na TV-u jer se tad javi razlika potencijala na kameri i izgori 1394
znam ih nekolko koji su tako spalili kamere.
Ta crna polja ce biti i na tv.
Pozdrav
[ sinabl @ 20.05.2008. 18:31 ] @
Citat:
rcosovic:
Ta crna polja ce biti i na tv.
Pozdrav


Znam da ce biti na "obicnom" CRT 4:3 TV-u... A da li ce biti tako na 16:9 PC monitoru ili Plasma (ili LCD) TV-u?
Citat:


rcosovic: Ako nije u garanciji jeftinije ti je kupiti neki jednocipi mali kamkorder pa sa njim prebacivati na komp i nazad.
Pozdrav


To i radim... I onda dobijem slucaj kao na primjeru 2! A ono sto hocu jeste primjer 3 pa me zanima da li kad bih snimao na racunar sa MD10000, tj. kamere sa kojom je snimljeno u Cinema modu, dobio slucaj 3!

[att_img]

Dakle:
1 - ovako izgleda u na LCD monitoru kada snimim u klasicnom 4:3 formatu
2 - ovako u Cinema modu, ali kada snimim sa Handy kamere na racunar (jer mi je otisao firewire)
3 - da li je moguce ovako ako snimim u Cinema modu i snimim na racunar sa MD10000?

Uf... Nadam se da ste me shvatili!

Jos jednom! Da li ce mi, ako snimim u Cinema modu i na racunar preko MD10000, racunar prepoznati video kao 4:3 ili 16:9?

Problem mi je sto to ne mogu probati, jer mi je otisao firewire, pa da znam da li mi se isplati popravljati ili mi je isto prebacivati preko MD10000 i preko Sony Handy...!
[ rcosovic @ 20.05.2008. 19:02 ] @
Im moj kolega tu kamerua cu pogledati za koji dan .
[ sinabl @ 20.05.2008. 19:10 ] @
Ajd hvala ti... Bitno mi je da si shvatio sta sam htio reci!

Pozdrav
[ Kluzo89 @ 21.05.2008. 09:24 ] @
Zavisi kakve svatove snimas.Znaj da postoji klijentela kojoj nece biti vazan izgled kamere nego snimljeni materijal koji im budes doneo,ali i ako je tako kako je Misa rekao da je bitna velicina,pa neces ti na dogovor nositi tu kameru.Mislim da nije bitno ono "sto vise to bolje",ili u ovom slucaju"sto vece to bolje".Moj predlog ti je da razmislis o polovnoj sony2100.JA sam zadovoljan sa njom...terenska kamera,a ako imas posla brzo ces je isplatiti.
pozdrav