[ lenny @ 05.11.2002. 13:27 ] @
Potrebno mi je da uvucem podatke iz MySQL baze u Excel 2000. Da li je moguce napisati neki makro, koji ce citati podatke preko ODBC-a, i praviti (promenljivi broj vrsta) i puniti tabele?
Da li vredi kupiti neku knjigu na ovu temu? Da li moze neko da mi da neki mali ilustrativan primercic?
Ako postoji resenje sa OpenOffice-om, i to me interesuje (zasad pod Windows-om).
[ Riste Pejov @ 05.11.2002. 18:23 ] @
Jedno fino resenje ti je da exportujes CSV iz excel-a
i onda importujes kroz konzolne alate koje idu uz mysql
[ mikis @ 06.11.2002. 00:27 ] @
Naravno da je moguce. Jedan od nacina: u Excelu idi na meni Data / Insert External Data, pa Import Data ili New Database Query. Naravno, moguce je i preko makroa, VBA, importom iz CSV ili na sto drugih nacina :) Za pocetaj konsultuj help za pomenute opcije u Excelu.
[ Riste Pejov @ 06.11.2002. 08:09 ] @
Ja samo razumeo da se trazi da od Excel podatke idu u MySQL, moje izvinjenje.

Najlakse resenje je Get External Data iz data Meni-ja, ali moras imati MyODBC.
[ lenny @ 06.11.2002. 13:40 ] @
Citat:
mikis:
Naravno da je moguce. Jedan od nacina: u Excelu idi na meni Data / Insert External Data, pa Import Data ili New Database Query. Naravno, moguce je i preko makroa, VBA, importom iz CSV ili na sto drugih nacina :) Za pocetaj konsultuj help za pomenute opcije u Excelu.


Da li postoji neka korisna literatura na ovu temu? Knjige tipa "Naucite Excel za 21 dan"?
[ mikis @ 06.11.2002. 16:20 ] @
Da, npr. "Naučite Excell za 21 dan" ;) Šalu na stranu, barem za Excell / Office postoji brdo knjiga i na srpskom jeziku, pogledaj na Amazon.com kako su ocenjene pa onda pogledaj postoji li prevod kod nas, ili recimo na www.knjizara.com ili www.plato.co.yu, ili još bolje prošetaj do neke veće knjižare pa sam odaberi.