[ Beky987 @ 08.02.2006. 09:15 ] @
do sutra moram predati rješenih 10 zadataka na faksu...etf...iz programiranja.... tek onda cu moci dobiti zadnji potpis u indeksu... ja sam uspio rješiti 7 zadataka...ali tri su mi još ostala i nikako da skužim preko koje funkcije da ih rješim.... ako neko ima slobodnog vremena i dobre volje i znanja... bio bih jako zahvalan ako mi napiše kod za ova tri zadatka... radim u visual c-u i c++u.... ovo mi je jako hitno....hvala unaprijed....


1. Napisati program koji ce naci površinu ispod krivulje y = a*x*abs(sin(b*x)) u intervalu od zadanog x1 do zadanog x2. Aproksimirati površinu pomocu n trapeza. Parametre a i b ucitati kao realne brojeve, a broj trapeza n kao cijeli broj.
Površina ispod krivulje y = f(x) u intervalu od x1 do x2 može se približno izracunati trapeznom metodom tako da se cijela površina aproksimira odredenim brojem trapeza. Površina pojedinog trapeza je:
Pi=dx * ( f(xi) + f(xi + dx) )/2

Tada je ukupna površina P = SPi
Za izracun sinusa koristiti funkciju sin iz biblioteke math.h. Za odredivanje apsolutne vrijednosti (abs) koristiti funkciju fabs iz iste biblioteke.

2. Napisati program koji omogucava unos 25 cijelih brojeva i njihovo spremanje u matricu A (5x5). Ispisati maksimalni i minimalni element u svakom retku.

Ispis:
Red 1: xxx xxx
Red 2: xxx xxx
Red 3: xxx xxx
Red 4: xxx xxx
Red 5: xxx xxx

3. Napisati funkciju koja prima dva argumenta: polje realnih brojeva v od 100 elemenata i cijeli broj n. Funkcija treba kao rezultat vratiti srednju vrijednost prvih n elemenata polja v.


to bi bila ta tri zadatka....tek sam se poceo baviti programiranjem... ovo mi je prva godina na faksu... pa mi nemojte zamjeriti... na ovakvoj temi... ali ovo su teži zadaci što smo poceli raditi... toliko od mene... ocekujem vaš odgovor... hvala..
[ Beky987 @ 08.02.2006. 10:36 ] @
možete poslati kod od bilo kojeg zadatka na ovaj mail: [email protected].... toliko od mene.....
[ dragansm @ 08.02.2006. 11:05 ] @
Citat:

// This is the main project file for VC++ application project
// generated using an Application Wizard.

#include "stdafx.h"
#include "math.h"

static float a, b;


float F( float x )
{
return a*x*fabs( sin( b*x ) );
}


int _tmain()
{
float x1, x2;
int n;
printf( "Unesi a b N:" );
scanf( "%f %f %d", &a, &b, &n );
printf( "\n" );
printf( "Unesi x1 x2:" );
scanf( "%f %f", &x1, &x2 );
printf( "\n" );
float s = 0;
float dx = ( x2 - x1 )/n;
for ( int i = 0; i < n; ++i )
{
float x = x1 + i*dx;
s += 0.5f*dx*( F( x ) + F( x + dx ) );
}
printf( "S = %f\n", s );

return 0;
}


Javi se da uzmes adresu na koju mozes da posaljes 1lit domace kruske ili sljive, pa cemo da pregovaramo o sledeca dva zadatka...
[ Beky987 @ 08.02.2006. 11:07 ] @
ma nema problema care..... koji je to zadatak?.... jel imam ikakve šanse za druga dva...? ali thnx i za ovaj:-)
[ Beky987 @ 08.02.2006. 11:56 ] @
ma dobit ćeš litru šljivovice i onda ćemo zajedno cugat.... ej usput jel ovo 1.zadatak?...
[ dragansm @ 08.02.2006. 13:33 ] @
Code:

// This is the main project file for VC++ application project 
// generated using an Application Wizard.

#include "stdafx.h"

int _tmain()
{
    int A[5][5];
    for ( int i = 0; i < 25; ++i )
    {
        int r = i/5;
        int k = i%5;
        printf( "\nA[%d][%d]:", r, k );
        scanf( "%d", &A[r][k] );
    }
    printf( "\n" );
    for ( int r = 0; r < 5; ++r )
    {
        int min = A[r][0];
        int max = A[r][0];
        printf( "%d ", A[r][0] );
        for( int k = 1; k < 5; ++k )
        {
            printf( "%d ", A[r][k] );
            if ( A[r][k] < min ) min = A[r][k];
            if ( A[r][k] > max ) max = A[r][k];
        }
        printf( " %d ", min );
        printf( " %d \n", max );
    }

    return 0;
}


Za treci ces morati sam da se snadjes: ili da ti neko drugi resi ili da sam iskucas onoliko koliko se snadjes pa cemo da napravimo "lekturu" ako se pokaze potreba.
[ Beky987 @ 08.02.2006. 17:52 ] @
ej thnx spasio si me.... još treći moram rješit.... a ne čini se toliko težak... valjda ću uspjeti.... svejedno dugujem ti.... ako ti mogu nekako pomoći javi se na moj mail.... ajd čujemo se.... ako budem imao nekih pitanja pitat ću te..... ok?....
[ Buffy @ 08.02.2006. 19:31 ] @
evo ja sam sastavio treci, pa vidi je li dobar. Nisam siguran da sam ga dobro shvatio.
Code:

#include <stdio.h>

double func(double *niz,unsigned int n){
    double zbir=0;
    int i;
    for (i=0;i<=(int)n;++i) zbir+=niz[i];
    return zbir/(double)(n+1);
}

int main()
{
    double niz[]={5,5,5,5,5,5};
    printf("%f\n",func(niz,5));
    return 0;
}

[ Beky987 @ 09.02.2006. 09:54 ] @
mislim da je dobar .... izbacuje mi dobre rezultate....
imam ja i svoj malo je drugačiji ali mi ne rješi dobro zadatak... ovaj tvoj je u redu... evo sad idem predat sve te zadatke.... ajd čujemo se.... thnx...;-)
[ Beky987 @ 09.02.2006. 09:55 ] @
javim ti kako je prošlo...
[ Beky987 @ 10.02.2006. 13:43 ] @
sve je prošlo ok....16.o2. imam pismeni ispit...
sada trebam samo malo vjezbat matrice i funkcije....
ako neko ima neki savjet za matrice i funkcije rado ću ih pročitati....
:)