[ ludoski @ 08.02.2006. 00:51 ] @
Koristi li neko hostiz za svoj sajt? Da li mi moze ukratko objasniti kako se uploaduje sajt sa harda na server? Do sada sam, i jos uvek, koristio tripod, ali na njemu nije bilo potrebno html strane postavljati u direktorijume. Ono sto me muci je to gde da postavim index na hostizu? (u pitanju je besplatan paket)
[ Dekstr @ 11.02.2006. 03:27 ] @
Ne razumem sta ti nije jasno ?
Imas lepo windows commander ides gore na Net zatim FTP Connect i napravvis novu konekciju .
Ako ne znas u kojem directorijumu treba da stavis index , jeste da je malo hostiz za pocetnike tezi jer ih buni veliki broj direktorijuma na pocetku , ali ono sto vazi za SVE hostinge to je da uvek index ide u public_html
Ako zelis nesto drugo index mozes i da nabacis i u www.tvoj_sajt.co.yu/perin_sajt/index.html i onda navuces neki free domen preko itd.
[ drkljenko @ 13.12.2009. 16:31 ] @
Ukoliko si neiskusan sa ftp upload-om zasto ne koristis neki od web alata koji nudi provajder, npr cPlanel ili slicno. ako bas zelis da ubacujes falvove na server preko ftp software-a, preporucujem FileZilla, veoma korektno radi.

Medjutim, neki free hosting provajderi ne dozvoljavaju ftp pristup, vec samo preko ugradjenih web manager-a. Ukoliko ti provajder dozvoljava pristup hostingu preko ftp programa, dobices od njih pristupne ftp parametre, koje ces ukucati na vrhu FileZilla-e i eto te, u root folderu svog zakupljenog servera!