[ jaksicm @ 05.11.2002. 10:32 ] @
Uvod:

pre par meseci napisao sam Perl skript koji se izvrsavao kao cron job.
radio je sledece: sa servera A (koji je lokalni) prebaci file na server B (na koji se pomocu Net::FTPa konektuje) i to je odlicno radilo. Skript sam postavio pomocu webmina i kao user koji izvrsava skrip sam postavio root-a.

Sada imam potrebu da prosirim ovaj skrip tako da sa servera C skinem 2 fajla na server A (koji je lokalni) i ostalo je ono staro da sa servera A prebacim na server B. Napomena >> svi direktorijumi koje koristim imaju 777 prava.

Desava se sledece: skript sam prvo testirao iz browsera i odlicno radi, znaci prebacuje fajlove. Medjutim, kada ga postavim kao cron job nece da izvrsi novododate funkcije, tj. nece da prebaci fajlove. Procitao sam negde da je problem u tome sto se cron job srciptovi izvrsavaju kao da su Nobody user.

Moje pitanje je: Kako razresiti ovaj problem?
[ Dragan @ 05.11.2002. 16:37 ] @
Probaj da ubacis ispis u fajl za taj cron job da vidis gde je problem.
Mislim da ce nesto ovako da upali:

M * * * * /putanja/perl_fajl > /putanja/log_dir/log.log 2>&1

Pa posle pogledaj sta pise u log-fajlu.
[ MoHicAn @ 06.11.2002. 01:17 ] @
U cronjobu se procesi izvrsavaju sa id-om koji mu ti das

znaci da bi se proces "fortune>>puno_fortune" izvrsavao na svakih minut od strane root-a preko cron-a morao bi da imas ovu liniju u /etc/crontab

* * * * * root fortune > /root/puno_fortune

[ jaksicm @ 06.11.2002. 12:58 ] @
Zaboravio sam da napomenem da ja cron job postavljam iz Apacheovog webmina i da tamo ima opcija run now kada to pokrenem vidim poruke od skripta i tu pise u trenutku kada treba da sa udaljenog servera C snimi file na lokalni server kao root:

Cannot open Local file ../nesto/file.shtml: No such file or directory
at /putanja_skripta/ime_skripta.pl line 62
Cannot open Local file ../nesto/file.html: No such file or directory
at /putanja_skripta/ime_skripta.pl line 83


dok mi prijavljuje sledecu gresku kada sam skript izvrsio kao drugi cron job user:

Cannot open Local file ../nesto/file.shtml: Permission denied
at /putanja_skripta/ime_skripta.pl line 62
Cannot open Local file ../nesto/file.html: Permission denied
at /putanja_skripta/ime_skripta.pl line 83