[ MasterOfUndead @ 04.11.2002. 04:05 ] @
situacija, od malopre sa irc.serbiancafe.ws

Na kanalu #serbianteen, neki lik pravi flood tako sto stalno ulazi i kuca OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO i onda izlazi, pa pravi ujedno i join flood. Op mu da ban na host @104-86.InfoSky.Net (to mu je bio host), medjutim bez obzira na to sto ima ban on se vrati na kanal s istim tim hostom? Zatim mu IRCop da kline na host, medjutim on se ponovo konektuje bez obzira sto sad na njegovom hostu stoji i ban i kline, a nije menjao host. Pitanje je kako je to moguce, meni to nikako nije jasno ?

Unapred zahvalan na brzom odgovoru.
[ Trunks @ 06.11.2002. 01:16 ] @
Ban/kline je verovatno bio na 104-86.InfoSky.Net, a možda se on u međuvremenu ponovo konektovao, a IP mu je samim tim promenjen.
Ne može da se banuje ceo *.infosky.net zbog ostalih korisnika.
[ MasterOfUndead @ 06.11.2002. 02:54 ] @
Da je tako bilo, onda tu ne bi bilo nista cudno, medjutim, kao sto sam vec rekao u prvom postu, nije menjao host tj. i sledeci put kad je usao imao je host 104-86.InfoSky.Net kao i pre ban-a i kline-a. Meni nikako ne ulazi u glavu kako je to moguce i da nisam video rodjenim ocima ne bih verovao.

KAKO JE TO MOGUCE ???
[ rastaman @ 19.11.2002. 21:23 ] @
sta da ti kazem osim bug :) ima nekih caka da se udje sa istim ip-om ako si banovan/klineovan
tako da...nek stoji kao bug :))
[ NeLa @ 20.11.2002. 00:08 ] @
opushteno bre ;)
nek flooda ako mu je zanimljivo ;]
ignore je chudo od izuma ;)
[ Mario @ 20.11.2002. 04:44 ] @
Ban na serbiancafeu traje jedan minut, ovo je provereno, posle toga se mozes kaciti. Izbaci te samo, kao neku vrstu opomene, posle toga se mozes opet nakaciti.

Nego, jos jedna devojka na forumu, napredujemo...
Pozdrav za Antonelu.
[ MasterOfUndead @ 21.11.2002. 03:15 ] @
Mario zamolio bih te da ukoliko neznas odgovor da ne lupetas gluposti, ban traje onolko kolko oper odredi , a uopste nemora biti time ban vec mozes da dobijes i temp ban :) isto vazi i za k-line i g-line

rastaman, znam i ja da je neka greska, upravo me to i zanima tj. kakva je greska u pitanju :)
[ Mario @ 21.11.2002. 04:42 ] @
Meni i drugarima se cesto desavalo da dobijemo taj minutni ban, pa sam zato i rekao. Neznam da li je neko dobio neki drugi, osim ako koristis proxy, tada te automatski izbacuje. OK, potrudicu se da lupam pametnosti, pametnice...
Izvinjavam se na mojim nestrucnim odgovorima.
[ CONFIQ @ 21.11.2002. 12:40 ] @
hummm....ja bih rekao da više ti lupaš MasterOfUndead nego Mario,Mario je rekao nešto realno a ti.......
[ Trunks @ 22.11.2002. 17:38 ] @
Mario, stvarno... gluposti...
Sledeći put pročitaj temu fino, pa onda odgovori.

Confiq, pa prosvetli nas.
[ CONFIQ @ 22.11.2002. 19:54 ] @
Pa,pošto sam veoma često na hybrid-u i pratim njihovu mail listu, mogu da prepostavim da sigurno nije bug kod hybrita,nego kod tog čoveka koji mu je dao ban/kline.Najverovatnije greška u masket-hostu odnosno napisao je
'@host.com' umesto '*@host.com'


just a clew
[ Trunks @ 22.11.2002. 20:50 ] @
Pa MasterOfUndead nije ni rekao da je u pitanju bag.
Postavio je pitanje jer mu nije bilo jasno, a to si mogao odmah da napišeš.

Što se tiče pogrešnog bana/kline-a - ne verujem da su opovi na sc.ws takvi pacijenti (ili možda jesu ;)).
[ Darko Pipic @ 23.11.2002. 01:03 ] @
To ne znam sta je, meni se licno desilo da nisam mogao da akillujem, zlinujem, klineujem jednog lika, samo je kill radio, uopste mi nije bilo jasno kako, a on nije bio iznenadjen, to se desilo pre oko godinu dana na CR mrezi, meni je takva pojava josh uvek misterija, mada mislim da je u pitanju cist bug.
[ CONFIQ @ 23.11.2002. 02:12 ] @
Trunks: ne zaboravi ovo je srbija,plati adminu XXX € i bićeš IRC oper :)

TheGhost: Pričamo o CR??? ehhh taj CR,najpoznatiji IRCD po bugovima
[ BlueIce @ 23.11.2002. 17:32 ] @
Ja sam se ubio trzeci cr/croom/conferenceroom exploit(s)/bug(s) na google... Nista nisam zanimljivo nasao... AJde confiq, ti si dobar covek, znas li mozda neku dokumentaciju (bio bi pun pogodak ako bi radilo na verziji 1.8.7.1-SEC.win32-ws2)...

Treba mi malo da nerviram nekoga... BTW, zeleo bih da nesto naucim o cr-u, da znam koji ircd da izbegavamo...
[ GirlScout @ 24.11.2002. 01:22 ] @
Citat:
Trunks:
Pa MasterOfUndead nije ni rekao da je u pitanju bag.
Postavio je pitanje jer mu nije bilo jasno, a to si mogao odmah da napišeš.

Što se tiče pogrešnog bana/kline-a - ne verujem da su opovi na sc.ws takvi pacijenti (ili možda jesu ;)).



hahaha .. pa pazi kad se ne bi uopste zacudio sta sve mozes da vidis:)
[ NikolaM @ 24.11.2002. 14:23 ] @
serbiancafe.ws je u linku pretpostavljam sa jos nekim serverima, je li ti palo na pamet da ako je dobio kline, da to radi samo na serveru na kojem je stavljen kline, nema efekta na drugim servera, jedino ako nije bio akill, eto to bi mogao biti jedan od problema, a za ban na kanalu, ocigledno OP ne zna da banuje dobro
[ GirlScout @ 25.11.2002. 01:17 ] @
tesko da je klinovan .. klinovi se seruju na svim serverima.. medjutim unklinovi se ne seruju :) pa mora pojedinacno sa svakog.. zato budite fini da se ne pentram za dinamicke ip-eve na svaki server da bih skinula!:>
[ MasterOfUndead @ 26.11.2002. 00:29 ] @
Citat:
CONFIQ:
hummm....ja bih rekao da više ti lupaš MasterOfUndead nego Mario,Mario je rekao nešto realno a ti.......


ja lupetam ??? aj vazi ako ti tako kazes, al tako je bilo to je sigurno.

dobije ban od opa a vrati se na isti kanal sa istim hostom, zatim od IRCopa dobije kline, medjutim ni to ne pomaze, a da je op saban, pa ..... mozda ima nekih sto ne znaju, al sigurno ima i onih sto znaju a ovaj lik ih je zajebavao jedno lapo sata i vise njih je pokusalo da reaguje i nista mu nisu mogli, na kraju je lik sam odustao :)

evo nacicu i log pa cu postaviti
[ MasterOfUndead @ 26.11.2002. 00:32 ] @
evo moj razgovor sa IRCopom :

*******************************************

Session Start: Mon Nov 04 04:39:42 2002
[04:39] <\\\\\\\\\\\\\\\\> si tu ?
14»»» 4Greska:12 Nema tog Nicka gospodine (<\\\\\\\\\\\\\\\\) 14«««
-
12Ko je na:2 ASTY 14([email protected]14)
12Pravo ime:2 Taya
12Kanali:2 @#svemoze @#politika+ @#25+ @#serbiancafe @#Beograd @#services @#atelje @#serbianteen @#toronto @#asty @#cuba @#sport
12Server:2 hub.serbiancafe.ws Serbiancafe.ws IRC Network - Serbiancafe Chat
4IRC Operator: Da
12Kraj opcije "ko je?"
-
[04:39] <ASTY> jesam
[04:40] <\\\\\\\\\\\\\\\\> aj molim te stavi @104-86.InfoSky.Net na k-line pravi nepodnosljiv flood na teen
[04:40] <ASTY> ma bre kline je stavljam 10 puta
[04:40] <ASTY> ulaze preko njega
[04:41] <\\\\\\\\\\\\\\\\> pa samo se ponovo konektuje i dobije drugi host , al jebiga rokajte mu kill
[04:41] <\\\\\\\\\\\\\\\\> ja kontam da ce da mu dosadi
[04:41] <\\\\\\\\\\\\\\\\> sve u svemu onaj flood je ne podnosljiv
[04:42] <\\\\\\\\\\\\\\\\> e cek bre
[04:42] <\\\\\\\\\\\\\\\\> nesto ne kontam
[04:42] <\\\\\\\\\\\\\\\\> 4 kako je on usao a nije promenio host, ako ima kline na njegovom hostu ????????
[04:42] <ASTY> pa ne znam
[04:42] <ASTY> cek da proverim nesto
[04:45] [\\\\\\\\\\\\\\\\ PING]
14»»»12 Trenutan Lagan Lag: 9 Sekundi 14«««
[04:45] [\\\\\\\\\\\\\\\\ PING reply]: 9sec
[04:45] <\\\\\\\\\\\\\\\\> a probaj da ga stavis na akick listu
[04:45] <\\\\\\\\\\\\\\\\> mozda to pomogne
[04:45] <\\\\\\\\\\\\\\\\> ?
[04:47] <ASTY> ne shvatam
[04:47] <ASTY> kako ovo
[04:48] <\\\\\\\\\\\\\\\\> ni meni nije ni malo jasno
[04:48] <\\\\\\\\\\\\\\\\> bilo bi logicno da ne moze da udje posto stoji i kline i ban na njegovom hostu
[04:48] <\\\\\\\\\\\\\\\\> al debil opet udje
[04:48] <\\\\\\\\\\\\\\\\> kako ?????????
[04:48] <ASTY> da
[04:49] <ASTY> cujem kao da ima neka nova skripta za tako nesto
[04:49] <ASTY> kao ne vredi ni ban ni kline
[04:49] <ASTY> samo ne shvatam kako
[04:49] <\\\\\\\\\\\\\\\\> e pa to nije ni meni jasno
[04:49] <\\\\\\\\\\\\\\\\> aj da je sve sa identom ban
[04:49] <\\\\\\\\\\\\\\\\> al nije
[04:49] <\\\\\\\\\\\\\\\\> nego samo host
[04:49] <\\\\\\\\\\\\\\\\> kako on zaobidje ban ako nemenja host
[04:50] <\\\\\\\\\\\\\\\\> to mi nimalo nije jasno
[04:50] <\\\\\\\\\\\\\\\\> skripta ????
[04:50] <\\\\\\\\\\\\\\\\> pre ce biti da je neki bug na hybridu
[04:50] <\\\\\\\\\\\\\\\\> pa je neko napravio neki exploit za taj bug
[04:51] <\\\\\\\\\\\\\\\\> samo mi i dalje nije jasno kako ?
[04:51] <ASTY> ma ne znam veruj mi

***********************

ako hocete mogu postaviti i log sa kanala ili da mi verujete na rec da je lik ulazio preko bana :P
[ Darko Pipic @ 26.11.2002. 14:08 ] @
E sad, ako ASTY koji je inace root ili vlasnik (nije ni bitno) serbiancafe.ws-a ne zna, mislim, malo je chudno da ni on ne zna, onda je definitivno bug koji je neko izvalio.
[ Ni ten ichi ryu @ 26.11.2002. 16:42 ] @
Citat:
[04:45] [\\\\\\\\\\\\\\\\ PING]
14»»»12 Trenutan Lagan Lag: 9 Sekundi 14«««


mozda se tebi ucinilo da on ulazi odmah zbog laganog laga od 9 sekundi!!!!
salim se, naravno
[ MasterOfUndead @ 28.11.2002. 03:07 ] @
Citat:
TheGhost:
E sad, ako ASTY koji je inace root ili vlasnik (nije ni bitno) serbiancafe.ws-a ne zna, mislim, malo je chudno da ni on ne zna, onda je definitivno bug koji je neko izvalio.



upravo tako, bas zbog toga sam i postovao log, da me ne bi pravili ludakom, kao glupi su opovi ne stave dobar ban mask i sl. gluposti, ja sam lepo izlozio situaciju i pitam jel zna neko kako je to moguce, a onda jos ispadnem lud na kraju :P doduse mozda i jesam lud, al ovo se stvarno dogodilo
[ chupcko @ 28.11.2002. 08:58 ] @
Zar ne bese da neki tamo na tom serveru mogu da laziraju adrese ?
Ko zna kako to radi i da li onda icopovi vide pravu adresu ili onu izlaziranu ...

A moguce da je to neko ko pak ima privilegije (ono secam se da su nekada ljudi dolazili sa hostova koje koristi ircop i neke verzije ircd-a ih pustaju da divljaju :) ).

Dakle sve je to normalno, i ocekivano na privatnom irc serveru.
[ MasterOfUndead @ 30.11.2002. 02:39 ] @
nisam se ja cudio tome sto neko divlja na ircu, ako je u pitanju "laziranje" ,kako si nazvao, adresa vec sam se cudio tome sto lik ulazi s istog hosta tj. iste adrese, adrese na koju je stavljen i ban na kanalu i kline na serveru, kako je moguce onda da on ulazi, to je ono sto je mene cudilo.
[ sucka @ 01.12.2002. 02:02 ] @
kako je ovo moguce...pa da objasnim ,jer nekada se i ja igram tako
to nije nikakav bug..to je skripta koja ucitava klonove na server i salje jednu poruku pa klonovi se automatski diskonektuju i tako rade non stop..a to zasto k-line ne deluje...pa u trenutku kada je napadac dobio k-line on se odma diskonektovao i za 30 sekundi ponovo se konektovao i nastavio sa floodom ,eto objasnjenja.. :> btw. scripta se zove
Explorer-mIRC by explorer :P
[ MasterOfUndead @ 02.12.2002. 01:20 ] @
znao sam da cu se nagledati ovakvih gluposti :)

pa ono sto je cudno je to da ulazi nick (citaj clone) a da na njegov host ima ban na kanalu, on ulazi i izlazi ponovo i ponovo bez obzira sto stoji ban na njegovom hostu. Opet naglasavam da host nije menjan, e to je ono sto je cudno.
[ chupcko @ 03.12.2002. 07:56 ] @
Sada sam se setio da negde na sc-u mozes da "kupis" laziranje adresa, zabroavio sam tacno sajt, ali ko zna sta se tu desava, mozda neka dezorjentacija.

Teoretski je moguce da je lose postavljen ban/kline/gline

Recimo ima i ona zackoljica sa identom, prvi karakter username oznacava da li je ident odradio posao ili ne, cesto zaborave da mora i taj karakter da se odradi, znaci

*username@*.domen.yu

Ali dok se ne dobije log bas kline/gline i novog join-a ....
[ MasterOfUndead @ 04.12.2002. 23:46 ] @
ban nije stavljen samo na host , ovako *!*@nekihost.mrs :P

mislim da sam to vec naglasavao, al aj evo ponovicu se
[ GirlScout @ 13.12.2002. 16:18 ] @
Citat:
sucka:
kako je ovo moguce...pa da objasnim ,jer nekada se i ja igram tako
to nije nikakav bug..to je skripta koja ucitava klonove na server i salje jednu poruku pa klonovi se automatski diskonektuju i tako rade non stop..a to zasto k-line ne deluje...pa u trenutku kada je napadac dobio k-line on se odma diskonektovao i za 30 sekundi ponovo se konektovao i nastavio sa floodom ,eto objasnjenja.. :> btw. scripta se zove
Explorer-mIRC by explorer :P


pa cekaj .. mislis diskonektovao .. tj rekonektovao se .. ili se samo skacio sa severa? sve u svemu sve jedno .. ako je taj lik dobio Kline za neki host (IP) koji je imao .. pa i sve da se rekonektovao za 30 sekundi .. vrlo mogutje da ubode isti taj IP .. al i dalje bi mu stajao kline .. sem ako nije dobio novi IP .. pa nastavio gde je stao .. a drugo objasnjenje meni jedino logicno je to .. da su recimo servisi u lagcini nekoj opasnoj .. pa nisu skontali kline ni ban .. mislim to se desava non stop .. jednostavno klinujes al tek kroz neko vreme se to upise u bazu .. a drugo baze stalno padaju i ucitavaju s eneke stare ..

[ CONFIQ @ 13.12.2002. 18:35 ] @
Off topik: Samo da znate da serbiancafe.ws ima bug,može da se obori chanserv kad oćete :=)
[ Mario @ 13.12.2002. 20:13 ] @
bas kada hocemo??? Ajde, obori ga sada...
[ dRock9 @ 14.12.2002. 16:25 ] @
Joj, batalite bre vise jadne serbiancafe...
Pun je bug-ova a nickserv i chanserv padaju svaki drugi dan.

Znam da je zanimljivo, ali je bezveze (shvatis to kad porastes).

poz
[ MasterOfUndead @ 14.12.2002. 18:44 ] @
Citat:
CONFIQ:
Off topik: Samo da znate da serbiancafe.ws ima bug,može da se obori chanserv kad oćete :=)


nemoj davati izjave bez argumenata, ako ima bug iznesi ga ovde pa da vidimo ;)
[ CONFIQ @ 14.12.2002. 20:00 ] @
Citat:
MasterOfUndead:
nemoj davati izjave bez argumenata, ako ima bug iznesi ga ovde pa da vidimo ;)



Ha... ;) takav bug SIGURNO ne bih izveo ovde a i onako ja ga ne znam,samo mi je rekao jedan dečko 'oćeš da oborim chanserv', ja reko 'ajde' što je i oborio posle 2-3 minuta :Đ

A bilo je istih takvih problema sa irc.obbc.net ili tako nešto ne sećam se,tamo su registrovali prvi #es kanal još pre godinu,godinu ipo dana tamo je bio isti bug na hybritu
[ GirlScout @ 15.12.2002. 03:44 ] @
Citat:
CONFIQ:
Off topik: Samo da znate da serbiancafe.ws ima bug,može da se obori chanserv kad oćete :=)



hehe meni nisi reko nista novo :>
[ MasterOfUndead @ 15.12.2002. 12:44 ] @
ma sve je to ql, samo sto to nije pitanje ove teme, vec je pitanje kako je moguce da se vrati covek na kanal, a da na njegovom hostu stoji ban ?
[ Adnan Hajdarevic @ 05.05.2003. 00:04 ] @
covjek je ircop
[ igac @ 05.05.2003. 00:31 ] @
prvo... da bi "zaobisao" ban, imas par nacina (ali sve zavisi od vrste ircd-a)
npr. mozes ako si na excepts ili na invites listi, ili ako te neko invite na taj kanal :) tako da ti prvo //mode # +e | //mode # +I pa vidi da ne matchuje neki host odatle sa tim hostom, onda //mode # +b *!*@host.domain i ":)" :P~
[ MasterOfUndead @ 12.05.2003. 15:50 ] @
ma fino je to sve, ali ...
vremenom sam skrenuo s teme pa sam rekao BAN iako sam napocetku rekao kline

znaci na hostu stoji kline od strane ircop-a , a lik se ponovo vrati s istim tim hostom, al ajde nema ni veze. Prestao sam da se IRC-am pa me vise nesto ni ne zanima