[ georgem @ 13.02.2006. 23:23 ] @
Posedujem mini DV kameru samsung 351i
i generalno gledano ova kamera je iz nize klase kamera, ali iritirajuca stvar je sto nikako ne postizem kvalitet slike koji se prikazuje na TV ili lcd-u na kameri i monitoru....
Konkretnije na monitoru je slika tamna...
Molim razjasnite ili pomozite!!!
[ georgem @ 13.02.2006. 23:26 ] @
NIsam rekao da normalnu sliku na TV dobijam kada kameru povezem direktno na TV.
[ Stefano @ 14.02.2006. 21:10 ] @
to je normalno, na tv-u je uvek mnogo bolja slika...savet gledaj na tv-u.
[ TriK @ 15.02.2006. 17:50 ] @
Konstatacija da je na TV-u mnogo bolja slika nije sasvim na mestu.
TV bolje reprodukuje sliku koja ima malu rezoluciju jer mu je rezolucija mala,znači na TV-u se daleko manje vide kvadratići koji postoje u slici male rezolucije.

Kada se povezuje digitalna kamera preko firewire-a na komp,slika mora biti bolja (u najgorem slučaju ista) kao i kad se povezuje preko analognih izlaza na TV.

Dakle,ja sam uveren da je problem u kameri ili kompu.
[ Sikiriki @ 15.02.2006. 22:01 ] @
dobar je odgovor ono sa rezolucijom al će na kompu ipak bit lošija neg na tv-u
[ georgem @ 15.02.2006. 23:17 ] @
Kamera je svakako nize klase, ali je prosto neverovatno da je isti snimak prikazuje na TV potpuno razlicit od snimka preko firewire kabla. Posto imam i tv karticu probao sam i preko kompozitnog ulaza rezultat je isti, znaci "MRAK".

Pitanje: Hoce li pomoci neki kodeci???
[ TriK @ 16.02.2006. 17:34 ] @
Od kodeka nema vajde.
Oni ti služe da sirov materijal na kompu prebaciš u određeni format npr.DivX.

Ne preostaje ti ništa drugo nego da reklamiraš kameru.
[ svetlanalane @ 27.02.2006. 20:51 ] @
Možda će ti ovo pomoći.
Naime, dešava mi se da kad kloniram sliku na TV pri gledanju nekog DVD ili DIVX filma, ako ne podesim rezoluciju i na podešavanjima za TV i na kompu, onda je monitor crn ( ili pak TV).
Znači probaj da menjaš rezolucije.
Pozdrav
[ wmdefender @ 25.03.2006. 10:05 ] @
Mozes li mi reci koju firewire karticu imas. Meni prebacivanje sa intex karticom ne radi.
Hvala
[ georgem @ 04.04.2006. 12:56 ] @
Takodje posedujem INTEX. I kartica radi normalno jer sam prebacivao materijale i sa drugih kamera bez problema. Jednostavno izgleda da ova kamera losije radi sa vestackim svetlom i to je to