[ TiXo @ 10.02.2006. 18:18 ] @
http://labs.icq.com/compad/


Welcome to the Compad Alpha test.
ICQ ComPad's main goal is to provide an answer to the needs of users who simply wish to communicate.
You can send instant messages to Email users, as well as ComPad, ICQ, AIM and AOL users.
With an innovative User Interface, all you have to do to send a message is write the name of the person and ComPad will find him / her, for you.
Using smart search options ComPad lets you search for contacts in your computer, among your friends' friends and the entire ComPad network.

Only a limited amount of testers will be able to try Compad – so sign up fast.
[ ColdKeyboard @ 10.02.2006. 23:42 ] @
Citat:
TiXo: http://labs.icq.com/compad/
Only a limited amount of testers will be able to try Compad – so sign up fast.


Sada kao svi traze beta testere, svi hoce prvo bete da izbacuju ali ne kao javne
nego samo stabilne verzije. Pre je bilo izbaci betu pa koristi ako hoces,
sada je izgleda svima fazon da da beta verziju i trazi beta testere, kako bi ih
korisnici molili da im posalju pozivnicu i postanu beta testeri. A pre je bilo da su
oni nas 'molili' i trazili od nas da koristimo njihove programe da ih testiramo,
reklamirali se na milion adresa sa banerima raznoraznim nacinima.

No ipak bolje je da rade nesto, pa makar samo neki uspjeli da budu beta
testeri, kada izadje final svi cemo ih vidjeti. Samo je sada 'faca' onaj ko
je prvi stigao... :)
[ TiXo @ 11.02.2006. 03:41 ] @
Release Early, Release Often

Poznat koncept, a praksa sve više pokazuje koliko je dobar, uz dobar marketing i finansije.

Inače, nađe li se neko da proba ovo ICQ čedo?
[ techtris @ 14.04.2006. 15:43 ] @
Ja sam ga probao, i mislim da je u pitanju katastrofa u najavi.

Grozan default skin, interfejs gori nego u icq-u, potpuno nejasna koncepcija programa koji se neće oslanjati na postojeću icq bazu brojeva, niti će raditi kao cross-IM platforma gde se out of the box mogu slati poruke korisnicima sa drugih mreža, već će se praktično slati pozivnice za ComPad mrežu... uglavnom, ne kapiram šta im je ovo trebalo, i mislim da će dodatno zakopati ICQ. Oni su potpuno pogubili kompas.