[ Daniel011 @ 11.02.2006. 19:55 ] @
Od pre neki dan mi se nešto izbagovalo sa ovim programom, pa me zanima da li je neko imao sličan problem i da li možda zna rešenje: prestala je da radi opcija za sečenje i spajanje delova MPEG2 fajla. Znači, odem na MPEG Tools, pa na Merge & Cut, otvori se novi prozor u kome biram fajlove... Ali, čim odaberem fajl i stisnem Edit, program se zamrzne (samo program, a ne ceo računar), tako da moram da ga ubijam iz Task Managera.

Ova opcija mi je prilično važna, jer iako imam još neke programe koji rade sečenje i spajanje MPEG2 fajlova, ovaj program to radi najkvalitetnije, bez smetnji pri prelazima.

Pokušao sam ceo radni direktorijum da prebacim na drugi (pomoćni) hard disk, na kome je takođe XP i tamo radi bez problema. Znači, nije problem u radnom direktorijumu, nego negde u sistemu. Očigledno je da bi preinstalacija sistema rešila problem, ali postoji li neko lakše rešenje?
[ Mladen_Perisic @ 14.02.2006. 13:56 ] @
Ja sam imao isti problem koji sam riješio prošitivanjem virtuelne memorije. Naime, ja sam mislio da mi neće trebati više od 512 ukupne memorije ,a ispalo je drugačije. Pokušaj tako.
[ Daniel011 @ 14.02.2006. 14:28 ] @
Povećao sam virtuelnu memoriju sa 0.5 na 1GB, ali je stvar i dalje ista. Očigledno je kod mene neki drugi uzrok.
U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
[ Mladen_Perisic @ 15.02.2006. 15:10 ] @
A možda bi pomogla reinstalacija samog programa, i tom prilikom mu dadneš drugu omotnicu kao instalacionu? :)
[ Daniel011 @ 15.02.2006. 16:08 ] @
Reinstalaciju programa sam pokušao dva puta (bez rezultata), dok za ovaj drugi deo tvoje rečenice moram malo da porazmislim šta si time želeo reći.:)
[ Mladen_Perisic @ 16.02.2006. 14:51 ] @
Ma nije bitno.... Čim ne radi.... Negdje u sistemu... Reinstaliraj ovim redom: DirectX, Paket osnovnih kodeka, i DVD Player. Zatim reinstaliraj i WMP, kao i upravljačke programe za grafičku (TMPGEnc koristi overlay za preview). Pokušaj ovako ;)
[ Daniel011 @ 16.02.2006. 19:59 ] @
E nema veze, nije više aktuelno. Hvala što si se potrudio da mi pomogneš, ali zahvaljujući ovom forumu, saznao sam za program koji to radi još kvalitetnije - VideoReDo, koji ne samo što na mesto odsecanja i spajanja ne unosi nikakve artifacte, nego cuttovanje vrši i hirurškom preciznošću od jednog frejma. Tako da mi TMPGEnc Plus nije više bitan i moje pitanje se može smatrati zastarelim.:)
[ Mladen_Perisic @ 17.02.2006. 20:20 ] @
A je li brži? i koliko prolaza omogućava?
[ Daniel011 @ 17.02.2006. 21:56 ] @
Ko o čemu, ti i ja samo o prolazima.:)

Šalu na stranu, šta će ti prolazi kod običnog cuttovanja (bez procesiranja)?
[ Mladen_Perisic @ 18.02.2006. 12:55 ] @
Ma pitam kakav je program za procesiranje, uopšte? Daaa....Prolazi....... :)
[ Daniel011 @ 18.02.2006. 13:30 ] @
Mislim da taj program, bar koliko sam do sada video, ne radi procesiranje, nego ima samo funkcije tipa cut, join, demux (mux do sada nisam nasao među opcijama), konverzija u vob, audio sinhronizacija itd. Sve bez rekompresije.
[ Mladen_Perisic @ 18.02.2006. 17:19 ] @
E ništa onda.... Ne valja mi. thanx for answer.
[ Daniel011 @ 19.03.2006. 16:20 ] @
Mada znam da je tema malo bajata, otkrio sam u čemu je problem, pa bi možda ovo nekome moglo biti od pomoći.
Pomenuti problem sa TMPGEnc-om se javlja jer postoji kolizija sa programom InterVideo WinDVR3, inače toliko hvaljenog na ovom forumu od strane mnogih, pa i od strane mene samog. Tačnije, sa instalacijom WinDVR-a se u folder C:\Program_Files\InterVideo\Common\Bin instalira, između ostalih i fajl po nazivu IVIVIDEO.ax. On pravi problem! Čim ga premestim u neki drugi folder, ili ga u istom tom folderu preimenujem recimo u IVIVIDEO.ax.off, na TMPGEnc-u pomenuta alatka proradi kako treba!

Jedino sad ostaje pitanje, koja je tačno funkcija fajla IVIVIDEO.ax i koji se problemi mogu očekivati u radu WinDVR-a ukoliko se ovaj fajl preimenuje/ukloni.

Iako sada za sečenje/spajanje MPEGova koristim druge, bolje programe, ipak nekako volim kad mi sve na računaru radi kako treba, a osim toga, ako ovaj fajl pravi problem TMPGEnc-u, ne mogu biti siguran da nekad neće praviti problem i nekim drugim programima.