[ m r v a @ 08.07.2001. 19:55 ] @
ovaj ... sve je lepo proteklo, regularno. Jedino ako se iskljuce ignorisanje predstavnika SAGA-e na pitanje o backdoor-ima .... il' sta vec ...
vizited baj ES "crew":
torbica
nemesis
hostbg
gojko
ivand
mohican
stinger
moja_malenkost l;)
( izvinjavam se ako sam nekog zaboravio )


Svaka cast Bobanu Acimovicu na prosvetljenju njegovog JA SAM ... lol
Summary celog meetinga je bilo nekoliko recenica gde se obavestava da ce uskoro OSNY biti formalna, i registrovana organizacija sa tendencijom popularizacije Opet Source-a kod nas ...
Kao i najavljivanje novog MySQL-a ( ver. 4.0 ) sa novim funkcijama ( sub-selection, ili tako nesto ... ), o cemu bi drugi ljudi mogli nesto vise da napisu ...
Takodje su deljene distribucije linguz-a ( Caldera, Debian, Mandrake, Slackware )
Posle SC-a bio je meeting u prostorijama bellconnect.net-a, na kojoj je bilo reci o buducnosti Jugoslovenskog top level domena, i preduzimanju "mera" l;) prema monopolu Telekom-a ... Kao i dogovora o saradnju izmedju elite-se-kuriti-ja i intermodium-a l;)

Moje misljenje je da bi ovakvih dogadjaja trebalo da bude vise i da budu cesci ( sto je i najavljeno ).


Neka nam je sa srecom l;)
[ Ivand @ 08.07.2001. 22:44 ] @
ma sve bi bilo uredu da Predstavnik SAGE
nije promovisao Trafic control uredjaje
da se nije reklamirao EUNET ( u svakoj drugoj recenici )
i da acim nije pricao JA SAM LINUX SERBIA !!!!!


Jedino za koga nemam zamerke je covek iz mySQL-a
ma da da nije malo glupo da nam posalju coveka koji
radi u mySQL-u tek 2 meseca ?
[ Ivand @ 08.07.2001. 23:52 ] @
eh da zaboravih da spomenem jos jednu smesnu situaciju kada je Acimovic
vlasnik linux.co.yu poceo da prica o anketama kako se cela
sala orila od smeha ekipe es-a
[ Ivan Tanasic @ 09.07.2001. 00:41 ] @
Pa i nije da je bash najbolje proshao...

1) diskove su razgrabili ko mutavi
2) ceo skip sam proveo stajajuci
3) bilo je problema oko nekih odgovora...
4) Puno si pricali o nekim open source projektima, a torbicu su idjebali samo tako, mislim bilo je nepotrebno spominjati monopol telekoma, al ovo shto se tice vlade srbije, nisu teli ni da cuju
5) dodajte i mene u listu onih koji su poetili osny
6) za ove ceshce skupove esovaca, i prave diskusije, nisam bio al shta da kazem sem
[ torbica @ 09.07.2001. 01:08 ] @
Prvo pozdravljam inicijativu OSNY
pogotovu shto za Boleta i Panzera imam samo superlative...
Gospodina Acimovica ne znam licno, verujem da se trudi zaista ali mislim da je krajnje nekorektno shto nije naveo i druge projekte open source inicijative u YU.
Finac me je odusevio, iako je bilo dugo, njegov nacin izlaganja sa humorom mi je drzao paznju sve vreme. Cak i on zna za Djindjic-riksha-Linux blam.
Kao shto je naveo Mrva posle smo razgovarali o problemima razvoja IT-a i interneta do 19h. Naveo bih da je bio i Sladjan sa linuks.org.
Ustanovljeni su linkovi izmedju ES-a i intenodiuma i dogovorene sledece aktivnosti.
- da se dokument koji sam inicirao dopuni i kad dobije konacnu formu da se da na potpisivanje, posle toga dokument se dostavlja medijima, NVO i partijama na vlasti... pa o tom po tom (http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=1595)
- da se podrzi reorganizacija nic.yu iako se stara struktura poshto poto trudi da ostane u YUTLD-u
- da Slobodan i ja odemo u ponedeljak na okrugli sto u vezi zakona o telekomu
- da sledeca okupljanje ima dnevni red i da bude masovnije.....
itd.


[Ovu poruku je menjao torbica dana 07-09-2001 u 02:16 AM GMT]
[ MoHicAn @ 09.07.2001. 02:16 ] @
Hmm
evo ovako ja mislim da je sve ono sto se tice same organizacije fino izvedeno .. e sad sto smo mi sabanerija pa cim je neso besplatno a mi daj daj daj to je druga stvar .

E al problem se javlja kod cilja svega onoga

meni je ono izgledalo kao da su dobili sponzorstvo i nisu znali sta ce sa njim pa napravise ono ...
mislim bukvalno su citali onaj panmflet koji smo svi dobili ... nista kreativno nisu rekli sem sto je onaj u nekih 15 minuta objasnio pojam open source-a onim dinosaurusima u sali

Jedino sto se izdvaja je onaj svedski geek ili ti nerd kako je i sam sebe/nas nazvao ))))
coek je lik i bole ga uvo
i jedino je on nesto korisno tamo rekao ...


A onaj embeded linux koji ce sluziti da snifuje podatke u providerima ili firmama necu ni da komentarisem

a tek sistem po kome ce raditi nije vredan komentara
al ipak cu reci ponesto

kao prvo
covek je poveo neku pricu kako ce sa traffic shaperom da filtrira podatke na nekom intranetu

na moje pitanje kako je to moguce .... rekose mi posel konferencije mozemo to da raspravimo ... a kad sam ja krenuo nesto da dodam iskulirase me i predjose na sledece pitanje !

a kad sam posle navatao onog lika poceo slaze neke price
kako je to neki ultra giga mega improved shaper koji ima opciju da filtrira podatke na sta sam mu ja rekao da to onda vise nije shaper
i onda je poceo da mi slaze price kako je to projekat ceo
bla bla kutijica samo za to .... da filtrira itd itd .....
i da su oni kao to nazvali tako ... tu sam mu rekao ye ye ye batali me i otisao ...
[ stinger @ 09.07.2001. 10:38 ] @
ideja ok, super... realizacija krajnje smesna, finac je bio fantastican, ostalo... moglo je to i daleko bolje da se organizuje.
[ leka @ 09.07.2001. 14:49 ] @

Taj isti covek ide i na LinuxTag koji ce biti najveci Linux dogadjaj u Evropi, pa ti vidi... :)

Citat:
Ivand je napisao:
...
Jedino za koga nemam zamerke je covek iz mySQL-a
ma da da nije malo glupo da nam posalju coveka koji
radi u mySQL-u tek 2 meseca ?

[ Gojko Vujovic @ 09.07.2001. 14:58 ] @
A da li znate koji sajt drži O|S|N|Y header na svim svojim stranicama već mesecima, a nije ni POMENUT na konferenciji?
[ Ivan Tanasic @ 09.07.2001. 18:15 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
A da li znate koji sajt drži O|S|N|Y header na svim svojim stranicama već mesecima, a nije ni POMENUT na konferenciji?



Mogu ja, mogu ja???

predpostavljam da je to nash voljeni es. Ma oni cobani i nisu culi za es kladim se. U tome je veliki problem ili su ga culi, al ih bole...

kolko sam ja primetio oni najvishe rade na propagiranju LUGY mejling liste, il shta vec...

a ima josh dosta dobrih sajtova o open source, a niko ih nije pomenuo, to je beda...
[ Dragoslav Krunić @ 09.07.2001. 19:33 ] @
Nisam bio na skupu (i zao mi je zbog toga) ali koliko vidim iz vase price, taj skup je bio jedna veeeelika reklama za sajt www.linux.co.yu i vlasnika istog.
Uostalom, shto mi ne bi sami organizovali nesto tako? Ako treba, skupili bi prilog za zakup sale ili vec cega i odrzali mali skup pod nazivom...."E pluribus Linux" (from many to linux)....eto, ovo sam pronasao na netu juche...
Ima ljudi ovde koji bi mogli da prichaju za govornicom i da bude interesantno da ih slusamo
A moze i neko sa strane

Mozda sam se nalupao al nema veze
[ Ivan Tanasic @ 09.07.2001. 20:38 ] @
ej sad mislim da mashtash ali u poslednje vreme esovci imaju dosta skupova, dogovora... pa bi tu mogli da ubace i neka mala predavanje il tako neshto... .
[ Ivand @ 09.07.2001. 20:47 ] @
moje misljenje je da es ima mnogo kvalitetnijih ljudi
nego tamo neki linux.co.yu koji bi uz pravu organizaciju
mogli da naprave cudo !!!
[ Dragoslav Krunić @ 09.07.2001. 22:19 ] @
Citat:

ej sad mislim da mashtash ali u poslednje vreme esovci imaju dosta skupova, dogovora... pa bi tu mogli da ubace i neka mala predavanje il tako neshto...


Pa dobro, mozda malo mashtam Ja sam inace mislio na malo vece skupove. Kao ovo u SC samo manje ljudi, ali sigurno vise od 20 Znachi javno.

Citat:

moje misljenje je da es ima mnogo kvalitetnijih ljudi
nego tamo neki linux.co.yu koji bi uz pravu organizaciju
mogli da naprave cudo !!!


NARAVNO! Ja bih rado voleo da cujem za govornicom neke ljude sa ES-a. Mislim, ovde ima ljudi koji, bre, stvarno znadu i to dosta Zasto mora da bude:

odredjena_grupica_ljudi == OS_zajednica_u_YU;

I sad su oniiii kao OS zajednica a ostali nishta. I sve zasluge njima...Mislim da to nije u redu Ko da su bre izmislili Linux...
[ tOwk @ 10.07.2001. 15:49 ] @
Citat:

Ko da su bre izmislili Linux...


Za Linux možemo da zahvalimo Andrew Tannenbaumu, koji nije dozvolio Linusu da iskoristi source code Minix-a za svoj diplomski/magistarski ili šta već. Prema tome, zbog samovolje jednog, i ubeđenosti u ispravnost svojih ciljeva, nastalo je nešto što je nadaleko prevazišlo korene.

Prema tome, neka tako bude i ovde. Ukoliko mi smatramo da neko nešto radi pogrešno, imamo pravo da radimo onako kako mi mislimo da treba, i prema tome, možemo da se nadamo da će naši rezultati i ideje biti prihvaćeniji i cenjeniji za 3-10 godina.

Znači rad i strpljenje.


Toliko.
[ torbica @ 10.07.2001. 20:17 ] @
Ako cete da pravite open source susret, ka mogu da obezbedim salu opstine vracar sa 200 mesta za DZ.....al ajde prijavite teme.....
[ Dragoslav Krunić @ 10.07.2001. 20:29 ] @
Moze bre i u prirodi Ada Ciganlija, bre
Shala...

Treba prvo pronaci ljude koji ce da pricaju tj. da drze skup. Ondak treba razglasiti. Zatim treba jos mnogo stvari itd.. sto bi privuklo ljude...
[ UnderGround @ 10.07.2001. 20:32 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
Zatim treba jos mnogo stvari itd.. sto bi privuklo ljude...


kao na primer dzabe diskovi
lol
[ Dragoslav Krunić @ 10.07.2001. 20:52 ] @
Citat:
UnderGround je napisao:
Citat:
Ixqq je napisao:

Zatim treba jos mnogo stvari itd.. sto bi privuklo ljude...




kao na primer dzabe diskovi

lol



He, pa neko dodje pa kaze "Daj ti meni diskove pa da ja palim kuci - bole mene za skup =)"

Shala...

Ma to bi bila grabaza samo tako...Shto neko rece, "kad je besplatno, samo daj, daj, daj,..."
Taki smo ti mi...a tako je i svuda...
[ stinger @ 11.07.2001. 09:51 ] @
Citat:
torbica je napisao:
Ako cete da pravite open source susret, ka mogu da obezbedim salu opstine vracar sa 200 mesta za DZ.....al ajde prijavite teme.....


jako dobro... ali da ne bude to opensource susret, nego da se daju neka predavanja vezana za teme koje se ovde pojavljuju... sigurnost na internetu, linuxOS i sl.
[ Ivand @ 11.07.2001. 14:23 ] @
pa imamo celo leto pred sobom da pripremimo jedan VREDAN event
sa puno kvalitetnog sadrzaja !
[ mika @ 11.07.2001. 15:08 ] @
Niko se ne bi bunio ako bi stavili malo i PHP-a, MySQL-a itd.

Inače, ako se neko odluči da reže CD-e na veliko za taj event, napravićemo nešto da bude oko 3dm po cd-u sa štampom omota i na disku i rezanjem. >100 komada

Samo još da neka dobra duša iskešira sve to.

[Ovu poruku je menjao mika dana 07-11-2001 u 03:10 PM GMT]
[ Dragoslav Krunić @ 11.07.2001. 16:45 ] @
Citat:

Niko se ne bi bunio ako bi stavili malo i PHP-a, MySQL-a itd.


Perl, C i Postgres

[Ovu poruku je menjao Ixqq dana 07-11-2001 u 04:47 PM GMT]
[ Vojislav Milunovic @ 11.07.2001. 20:10 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
C i Postgres :)


hehe moj covek ;o)
[ Rodd @ 12.07.2001. 01:42 ] @
Evo ja se prijavljujem da pricam o ASP-u .............. ma sta vam je, ljudi, samo se zezam
[ [SER]ChatNick @ 12.07.2001. 09:48 ] @
E bre, bas ste Srbi.. sto pljujete po ljudima koji su se usudili da nesto naprave i pokrenu, pa ma koliko to bila i licna promocija. Pa ni to ne moze svako i ja im skidam kapu za to. Svaka cast i na ambicoznosti i na pokusaju da se promovisu, a ne da sada svi ovde namisljaju kako ima ljudi koji su mogli i kako bi svi ovde ustvari mogli biti predsednici vlade ili sta li vec. Iskreno, u YU i nije bas ostalo nesto preterano ozbiljnih ljudi koji su ispratili istorijat razvoja novih racunarskih tehnologija u YU pa ni ne znam ko bi to mogao nesto ozbiljno da prica.

i jos jednom... svaka im cast na pokusaju, ma koliko bezvezno izgledalo.

[ dominus @ 12.07.2001. 10:17 ] @
Ste normalni vi da napravimo [ES] konferenciju ... pa da GOJKO izadje i pocne pricau kao:

JA sam ELITE, Ja sam Security, Ja sam Elitesecurity.org ITD. ITD....


Shala .... mala
[ Dragoslav Krunić @ 12.07.2001. 10:34 ] @
Citat:
[SER]ChatNick je napisao:
E bre, bas ste Srbi.. sto pljujete po ljudima koji su se usudili da nesto naprave i pokrenu, pa ma koliko to bila i licna promocija.


Pa ako ti to odgovara, OK.

Ljudi!!! Sutra u 12 casova, u SC ista sala, skup pod nazivom: "Kako je Ixqq izmislio Open Source?" Nista nece biti deljeno. Pricace se samo o meni. Hvala.
[ weB_KiLeR @ 12.07.2001. 14:44 ] @
Hehe bole vas patka zajebavate se...
Jebiga nisam mogao da dodjem bio sam na moru ali sledeci put tamo sam...
[ Ivan Tanasic @ 12.07.2001. 19:48 ] @
Citat:
weB_KiLeR je napisao:
Hehe bole vas patka zajebavate se...
Jebiga nisam mogao da dodjem bio sam na moru ali sledeci put tamo sam...



je,je samo ako bude bilo takvog