[ klops @ 10.02.2006. 10:10 ] @
...moze da prikaze vizuelno stanje rendrovanja, kao npr u Max-u.Kad ukljucite render, onda lijepo vidite kako napreduje trenutni frame i kompletna animacija.U mayi samo to vidim na status line-u u obliku teksta, ali bih volio ako moze da bude i vizuelno.
[ biotech @ 10.02.2006. 13:58 ] @
hehe malo sam se bavio mayom ali znam da postiji "virtual frame buffer" kao i u maxu a i u stalim 3d modeling/animation paketima

mozda si negde iskljucio tu opciju
[ forgotten @ 10.02.2006. 14:23 ] @
window--->rendering editor--->render view
[ klops @ 10.02.2006. 19:53 ] @
Mislim da se nismo razumjeli, mislio sam na nesto kao "progress bar".Kao kad insalisete neki program pa lijepo vidite kako se instalisu fajlovi, plava linija napreduje itd.Tako ima i Max dok renda, plava linija napreduje, jedna za frame druga za kompletnu animaciju.Da li postoji tako nesto u Mayi???
[ biotech @ 10.02.2006. 20:35 ] @
pa mora da ima

malo je glupo da nema,ne bavim se mayom tako da nemogu da ti kazem nista precizno
ali svejedno.....keep digging
[ sasa3791 @ 10.02.2006. 20:48 ] @
ta plava linija kako je ti zoves postoji samo kada renderujes u mental ray-u, u maya software render ne postoji

btw, ne znam zasto ti je to toliko bitno, kada se zavrsi rendering lepo ti ispise u render window koliko je rendering trajao sec.min.frames...
[ 3D-generik @ 13.02.2006. 02:49 ] @
...pa imas sve informacije, recimo kad oces da izrenderujes animaciju u image sequence, u Batch Renderu......dole ti pise koji se frejm renderuje, i kolko je procenata tog frejma izrenderovano. Mislim da ti je to sasvim dovoljno.........Mozda ima neki plugin za to, ali ne verujem da ima budala koji bi se tim smarala!