[ andrijat @ 08.02.2006. 12:44 ] @
Dakle koristim norton internet security 2006 i zanima me kako se zastititi od gore navedenog?
[ mulaz @ 08.02.2006. 12:51 ] @
mislim da postoje enkripcije wirelessa

za lozinke, nemoj da se logiras nigde gde nema ssl, i bit ces bezbedan
[ andrijat @ 08.02.2006. 12:55 ] @
Ispricavam se ako vec postoji slicna tema,ali me brine to da bi me neko od korisnika wirlessa mogao spijunirati.

Pitam zato sto se to mome frendu vec dogadjalo.ako vec moram u nortonu blokirati portove,koje da blokiram i da li postoji mogucnost zlouporabe nekog od ostalih portova(npr za ftp,http i sl).
[ broker @ 08.02.2006. 13:51 ] @
Istopitanje je bilo pre dva dana. Uz to, ovo nema veze sa wireless-om nego sa zastitom u mrezi.
[ savanah @ 08.02.2006. 15:44 ] @
nema veze dal si wireless ili dial up, ili kablovski, adsl,satelitski spijunaza je uvek moguca kao i zastita
[ andrijat @ 09.02.2006. 20:24 ] @
hvala na informaciji,no nisam dobio odgovor.

Kako se ZASTITITI od spijuniranja?
[ apex @ 09.02.2006. 21:00 ] @
Ma uzmes lepo zone alarm pro i stavis sva podesavanja na maximum i bole te briga. Nece moci drugi iz mreze cak ni da te pinguju - zone ubija sve :)

Mada moraces malo da se pozabavis sa podesavanjima, program control stavi na medium da te ne bi non-stop zapitkivao nesto i cookie control stavi na medium da bi mogao ponovo da dodjes na ovaj sajt ili bilo koji drugi koji koristi cookie-s.
[ IcyImpact @ 13.02.2006. 20:27 ] @
Neka ti rezidentni skener uvijek bude uključen (pazi, NIS je hardverski zahtjevan) i redovito radi puna skeniranja sistema na viruse, crve, trojane i spyware. Redovito ažuriraj definicije - koristi LiveUpdate. NIS 2006 sadrži solidan firewall, u početku će raditi u Lerning modu i pazi koje aplikacije propuštaš na internet jer se u njima lako može sakriti kakav malware koji će biti krcat tvojim osjetljivim podatcima (uključujući i lozinke). Za keyloggere se brine antispyware modul - samo da znaš...