[ meraklija @ 06.02.2006. 10:10 ] @
Reinstalirao sam racunar i skinuo sve nove verzije apache, php i mysql. Platforma WinXP SP2.

Instaliran apache 2.0.55 lepo radi i php 5.1.2 lepo radi. Ali nikako da proradi MySQL 5.0.18 koji je instaliran svojim uobicajenim postupkom sa setup (onako kako je uvek do sada radio)

Dobijam poruku: 1042 Access Denied for user 'ODBC'@'localhost'
npr. po pokretanju phpmyadmin-a ili MySQL Administratora.

Rucno sam aktivirao u php.ini liniju extension=php_mysql.dll i nije pomoglo
Da li ima jos nesto. Sta sad? ...


[ Dusan Marjanovic @ 06.02.2006. 11:24 ] @
Možda glupo pitanje, ali jel postoji korisnik ODBC?
[ meraklija @ 06.02.2006. 11:47 ] @
Tako bar pise, u nastavku poruke za gresku kaze jos: using password: NO

Nigde nije unet user i pwd, ni za mysql, ni za phpmyadmin, ni za Mysql administrator.
[ meraklija @ 06.02.2006. 12:45 ] @
Da li mozda treba na WinXP SP2 sa MySQL 5 da se instalira jos nesto dodatno za ODBC da bi radio mysql?
[ misk0 @ 06.02.2006. 13:22 ] @
Mislim da bez passwd-a prolazi user administrator ili tako neki sistemski (ne znam za windows, znam da je za linux root) ali sigurno nije ODBC.
[ meraklija @ 06.02.2006. 14:01 ] @
Da ogovorim sam sebi, mozda ce trebati:

Treba skinuti sa MySQL.com fajl: mysql-connector-odbc-3.51.12-win32
Deinstalirati MySQL, instalirati ovaj "konektor", i zatim opet instalirati MySQL sa njegovim setup-om.

I sve radi!!! Uvek mora da je nesto nedopravljeno.
[ _owl_ @ 07.02.2006. 14:09 ] @
Da ogovorim na glupost:
mysql-connector-odbc-3.51.12-win32 je ODBC driver (sluzi za povezivanje na MySQL preko ODBC-a)
Ako neces da koristis odbc_* funkcije iz php da bi se povezivao na MySQL ovo ti uopste nije potrebno (php ima svoje mysql_* funkcije za rad sa istim).
Problem je bio kao sto ti je pisalo u gresci sto user ODBC koji nije koristio lozinku za pristup bazi nema prava da joj pristupi. Kada si instalirao ovaj paket najverovatnije je u bazi napravljen pomenuti korisnik i zato ti je sve proradilo.
MySQL je bar sto se tice instaliranja potpuno dopravljen i sam proces moze da poremeti samo neznanje korisnika a ne greska u samom programu.
Za vise informacija pogledaj zvanicni sajt MySQL-a.