[ gensher @ 10.02.2006. 14:38 ] @
Od skoro radim website-ove, pa me zanima šta kažete za ovaj sajt www.urbanizamkula.co.yu . Imajte u vidu da uglavnom radim za firme kojima nije primarno "da udju u uži izbor za sajt godine", već brzo učitavanje i dostupnost sajta.
Ono što me zanima je sledeće:
Kako se prijavljuju (prilagođavaju) sajtovi search mašinama (google, yahoo...) i kako vi radite promociju vaših sajtova?
Hvala
[ bokacbl @ 10.02.2006. 14:45 ] @
>
>
>
U principu s obzirom da ne pravis sajtove za "da udju u uži izbor za
sajt godine" dobro izgleda sve osim menija i to:
- lose izgleda ovo odvajanje menija od komplatnog layout-a
- tipografija tj. vidljivost slova je veoma losa. ili stavi obicni tekst
ili napravi neke bolje button-e
[ gensher @ 10.02.2006. 15:13 ] @
Hvala bokacbl na komentarima i sugestijama. Sviđaju mi se vaši/tvoji radovi www.artsidestudio.com. Poz

Ostali?
[ CSS @ 10.02.2006. 20:34 ] @
Pa sem ovog sto ti je rekao bokacbl,
i ostali text (sem button-a) je generalno slabo citljiv. Probaj da promenis font.
Ostalo je ok.
[ boccio @ 10.02.2006. 20:49 ] @
Citat:
gensher:
Kako se prijavljuju (prilagođavaju) sajtovi search mašinama (google, yahoo...) i kako vi radite promociju vaših sajtova?
Hvala

Pogledaj TOP teme na forumu Pretrazivaci.
[ bokacbl @ 11.02.2006. 18:32 ] @
evo ti ideja kako mozes da uradis kvalitetno odvajanje menija od kompletnog layout-a:

http://www.themaninblue.com/ex...rStickAlt/bad_example_long.htm
[ zerostyle @ 11.02.2006. 20:58 ] @
meni se bas i ne sviđa, ali ipak to je moj stav. Ovo mi lici na stranice iz 1995 godine
[ gensher @ 23.02.2006. 12:35 ] @
Uradio sam redizajn sajta, tako da očekujem komentare.
Hvala na dosadašnjim konstruktivnim BOKACBL i CSS.
Pozdrav

PS Recite mi da li imate problema kada koristite firefox i kako da ga rešim ili da skinem buttonclick?
[ Peacemaker @ 23.02.2006. 15:00 ] @
Pa ako radis , komercijalno , citaj za pare ... sedi i uci , jos godinu dve
sto se sajta tice graficki je nezavrsen ima rupa , zvuk ti je uzasan nervira
a sto se buttona tice i brzog ucitavanja, probaj da koristis css a ne za svaki objekat da pravis posebnu slicicu ....

Pozdrav.

P.S. Stvarno deluje ko da je iz 1995 god.

[ gensher @ 24.02.2006. 12:44 ] @
Peacemaker
Citat:
sto se sajta tice graficki je nezavrsen ima rupa

Na šta konkretno misliš? Gde je greška i u čemu?

Objasni mi pojam sajta iz 1995. i šta ga čini takvim, a sa druge strane šta sajt čini sajtom iz 2006.?

Hvala na kritikama i sugestijama
Poz
[ Peacemaker @ 26.02.2006. 17:32 ] @
Nadam se da ovo ne naplacujes nekome , :) pogledaj www.konusglorija.co.yu ili www.prosperitet.org ili www.zeleno-svetlo.co.yu to su neki sajtovi koje sam radio , i uporedi sa ovim svojim .
Sto se tice sata iz 1995 , pogledaj malo sajtove , sedi i guglaj , pre nego sto pocnem da radim bilo sta ja prvo surfam do iznemoglosti i samo snimam ,
Graficki je nepovezan i nabacan , pogledaj graficke elemente probaj da od njih napravis celinu lenjiri su ti super ideja ali realizuj to malo bolje ,
probaj da posetis www.w3schools.com mozes dosta toga da naucis odande ...
pozdrav.

P.S. Navigacioni meni ti je mnogo ruzan , menjaj to
Lepo je negovati cirilicu ali je krajnje nepotrebno ovde izbaci i to .
Ceo gornji deo sajta ti je jedna slika , to nevalja , menjaj i to , nemoj samo da ga razbijes na vise slicica nego razmisli kako ces da iskoristis prostor.
[ zokiiii @ 03.03.2006. 22:18 ] @
Citat:
Peacemaker: Nadam se da ovo ne naplacujes nekome , :) pogledaj www.konusglorija.co.yu ili www.prosperitet.org ili www.zeleno-svetlo.co.yu to su neki sajtovi koje sam radio , i uporedi sa ovim svojim .


vjeruj mi nemas se s cim hvaliti .. :) LOL LOL LOL !
isti rang sitea kao i njegov...
i ti si vjerujem pocetnik ....

a sto se tice sitea koji se kritizira, ovako :

fakat izgleda zastarjelo -> grafika nikakva
->daj malo boja u layout - samo ne previse :) ..
navigacija je losa ..

malo vise truda drugi put ..






[ Peacemaker @ 04.03.2006. 20:09 ] @
Citat:
zokiiii: vjeruj mi nemas se s cim hvaliti .. :) LOL LOL LOL !
isti rang sitea kao i njegov...
i ti si vjerujem pocetnik ....



Zokiiii stvarni hoces da kazes da su sajtovi koje sam naveo iste klase kao i ovaj koji ocenjujemo , Mozes li mi molim te objasniti , kako i zasto to mislis , i zasto mislis da sam pocetnik , Nicije misljenje ne odbacujem kao nekompedentno ali ,ponekad moram da se zapitam i da zatrazim argumente , pa molim te navedi ih ili se uzdrzi od takvih komentara.

Pozdrav
[ pajaja @ 04.03.2006. 21:15 ] @
Nemam nameru da branim/napadam nekoga, ali moja zapazanja su da ova 3 sajta koja je naveo Peacemaker, imaju vise "grafickih rupa" [ i ne vidim zasto su oni noviji od "sajtova iz 1995."] nego gensher-ov [ koji je samo jednostavan, i nije lep kao "sajtovi iz 2006." ]...
Takodje ne vidim razlog za negativnu energiju i izjave tipa:
Citat:
Nadam se da ovo ne naplacujes nekome

zato sto uvek moze da dodje neko drugi [ koji je bolji dizajner ili misli da jeste ], i da kaze to isto. Okanite se corava posla i dokazivanja ko je bolji....


Citat:
vec brzo ucitavanje sajta

Za meni si stavio slike, i zbog toga se sajt sporo ucitava, kao sto je neko vec pomenuo, to uradi preko css-a...
Poslusaj Peacemaker-a za header, nepotrebno je da ceo bude 1 slika...
desna ivica menija nije u ravni sa ivicom lenjira ispod...
Font je po meni dovoljno citljiv, samo ubaci malo boja na sajt...

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 04.03.2006. u 23:31 GMT+1]
[ Peacemaker @ 05.03.2006. 01:16 ] @
Citat:
Peacemaker:Nadam se da ovo ne naplacujes nekome , :) pogledaj www.konusglorija.co.yu ili www.prosperitet.org ili www.zeleno-svetlo.co.yu to su neki sajtovi koje sam radio , i uporedi sa ovim svojim .
Sto se tice sata iz 1995 , pogledaj malo sajtove , sedi i guglaj , pre nego sto pocnem da radim bilo sta ja prvo surfam do iznemoglosti i samo snimam ,
Graficki je nepovezan i nabacan , pogledaj graficke elemente probaj da od njih napravis celinu lenjiri su ti super ideja ali realizuj to malo bolje ,
probaj da posetis www.w3schools.com mozes dosta toga da naucis odande ...
pozdrav.

P.S. Navigacioni meni ti je mnogo ruzan , menjaj to
Lepo je negovati cirilicu ali je krajnje nepotrebno ovde izbaci i to .
Ceo gornji deo sajta ti je jedna slika , to nevalja , menjaj i to , nemoj samo da ga razbijes na vise slicica nego razmisli kako ces da iskoristis prostor.


Citat:
Peacemaker: Pa ako radis , komercijalno , citaj za pare ... sedi i uci , jos godinu dve
sto se sajta tice graficki je nezavrsen ima rupa , zvuk ti je uzasan nervira
a sto se buttona tice i brzog ucitavanja, probaj da koristis css a ne za svaki objekat da pravis posebnu slicicu ....

Pozdrav.

P.S. Stvarno deluje ko da je iz 1995 god.


E sada dragi moji , svi Vi koji ste prozvali mene, decku niste dali ni jedan savet sta i kako da uradi sa svojim sajtom ja sam citirao svoje poruke da ih procitate jos jednom pre nego sto usledi jos koja sujetna prozivka na moj racun i racun negativne energije... I cvrsto stojim iza izjave da gensher jos uvek ne moze da radi komercijalne sajtove , ali naucice ...
P.S. pajaja procitaj ceo topic jos jednom , Pa onda jos jednom i shvatices da niko nije odgovorio na temu sa manje sujete od mene , niste dali nikakve konstruktivne predloge i sugestije ali vazno je da ste smogli snage da mene napadnete....
Stvarno sam otisao off topic izvinjavam se zbog toga ali sam se osetio uvredjenim

P.P.S.,Jos nisam video zokiiii-jeve argumente za njegove tvrdnje i samo jos jedna stvar zamolicu pajaja da kritike na racun prosperitet.org i konusglorija.co.yu postavi na topicima koje sam pokrenuo bas da bih cuo misljenje o ovim sajtovima i da mi argumentuje graficke i sve ostale rupe na koje je naisao da bih mogao da ih promenim i ispravim. Jer to je jedini nacin da uticuci jedni na druge poboljsamo nas WEB prostor i dovedemo ga do nekog nivoa koji i zasluzuje.
[ zokiiii @ 05.03.2006. 13:31 ] @
Citat:
Peacemaker:
P.P.S.,Jos nisam video zokiiii-jeve argumente za njegove tvrdnje i samo jos jedna stvar zamolicu pajaja da kritike na racun prosperitet.org i konusglorija.co.yu postavi na topicima koje sam pokrenuo bas da bih cuo misljenje o ovim sajtovima i da mi argumentuje graficke i sve ostale rupe na koje je naisao da bih mogao da ih promenim i ispravim. Jer to je jedini nacin da uticuci jedni na druge poboljsamo nas WEB prostor i dovedemo ga do nekog nivoa koji i zasluzuje.


pogledaj kritiku na konusgloriju ... :)