[ sstanimi @ 13.02.2006. 22:32 ] @
Jel jos neko dobio umesto racuna SMS poruku u kojoj stoji iznos racuna i da se uplati na racun Vlade?!!? Da ne bude posle i ovima i onima!!!
[ Davor Vlajkovic @ 13.02.2006. 22:35 ] @
Da, ja sam im poslao complaint i rekao da neću da plaćam uslugu za koju mi nije isporučen račun, pa makar to bilo i u korist Vlade Evo odgovora:

Citat:
Postovani Davore,

Racun za januar mesec Vam je poslat na kucnu adresu. Kako je od ovog meseca rok za uplatu produzen do 20-og u mesecu, moguce je da ce Vam racun stici sa malim zakasnjenjem.
Svi podaci iz poruke su validni za uplatu putem naloga za prenos.


S postovanjem,
Nemanja Petrasinovic
Sluzba za podrsku upravljanju korisnicima
063-062 GSM MREZA
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]


[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 13.02.2006. u 23:36 GMT+1]
[ sstanimi @ 13.02.2006. 23:29 ] @
Pa dobro.... onda cemo jos da cekamo racun.....
[ pctel @ 14.02.2006. 00:01 ] @
Kako vlada moze da vam izda racun za delatnost za koju nije registrovana u Agenciji za privredne registre. Sa druge strane, kako moze da naplati, ako ne izda racun? Ja bih takodje malo sacekao sa placanjem :-)
[ boban779 @ 14.02.2006. 01:16 ] @
Nisam ja potpisao ugovor sa vladom Srbije vec sa Mobtelom. Necu nista da im platim!
[ the_jumper @ 14.02.2006. 01:50 ] @
a slusaj ovo,racun koji mi je vlada posla sms-om je za 140 din veci nego
sto mi pokazuje na mobtelovom wap-u za proveru stanja preko gprs-a.

nema teoretske da platim.

jos bolje,devojka mi je uzela postpejd paket sa telefonom i ugovorom
da mora da bude post paid 2 god i tu je i uracunata cena tel,posto nema mobtela
nema ni ugovora,ali zato telefon ostaje.
mislite o tome...

[Ovu poruku je menjao flylord dana 14.02.2006. u 09:53 GMT+1]
[ calexx @ 14.02.2006. 02:30 ] @
Ma kako da ne. Sad sam proverio listing na Mobtel sajtu i račun mi se slaže.
[ eee @ 14.02.2006. 08:15 ] @
Sinoc sam zvao 9863 i neki decko iz njihove sluzbe mi je rekao da je ta sms poruka validna. I meni se slazu racuni sa sajta i iz sms poruke.
[ sstanimi @ 14.02.2006. 09:29 ] @
Tamo na portalu Moj Mobtel, kod specifikacije racuna, pa pod informacijama o neto zaduzenju u tabeli skroz dole stoji: Popust (uracunato u pretplatu i promocije), i meni tu pise: -250 din. Od cega oni to oduzmu, jer ja po onome racunu sto su oni tamo napravili ne mogu da ukapiram?
[ calexx @ 14.02.2006. 10:24 ] @
Nisam baš siguran pošto sam to odavno primetio i nikad proverio ali mi se čini da je to pravi iznos onoga što si potrošio pa pošto imaš neke besplatne minute i poruke, to ti se odbija. Ja na 063 koristim MobiFun i imam 10 minuta poziva i 100 SMS pa se onda sabere šta sam potrošio i skine 10 minuta i do 100 poruka što u svakom slučaju može da iznosi mnogo više od 118 kolika je pretplata.
[ sstanimi @ 14.02.2006. 12:54 ] @
Stigo racun.... Novi logo: 063*062 GSM Mreza Vlada Republike Srbije

Od Mobtela ni traga....
[ madamov @ 14.02.2006. 13:46 ] @
Citat:
Stigo racun.... Novi logo: 063*062 GSM Mreza Vlada Republike Srbije

Je li skenirao neko ovo (i ja dobih račun), pa da postavi na Srbovanje. B)

Inače, i meni se sve sa računa slaže sa SMS porukom koju sam dobio.
[ aca andrijevic @ 14.02.2006. 14:49 ] @
Ja jos nisam dobio racun, ali sam dobio poruku.Moracu da vidim u njihovim prodajnim centrima.Da li placati ili ne?Pitanje je sad...
[ Milos niks @ 14.02.2006. 14:49 ] @
meni je nekih 6000 dinara veci racun :*( ... go ahead neka ga iskljuce ....
[ mgajic @ 14.02.2006. 16:27 ] @
Pa mi smo svi potpisali ugovor sa Mobtelom, a ne sa Vladom. Te nam Valda ne moze niti naplatiti racune niti iskljuciti brojeve, osim kako ovi trenutno rade sve moze. Bolje da Dinkic vidi kako da napuni narodu dzepove, a ne da stalno smisljaju planove kako da pune svoje! Po meni bi mozda trebalo bojkotovati, ili recimo platiti na stari racuna, pa nek se oni muce da prenesu kintu sebi. Jer opet u tom slucaju mi smo platili uslugu firmi sa kojom imamo potpisan ugovor i koja nam pruza istu.
[ Dejan Krstic @ 14.02.2006. 16:31 ] @
Ja vidim da je na ovoj temi sve sam pravnik do pravnika ali ako ne platite racune bice vam iskljuceni brojevi :)

A da... a i oni telefoni sto su kupljeni od Mobtela sigurno nece biti zaboravljeni :)
[ Milos niks @ 14.02.2006. 18:36 ] @
Hmmm po sajtu moj portal vidim u cemu je problem sa mojim racunom .

Naplacene su mi poruke koje nisu poslate ?!?!? , sms oglasi koji nisu poslati ?!?? , nema nikakvih popusta i beplatnih minuta i poruka koje su potpisane ugovorom . I kada sve to saberm i dodam 18% porez i 100 dinara pretplatu opet je 1000 dinara viska .


Smrdi nesto tu ...

[ valeksic @ 14.02.2006. 19:49 ] @
U čemu je problem? Korisnici koriste usluge kao do sada. Dođe im račun, plate ga. Ako se nešto ne slaže u obračunu (dešavalo se i ranije) pošalje se reklamacija korisničkom servisu kao i do sada. Ko ne plati račun, biće iskljućen (kao i do sada).
[ bojandolac @ 14.02.2006. 20:37 ] @
Problem je u tome sto pare uzima onaj ko ne treba, dali to treba da se nacrta
[ valeksic @ 14.02.2006. 20:54 ] @
I mi ćemo to promeniti tako što nećemo plaćati račune za usluge koje smo koristili/potrošili?

[Ovu poruku je menjao valeksic dana 14.02.2006. u 21:57 GMT+1]
[ VRider @ 14.02.2006. 20:58 ] @
@bojandolac: Gledaj iz drugog ugla. Pare ce da da onaj ko treba da da (ti koji si napravio racun).
[ Milos niks @ 14.02.2006. 22:53 ] @
Ma bas mene briga ko dobija pare ali do sada su o.k bili racuni a sada veci za 6000 dinara zbog necije greske a to nije moja a ukoliko neplatim .... sta ce biti , iskljuce broj ? podnesu tuzbu ? i ja posle moram da se cimam sa njima , ne verujem da cu dobiti neku odstetu ili ako bi ih tuzio da li bi imao bilo kakve sanse da dobijem nesto?
[ pctel @ 15.02.2006. 03:27 ] @
Za fizicka lica cemo lako, njih ce malo da zaplase, izdaju jedno saopstenje preko TV i 99% njih ce da plati, mene zanima sta cemo za FIRME? Svaki racun koji se ispostavi firmi mora sadrzati tacan naziv izdavaoca racuna, adresu i poreski broj koji je dobijen u poreskoj upravi. Takodje, izdavalac mora biti u sistemu PDV. Evo nekih linkova gde mozete proveriti da li ta... firma, ako mogu tako da je nazovem, moze da naplacuje svoje usluge:

PORESKA UPRAVA
http://www.poreskauprava.sr.go...ndex.jsp?page=pdv/registar.jsp
Ovde ukucajte PIB i proverite da li se naziv i adresa slazu sa onim koji pisu na racunu. Ako se ne slazu, racun nije validan.

AGENCIJA ZA PRIVREDNE REGISTRE
http://www.apr.sr.gov.yu/Reps/...neralBusinessEntitySearch.aspx
Ovde ukucajte naziv i videcete da li je firma registrovana kod agencije za privredne registre.

REGISTAR BANKOVNIH RACUNA
http://www.nbs.yu/rir/4_rr.htm
Ovde ukucajte jedan od podataka koje imate i videcete kojoj firmi pripada racun i koja joj je osnovna delatnost.


Ukoliko pomenutog "privrednog subjekta" nema u svakom od ova 3 registra, verovatno nema ni pravo da vam naplati racun. Ukoliko ga ima svugde, onda sta da vam kazem...

P.S. Obavezno javite koja je osnovna delatnost Vlade

[Ovu poruku je menjao pctel dana 15.02.2006. u 04:28 GMT+1]
[ Dusan Marjanovic @ 15.02.2006. 10:52 ] @
Ne znam čemu toliko pametovanje, jel imate iste mogućnosti kao što ste imali? Kao da je vaš problem čija je sad to firma...
[ crews_adder @ 15.02.2006. 11:16 ] @
QQ!!! Zamislite premijera kao tehnicku podrsku... :-P
[ Gojko Vujovic @ 15.02.2006. 12:13 ] @
Strašno je što sad nemaš na koju mrežu da pobegneš, pošto plaćajući račun bilo kojoj od postojećih mreža finansiramo iste ljude. Eh, Srbijo...
[ aca andrijevic @ 15.02.2006. 13:34 ] @
Danas sam bio u posti i platio dug putem uplatnice.Mogu vam reci da su ispred mene bili bar 4-5 coveka sa istom uplatom.Ako nece vise da salju racune putem poste, nego putem sms-a, meni je svejedno.Mada, ako ce vec zbog sve ove afere sa mobtelom, vlada i telekom da preuzmu njegov deo u smislu operatera, bilo bi dobro da nastavimo da primamo barem kakve takve racune, nego da moramo da gledamo za svaki mesec koliko smo potrosili, na njihovom sajtu.
[ Davor Vlajkovic @ 15.02.2006. 17:05 ] @
Citat:
aca andrijevic: Ako nece vise da salju racune putem poste, nego putem sms-a, meni je svejedno.Mada, ako ce vec zbog sve ove afere sa mobtelom, vlada i telekom da preuzmu njegov deo u smislu operatera, bilo bi dobro da nastavimo da primamo barem kakve takve racune, nego da moramo da gledamo za svaki mesec koliko smo potrosili, na njihovom sajtu.


E pa meni nije svejedno. Tek kad ta ista Vlada Republike Srbije izmeni propise o knjigovodstvu pa da ne moram da pravdam svaki trošak odgovarajućim dokumentom biće mi svejedno da li mi račun stiže putem pošte, SMS-a, portala MojMobtel ili možda vodovodnih cevi. Ovako, ja ne zaista ne smem da platim dok ne dobijem račun koji je urađen u skladu sa zakonom, kao što reče Pctel.
[ valeksic @ 15.02.2006. 17:47 ] @
Računi su od pre 2 dana počeli da stižu. Rok za uplatu je 20. u mesecu.
[ bojandolac @ 15.02.2006. 19:05 ] @
Ljudi ovde je jedini problem kome dati pare a ne da li dati
Citat:
VRider: @bojandolac: Gledaj iz drugog ugla. Pare ce da da onaj ko treba da da (ti koji si napravio racun).

normalno da cu da dam samo KOME
[ VRider @ 16.02.2006. 00:10 ] @
I to je krajnje sporedno ko ce uzet pare.
Karic je isplacen od Austrijanaca, a onda je napravljen dil njih i Vlade da se Mobtel likvidira pa da se ostatak toga po jos vise para ponovo proda Austrijancima. Svi srecni, svi zadovoljni. Vlada je pokazala kako se bori protiv tajkuna, dobice mnogo vise para nego sto bi dobili za Mobtel, Karicu ce nacionalizovati ono sto je pokrao u poslednjih 10 godina, nema cimanja sa arbitrazama (na kraju se pokazalo da je sve to oko arbitraza veliko s*****, jer Svajcarci ostaju Svajcarci i ne zele da se mesaju u bilo sta, vec su samo cekali da blagosiljaju odluku koju mi donesemo), a sa druge strane, Austrijanci dobijaju Mobtel u 100% vlasnistva, i sto je jos bitnije, ugovori koje je Mobtel imao sa drugim BK firmama (koji su do sada sluzili za isisavanje para, i za koje je trebalo platiti ogromne penale da bi se otkazali) prestaju da vaze. Dace im par meseci (do godinu dana), a onda ce raspisati tender za trecu licencu.
[ Mister Big Time @ 16.02.2006. 06:47 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: Strašno je što sad nemaš na koju mrežu da pobegneš, pošto plaćajući račun bilo kojoj od postojećih mreža finansiramo iste ljude. :( Eh, Srbijo...


Taj rad. :(
Citat:
valeksic: Računi su od pre 2 dana počeli da stižu. Rok za uplatu je 20. u mesecu.

Ajd bas i to da vidimo, premda sam ja hteo sutra da platim preko uplatnice na racun iz SMS poruke i PNB... :rolleyes:
A sta je sa listingom? Hoce li stici na kucnu adresu za pretplatnike ove usluge?


[ Mister Big Time @ 16.02.2006. 06:51 ] @
Citat:
boban779:

Nisam ja potpisao ugovor sa vladom Srbije vec sa Mobtelom. Necu nista da im platim!


LOL, how yes no... pa ces se platiti kad ti iskljuce broj i opet isto


Ljudi da li vi zaista verujete u ova nazovi pravna sr*nja i navodne prepreke i rupe u zakonu?! Promenio se vlasnik i to je sve. Monopol se siri, zbog toga treba brinuti a ne kome platiti racun.
[ sstanimi @ 16.02.2006. 10:10 ] @
Broj tekuceg racuna koji je odstampan na racunu koji je stigao se ne moze pronaci na onim sajtovima sto je pctel dao. Mozda ga jos nisu stavili na sajt!??!
[ madamov @ 16.02.2006. 11:00 ] @
Citat:
Mozda ga jos nisu stavili na sajt!??!

Halcom, softver koji koristim za eBanking, je uredno prepoznao korisnika računa po broju koji je naveden.
[ pctel @ 16.02.2006. 11:34 ] @
Ne bih rekao, sajtovi su vrlo azurni jer ih mnoga preduzeca koriste za proveru podataka o kupcima i dobavljacima, sve promene se upisuju u najboljem slucaju posle nekoliko minuta a u najgorem posle nekoliko sati. Dakle, preduzece koje je izdalo racun ne postoji, znaci racun nije validan, znaci ne treba da se plati. U zakonu o PDV-u lepo pise da korisnik u sistemu PDV mora biti siguran da je izdavalac racuna u sistemu PDV kako bi izvrsio odbijanje PDV-a. Sto se fizickih lica tice, mogu da plate racun koji je ocigledno protivzakonit i nikom nista, problem je kod pravnih lica kojima je ovaj racun validan isto koliko i da su ga sami nacrtali u fotoshop-u i odstampali na stampacu.
[ pctel @ 16.02.2006. 11:46 ] @
Citat:
madamov: Halcom, softver koji koristim za eBanking, je uredno prepoznao korisnika računa po broju koji je naveden.

Softver ne prepoznaje korisnika vec banku. Sto se korisnika racuna tice, ocigledno nije u sistemu PDV-a pa ne znam odakle mu pravo da naplacuje PDV.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 16.02.2006. u 17:02 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 17.02.2006. 02:11 ] @
Ja ga platih danas preko uplatnice posto od navodnog racuna jos uvek nema ni traga ni glasa.
[ madamov @ 17.02.2006. 12:03 ] @
Citat:
Sto se korisnika racuna tice, ocigledno nije u sistemu PDV-a pa ne znam odakle mu pravo da naplacuje PDV.

Ti bi više voleo da ti naplati porez na promet od 20% koji ne možeš da refundiraš? B) Šalim se, ja na ovo gledam sa praktične strane, ako ne platim, isključiće mi mobilni, a ovaj mi je potreban za posao. Uopšte me ne interesuje kome idu pare dok me usluga zadovoljava. Za sada sve funkcioniše, što se mene tiče, kao i dok je Mobtel bio u rukama Karića.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 17.02.2006. u 13:03 GMT+1]
[ pctel @ 17.02.2006. 12:20 ] @
Citat:
Ti bi više voleo da ti naplati porez na promet od 20% koji ne možeš da refundiraš?

Porez na promet ne postoji vec 14 meseci. A PDV u svakom slucaju ne mogu da refundiram ako izdavalac racuna nije u sistemu PDV.
I nije poenta price kome idu pare, ves sto se krsi zakon o PDV-u. A nekad je Srbija bila ustavna drzava gde knezu Milosu Obrenovicu nisu dozvolili da na kraj zakonika upise "zakon vazi dok knez ne kaze drugacije". Ali, to je bio 19. vek, u 21. veku je krsenje zakona izgleda nesto sto se podrazumeva, to vise nikoga i "ne interesuje".

[Ovu poruku je menjao pctel dana 17.02.2006. u 13:24 GMT+1]
[ madamov @ 18.02.2006. 09:55 ] @
Citat:
Porez na promet ne postoji vec 14 meseci.

Postoji. Misliš da su one firme koje nisu ušle u PDV, a pri tome nisu paušalci, oslobođene poreza? Čisto sumnjam. A kako nisu u PDV-u i nisu paušalci, ostaje samo da su dužni da plaćaju porez na promet kao što smo svi radili do pre 14 meseci. Verovatno takvih nema mnogo, ali ih sigurno ima.
Citat:
A PDV u svakom slucaju ne mogu da refundiram ako izdavalac racuna nije u sistemu PDV.

Ja sam račun platio i svom knjigovođi rekao da ako ona neće, na moju odgovornost odbije taj PDV prilikom sledećeg obračuna. Jeftinije mi je tako nego da mi isključe telefon.
[ pctel @ 18.02.2006. 10:41 ] @
Bilo bi dobro malo se informisati pre nego sto se nesto tvrdi:
Sajt privredne komore Beograda
Citat:
Ukoliko preduzeće, preduzetnik ili drugo pravno lice nije obveznik PDV, prilikom prodaje, odnosno prometa dobara ili usluga ne obračunava, ne iskazuje i ne naplaćuje porez na promet proizvoda ili porez na promet usluga, budući da od dana primenjivanja Zakona o porezu na dodatu vrednost (od 1. januara 2005.godine) prestaje da važi Zakon o porezu na promet i propisi doneti na osnovu njega.
[ pctel @ 18.02.2006. 10:43 ] @
Znaci, jos jednom, ko je u sistemu PDV-a naplacuje ti iznos sa PDV-om a ko nije naplacuje bez ikakvog poreza.
[ madamov @ 18.02.2006. 10:57 ] @
Citat:
Znaci, jos jednom, ko je u sistemu PDV-a naplacuje ti iznos sa PDV-om a ko nije naplacuje bez ikakvog poreza.

Super za njih, to nisam znao, hvala na informacijama, to znači da te država tera da uđeš u PDV ili da budeš paušalac. U suprotnom, treba mi keš, nađem nekog ko nije u PDV-u, on mi fakturiše uslugu bez poreza, ja mu platim, on digne keš, ja dobio neto minus procenat za njegovu uslugu, a država ništa. Čisto sumnjam da to dozvoljavaju.
[ pctel @ 18.02.2006. 13:17 ] @
Drzava ce dobiti svoj deo ako ti kao obveznik PDV-a hoces tu uslugu dalje da prodas. Ako si krajnji korisnik onda bi ionako odbio PDV od svog PDV-a koji treba da platis pa drzava svejedno ne dobija nista. Drzava je svoj deo dobila onog trenutka kad si ti primio neki novac na racun, dobice ponovo kad odes sa novcem u prodavnicu i kupis nesto, tako da ne brini se za drzavu, ona nikad nije na gubitku.
[ Mister Big Time @ 19.02.2006. 00:36 ] @
Sve u svemu zacin C, platismo svi racune bili oni u PDV sistemu ili ne...
[ pctel @ 19.02.2006. 02:33 ] @
U Dušanovom zakoniku, iz 14. veka rečeno je da ako car nešto i zapovedi, to se ne mora izvršiti ako zakon drugačije utvrđuje. Ja se nadam da ce se taj nivo ustavnosti u Srbiji ponovo dostici do 24. veka.
[ Dejan Krstic @ 19.02.2006. 10:28 ] @
Bla bla truc...

Da rezimiramo:

Ko plati racun blago njemu a ko ne plati bice mu iskljucen broj.