[ Roly @ 09.02.2006. 13:12 ] @
Pozdrav,

prica se o mrezi sa OS Suse Linux 9.1 i 9.3 racunarima,

imam problemu sa NTP podesavanjem. Dignut je NTP server i hostovi vec vucu vreme iz servera tokom bootiranja. Jedina problema mi je da, samo kod bootiranja kontrolisu vreme.
Sve je dignuto kroz Yast-a. (bez ikakvih problema). Da li postoji mogucnost da podesim servera, (koji se nikad ne iskljucuje) da od prilike svakih sat vremena (ili svakih 10 minuta) on automatski dovuce vreme bez restartovanja. I ako postoji kako to ide.
Hvala svima unapred
[ Jbyn4e @ 09.02.2006. 13:25 ] @
Imas potpunu dokumentaciju na svojim sistemima:
/usr/share/doc/packages/xntp-doc/html/index.html
Obrati paznju na /etc/ntp.conf i direktive fudge i server...
[ pisac @ 22.04.2006. 14:34 ] @
Namestio sam da mi se linux gejtvej sinhronizuje sa NTP serverom na Internetu:
Code:

server zg1.ntp.carnet.hr
restrict zg1.ntp.carnet.hr
driftfile /etc/ntp/drift
restrict default noquery notrust nomodify
restrict 127.0.0.1


Medjutim, hoću da mi gejtvej bude i NTP server za lokalnu mrežu. Počeo sam da čitam preopširnu dokumentaciju i odustao posle pola sata, jer je ono što želim nesrazmerno prosto u odnosu na dokumentaciju koju treba sažvakati.


Ukratko:
Šta treba izmeniti/dodati u gornjoj konfiguraciji ntp.conf, da bi gejtvej radio i kao NTP server za lokalnu mrežu 192.168.0.X ?
[ pisac @ 23.04.2006. 00:36 ] @
Nakon što sam potrošio još nekoliko sati isprobavanja raznih pogrešnih uputstava sa Interneta, i eksperimentisanja, zaključio sam da je najjednostavnija varijanta da se doda još samo:

restrict 192.168.0.0 mask 255.255.255.0

I nikakav "fudge..." ili "authenticate..." nije potreban. Takodje, iza "restrict" ne treba staviti "notrust" jer kod mene u tom slučaju ne radi... ali se može staviti "nomodify" "noquery" "notrap"

Eto toliko. Ima li neko nešto da doda?