[ Viktor Markovic @ 08.02.2006. 16:42 ] @
Sigurno ste vec ovo primetili na naslovnoj stranici Gmaila. E sad, jasna mi je ova stvar da chat history iz google talka moze da se cuva, ali mi nije jasno ovo sto kazu da ce chat biti moguc direktno iz Gmaila??
ima neko predstavu kako ce ovo da izgleda? da li ce ovo biti moguce samo izmedju korisnika gmaila ili npr izmedju mene i nekoga ko ima yahoo adresu?
[ aleksandaraleksandar @ 08.02.2006. 17:00 ] @
ajmo redom

da, prica se o tome na IM forumu.

izgledace ovako



moci ces da pricas samo sa serverima koji su u jabber federaciji. yahoo i msn to jos uvek nisu. ali ces sa prijateljima koji imaju yahoo mail adresu, moci da chatujes, hm virtuelno - asinhrono. oni ce tvoje poruke dobijati kao mailove (tako se prica po netu)

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 08.02.2006. u 18:02 GMT+1]
[ zlatousti @ 08.02.2006. 23:55 ] @
To radi samo ne svima jos uvek. Imam 2 gmail naloga koja redovno proveravam i na jednom mi je prilikom logovanja umesto Gmail coming soon stavio obavestenje da chat radi. Nakon logovanja dobio sam ovu sliku koju je prikazana gore i dugme Sweet, go to my inbox. Dobio sam Quick listu, aranzirao je, stavio neke ljude sa kojima cu verovatno pricati.
Otvorio sam pored firefox-a i IE i otvorio drugi nalog, misleci da procaskam malo sam sa sobom, cisto da vidim kako stvar funkcionise, ali na tom drugom nalogu i posle 5 sign in-sign out nisam dobio mogucnost za chat, samo mogu u settings da podesim da li ce se cuvati history ili ne, dok su se kod prvog naloga pojavile nove opcije, broj ljudi na quick kontakt listi, pozicija quick liste i odobravanje chata sa svima ili samo sa onima kojima dam autorizaciju.

Verovatno ce za koji dan proraditi svima.

Pozdrav.
[ Viktor Markovic @ 09.02.2006. 14:59 ] @
Evo i ja sam dobio chat opciju na jednom nalogu, i to na onom koji sam mnogo kasnije otvorio i koji manje koristim, tako da izgleda biraju nasumice za koji nalog omogucavaju chat.

Izgleda da je chat direktno iz gmaila omogucen samo sa korisnicima koji imaju gmail, sto i jeste bilo logicno.

kad pokusam da chatujem sa nekim ko je npr na yahoo ili bilo gde drugde, on kaze da prvo moram da im posaljem invite za gmail. mozda ce ovo izmeniti kasnije tako da moze da se prica 'asinhrono,', kao sto aleksandaraleksandar kaze.

sa korisnicima koji imaju gmail mogu da chatujem preko google talka koji je sada integrisan u sam gmail prozor.