[ gogi100 @ 11.02.2006. 23:44 ] @
Moja pitanja su malo podugacka,ali nadam se da cu dobiti odgovore.
Naime.Imam dva racunara PIII i PIV.Na PIV imam Fedora Core 3 i imao sam kernel 2.6.9.Preko Red Hat Update Agent upgrade-ovao sam kernel na 2.6.12 i sve je funkcionisalo OK sto se tice kablovskog interneta preko integrisane mrezne.Na racunaru imam i Conexant HSF modem i hteo sam da ga pokrenem.Medjutim napravio sam gresku i sa interneta sam skinuo drajvere za lucent modem iskompajlirao sam ih.Sutra dan kad sam ukljucio racunar dobio sam sledecu poruku kada sam pokusao da pokrenem internet preko mrezne:

Citat:

via-rhine device eth0 does not seem to be present, delaying initialization.

The Ethernet card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
Command failed: /sbin/modprobe via-rhine

Output:
FATAL: Could not load /lib/modules/2.6.12-1.1381_FC3/modules.dep: No such file or directory
via-rhine device eth0 does not seem to be present, delaying initialization.


Vratio sam se na stari kernel i internet radi ok.
Sta treba raditi da bi internet ponovo proradio preko kernela 2.6.12?
Negde sam cuo da je potrebno iskompajlirati kernel.
Kako se to radi?
Drugo pitanje je sledece
Na ovom racunaru sam ubacio jos jednu mreznu karticu 3Com 3C905CX i u krenelu i za ovu karticu dobijam istu poruku kad pokrenem internet.
Iz Fedore Core 3 kernel 2.6.9 pokusao sam da umrezim ovaj PIV racunar sa ovim PIII na kome imam Dual boot XP i Fedora Core 3.
To mi je uspelo preko sambe sa XP-om
iskonfigurisao sam fajl smb.conf. Napravio sam korisnicki nalog,password.Postavio sam na mereznim karticama IP adrese PIV 192.168.0.1 i PIII 192.168.0.2.
Medjutim sada hocu i mrezu workgroup sa dva Linuxa isto preko sambe.Medjutim to mi nikako ne uspeva.
Sta treba raditi?
evo kako izgleda smb.conf na PIV
Citat:

workgroup = DOM
netbios name = Pentium IV
encrypt password = yes

[homes]
read only = no
browseable = no
[music]
path = /media/d_drive
browseable = yes
public = yes
write list = mw, goran

[everyone]
path = /media/everyone
read only = no
browseable = yes

[apps]
path= /media/apps
browseable = yes
valid users = @admins, root
write list = @admins, root

smb.conf za PIII je slican samo sto sam umesto Pentium IV stavio Pentium III.Ista je workgroup DOM.I promenjen je folder koji delim.Po istom principu kao za XP sam postavio user i password.Dodelio sam IP adrese i to je to,ali ovo ne radi.
Sad i ako osposobim mrezu da li je moguce deliti ovu internet konekciju tako da moj PIII racunar takodje moze izaci na internet i kako?
Puno pitanja.Nadam se da cu dobiti neki odgovor
Hvala