[ koleNS @ 12.02.2006. 03:09 ] @
Da li postoje pluginovi za animaciju texta (slova i reci) za Premiere 1.5, bar neki prostiji, da ne moram da se bakcem u AE. Ako ima dobro bi dosao savet kako i gde da dodjem do njih.
Hvala unapred !
[ Cileinteractiv @ 12.02.2006. 03:21 ] @
Samo napraviš tekst u titleru i posle u Premiere-u primenjuješ transformacije i efekte na njega. Transformacije i animacija teksta je mnogo ograničena u odnosu na AE, ako zadovoljava tvoje trenutne potrebe onda je Premiere dovoljan. Pozdrav!
[ koleNS @ 12.02.2006. 21:52 ] @
Hvala, ali mozda nisam dobro postavio pitanje.
OK za efekte na textu, ali mene interesuju pluginovi za animaciju texta, npr. da slova u reci skakucu, explodiraju ili slicna prostija animacija.
[ Cileinteractiv @ 13.02.2006. 07:52 ] @
Nema, takvu animaciju bi mora da radiš u AE jer on nudi mnogo komotnije mogućnosti za animaciju i sasvim je fleksibilan jer i služi za to.
Efekti koje želiš da primeniš na tekst nisu ni malo prosti ni za animiranje ni za rendering, pogotovo eksplozije!
U principu Premiere služi samo za montažu i animacija teksta svodi se samo na izradu rolova i krolova kao i proste transformacije teksta.
[ Misa_exclusive @ 13.02.2006. 10:34 ] @
Naravno, to što ima u Premiere-u je dosta za jedan editing softver, dok je za nešto više potreban softver za post produkciju After Effects.
[ koleNS @ 15.02.2006. 00:02 ] @
Hvala u svakom slucaju !
Ponadao sam se da to mogu da resim u Premieru ...
Imam AE ali se ne snalazim bas najbolje, a i knjiga mi nije puno pomogla, ali oko toga smo vec divanili. POZDRAV !!!
[ profimaximus @ 22.02.2006. 16:43 ] @
postoji varijanta da sve to uradis u premiere pro-u ali je podjednako komplikovano kao u AE !
Postoji programcic koji je bas za animaciju texta i zove se ULEAD COOL 3D
pravljen je da ti slova skacu eksplodiraju ,nestaju u munju ,isparavaju razbiju se i slicno !
[ krekovich @ 28.02.2006. 19:41 ] @
EEEE.... a kako kad eksportujem animaciju iz AE, ali da joj je background providan.
Uvijek eksportujem u avi formatu, ali je pozadina crna, i kad importujem u Premiere..... nista se ne vidi ispod tog crnila. Treba mi tekst preko postojeceg filma, ali da se sve ispod teksta normalno vidi.
[ tomo123 @ 11.03.2006. 13:26 ] @
exportiraj sa zelenom pozadinom iz afteref i u premiereu ubaci color key na taj video i stavi zelenu boju kao boju koju treba izbaciti.
[ Cileinteractiv @ 11.03.2006. 13:41 ] @
Može tako ali je problem što u animaciji tada ne sme biti zelene boje...
Najefikasniji način je eksportovanje animacije u .TGA sekvencu a u opcijama izabrati da to bude TGA RGB+Alpha (boje u animaciji + Alpha channel ako informacija o providnosti tamo gde je crno). To znači da će sve ono što je crno ustvari biti providno ali providnost će biti realizovana preko najnaprednije metode key-inga- Alpha kanala. Postizanje providnosti preko boje pozadine (zelena npr.) danas se koristi samo pri studijskim snimanjima kamerom a posle upotrebom chroma key-a pravimo providnost u programu u kom montiramo (Premiere), za animiranu grafiku i efekte uvek se koristi alpha channel jer se ne mora voditi računa o bojama na animaciji a i "similarity" ne postoji.
[ krekovich @ 12.03.2006. 23:02 ] @
E hvala narode..... ali snasao sam se i sam u medjuvremenu dok jos niste odgovorili!

Pozzz....
[ tomo123 @ 30.03.2006. 20:51 ] @
Cileinteractiv hvala ti na neki nacin si mi pomogao. ja sam koristio dosada ono sto sam i spomenuo, ali ovo je mnogo bolji nacin. HVALA REALLY!
[ Almighty @ 07.08.2006. 23:45 ] @
Citat:
EEEE.... a kako kad eksportujem animaciju iz AE, ali da joj je background providan.
Uvijek eksportujem u avi formatu, ali je pozadina crna, i kad importujem u Premiere..... nista se ne vidi ispod tog crnila. Treba mi tekst preko postojeceg filma, ali da se sve ispod teksta normalno vidi.



I ja sam imao problema sa tim.

Slucajno sam otkrio kako se to radi.

Napravio sam animaciju u AE.

Selektovao sam samo objekte koje sam uvukao u AE (slike, tekst...) Scenu koju sam napravio nisam selektovao i kliknuo sam na export. Za export sam izabrao uncompresed avi. i exportovao mi je avi u kome su bili samo ti objekti koje sam selektovao. Kada sam snimak uvukao u Premiere pozadina je bila providna.

Pokusaj, trebalo bi da prodje
[ krekovich @ 08.08.2006. 00:09 ] @
E ... ajd ovako... ne moras tako....
samo iz ae eksportujes film kao mov i ukljucis mu opciju Million of Colors +
i transparency i rijesio si problem
samo importujes film u premiere i to je to....


pozzzz
[ Cileinteractiv @ 08.08.2006. 18:14 ] @
RGB+Alpha! Alpha kanal je ono što čini delove slike providnim.
[ krekovich @ 09.08.2006. 09:15 ] @
>
>
>
>
Ma znam, ali nisam imao ukljucen ae tako da nisam mogao reci sa
sigurnoscu, ali ipak.. to je to sto je cilj i odgovor teme! :)