[ momsab @ 05.02.2006. 13:20 ] @
Videh u lsiti transporta/agenata dostupnih na ES jabber serveru i icq.eltiesecurity.org (Unicode ICQ transport). Zanimljivo je da tog transporta nema na jabber.elitesecurity.org



imam 3 pitanja:
1. Da li ovo radi ili se testira?
2. Da li je moguce bezbolno menjanje transporta (icq umesto jit)?
3. Da li stvarno podrzava unicode (mislim da ja kucam cirilicom)?


Zahvaljujem na odgovorima


dodatak:
malorpe videh da je to dobri,stari ICQ transport cije se koriscenje ne preporucuje. Mada, ja ovaj icq transport ranije nisam vidjao u listi :zbun:
Ako je u pitanju taj stari transport, obrisite temu

[Ovu poruku je menjao momsab dana 05.02.2006. u 14:25 GMT+1]
[ random @ 06.02.2006. 10:23 ] @
Možda ne bi bilo loše da ispričam kratak istorijat icq.elitesecurity.org transporta

• u početku je to bio stari transport, tzv. icqv7, tada jedini ICQ transport
• kada se pojavio JIT, pošto je icqv7 dobro radio, dodao sam njega kao jit.elitesecurity.org
• dugo vremena transporti koegzistiraju, tada je postavljeno i dotično obaveštenje na sajt, koje nije menjano od tad
• u neko doba icqv7 počinje loše da radi (da li je zato što je AOL menjao protokol ili iz drugog razloga, tek, postao je nepouzdaniji)
• nakon većeg apgrejda sistema, obzirom da icqv7 više nije mogao da se kompajlira, a jako je loše radio već neko vreme, odlučim da ga ne vraćam, što je možda bila loša odluka u tom trenutku
• kada sam apgrejdovao jabberd na 1.4.4 (jul 2005.) iskoristio sam mogućnost da se svi korisnici još uvek registrovani na icq.elitesecurity.org automatski odregistruju i obaveste o prestanku rada transporta

Maltene jedina mana jit-a je bila ta što nije dobro i konzistentno podržavao unicode (latinicu i ćirilicu). Novembra 2005. ljudi koji rade Chatopus izdali su okrpljenu verziju jit-a sa podrškom za Unicode. Odlučio sam da isprobam tu verziju. Obzirom da je icq.elitesecurity.org bio već duže vreme neiskorišćen, odlučio sam da na to mesto stavim novi Unicode JIT. Na žalost, na prvim testovima se novi transport nije pokazao. Koincidentno, es server je počeo da krahira, a ja za vreme testiranja nisam hteo da namestim da se servis automatski podiže. Sa druge strane, jabberd 1.4.4 koji koristimo ne ume da auto-detektuje prisustvo komponente, a izbacivanje/ubacivanje komponente u spisak servisa koje server oglašava zahteva restart servera, što ne volim da radim često. Tako je Unicode JIT ostao da čeka bolje dane :o).

Ako je neko raspoložen da testiramo Unicode JIT ovih dana, neka mi se javi na Jabber. Poželjno je za testiranje imati 2 ICQ naloga, i bar najnoviji oficijelni klijent, možda i još par verzija ICQ klijenta.
[ random @ 06.02.2006. 10:28 ] @
E da, dakle odgovori su:

1) Ne radi, testira se.
2) Ne.
3) Kažu ljudi, ali treba proveriti.
[ random @ 09.02.2006. 09:43 ] @
Vezano za ovu priču, da li vam jit.elitesecurity.org automatski dodaje kontakte na listu kada se registrujete?

[Ovu poruku je menjao random dana 09.02.2006. u 10:44 GMT+1]
[ momsab @ 10.02.2006. 11:31 ] @
random, one koji su na ICQ serveru dodaje odma

uzgred, ovih dana nemam kad da testiram, mozda tek u martu
[ random @ 13.02.2006. 11:55 ] @
Upravo sam testirao novi Unicode JIT (icq.elitesecurity.org) i novi pajsikju (pyicq.elitesecurity.org), u komunikaciji sa oficijelnim ICQ klijentom, i oba rade zadovoljavajuće -- ćirilica i latinica lepo prolaze.

Sad bi valjalo konsolidovati ICQ transporte na es-u, ali nisam siguran kako da najlakše to uradim. Bilo bi dobro Unicode JIT staviti namesto postojećeg jit.elitesecurity.org transporta. pyicq može da ostane gde je, ali ostaje nam neiskorišćen lep domen icq.elitesecurity.org. Da li na njega staviti još jedan Unikod JIT, ili pajsikju, ili ga ne koristiti uopšte?
[ caboom @ 13.02.2006. 12:00 ] @
hm... znajuci dugu tradiciju "stabilnosti" transporta, mozda je najbolje za sada ostaviti testirani icq transport i u roku od 2-3 meseca preci u potpunosti na novi?

tj. da se ispravim, mislim da je jit vec davno obsoleted, pyicq se koristi i novi icq servis je u fazi testiranja.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 13.02.2006. u 13:05 GMT+1]

tj. da se ispravim jos jednom, ja koristim jit...

[Ovu poruku je menjao caboom dana 13.02.2006. u 13:07 GMT+1]
[ random @ 13.02.2006. 12:35 ] @
Oki, prebacio sam jit.elitesecurity.org na novi JIT Unicode. Korisnici jit-a bi trebalo sad automatski da osete boljitak što se tiče unikod podrške, od trenutka kada se sledeći put uloguju.

Pitanje je u suštini: da li da izbacim icq.elitesecurity.org? Ili da ostavim dva ista transporta (još uvek ima nekih korisnika sa registrovanim icq.elitesecurity.org nalozima, mada taj transport nije korišćen više od godinu dana)?
[ caboom @ 13.02.2006. 12:44 ] @
mozda staviti obavestenje da se transport ukida i gledati da li se neko buni... ukoliko ima razloga, bilo bi razumno zadrzati ga, ukoliko ne - off he goes.
[ random @ 13.02.2006. 12:58 ] @
Pazi, on je već ukinut. Pitanje je da li da ga vraćam, pošto sad imamo jit i pyicq a neiskorišćen icq.elitesecurity.org domen. A neki klijenti (Psi, Tkabber) ne mogu da prepoznaju ICQ transport ako se ne zove ^icq\..*
[ boki @ 14.02.2006. 00:14 ] @
Trebalo bi izabrati bolji od trenutna 2 transporta (jit i pyicq) i njega staviti na icq.elitesecurity.org
[ random @ 14.02.2006. 12:18 ] @
Nije baš lako reći koji je bolji. JIT je provereno stabilan, i podržava pretragu ICQ korisnika, ali se verovatno neće dalje razvijati. Sa druge strane pajsikju brzo napreduje, i podržava čak i „buddy icons“, ali ne podržava pretragu i intenzivniji je po procesor.
[ Tyler Durden @ 14.02.2006. 13:32 ] @
Pa onda nek se stavi jit na icq.elitesecurity.org, a ovaj pajsikju nek se ostavi gdje jeste pa kad se eventualno i u njega implementira pretraga i dostigne ovaj jit po performansama da se on ubaci.
[ random @ 14.02.2006. 14:52 ] @
Tako već jeste sada. Glavna fora je u tome što kad jednom postaviš transport i daš mu ime, posle ne smeš da ga menjaš tek tako, jer će registrovanim korisnicima naprasno prestati da radi -- a migracija je komplikovana. Zbog toga će jit i pyicq morati da ostanu gde jesu :o).