[ Rubicon @ 06.02.2006. 17:40 ] @
da li je moguce raditi igre i aplikacije u c++ za mob telefone koji ne podrzavaju symbian??sta mi je sve potrebno za to??:)tnx
[ Buffy @ 06.02.2006. 19:09 ] @
nisam obavjesten za c++ ali znam da mozes u javi jer java je portabilna, tako da jednom kompajliran kod se pomocu java virtual masine pokrece na svim platformama.( java se i vecinom koristi)
Ako ti trebaju detalji kako da skupis sve toolove za pravljenje java igara tu sam ;)
[ leka @ 07.02.2006. 14:20 ] @
Potrebno ti je da dodjes do C/C++ SDK za tu odredjenu platformu - i to je sve uglavnom. Maltene svaka nova platforma prvo ima C/C++ SDK, pa onda sve ostalo.
[ Rubicon @ 08.02.2006. 12:56 ] @
HEH:) TOJ SE TRAZI!!!!!!!

Bufy hvala na odgovoru moze daj mi link ka tim alatima ako te ne mrzi

Leka - znaci moguce je?hocu reci jel nije nemoguca misija....:)mos mi dati koji link?

=====================================================
[ Buffy @ 08.02.2006. 19:00 ] @
da sada ne bi prepisivao sun-ov tutorial evo ti link. Tutorial je stvarno odlican.
dio prvi:
http://developers.sun.com/tech...bility/midp/articles/wtoolkit/
dio drugi:
http://developers.sun.com/tech...ility/midp/articles/tutorial2/
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Buffy dana 08.02.2006. u 20:01 GMT+1]
[ SambucusELF @ 09.03.2007. 09:48 ] @
izmedju ostalog, mozete probati MIDletPascal, koji pravi direktno .jad i .jar fajlove koji se pokrecu (instaliraju, pa pokrecu) na telefonu koji podrzava javu, a napisan je kod direktno u pascal-u.

Ako je neophodno da program bude u c-u, (ne znam da li bi to bas moglo za c++), onda mozda jednostavno
napisati ga u c-u i prevesti nekim od programa u pascal, pa ga tako kompajlirati, mada to i nije bas neko resenje...


Marko
[ Buffy @ 09.03.2007. 14:56 ] @
Zasto komplikovati stvari?
I taj MIDletPascal mi ruzno zvuci( mada ga nikako nisam koristio).
Jednostavno treba koristiti samo javu, a ne neke vjestacke napravljene alate( tipa MIDletPascal).
Ako si upoznat sa C++-om nece biti nekih problema da predjes na Javu.
[ Nikola 23 @ 23.02.2011. 12:15 ] @
A gde da nadjem da instaliram java virtualnu masinu i pomocu kog programa mogu da prevedem c/c++ u javu?