[ hulja @ 14.02.2006. 20:50 ] @
ne mogu reci da nesto preterano isprobavam browsere ali imam na masini instaliran (tj. imao sam) firefox ali koristim iskljucivo safari. firefox je tu u sustini bio zbog kompatibilnosti tj. za slucaj da nesto ne mogu otvoriti u safariju.
camino jednostavno nisam probao jer imam problem sa beta apps i aplikacijama koje nisu finalne.danas je izasao camino 1.0 napokon i mislim da vredi isprobati.firefox je odmah leteo sa masine posto pricamo o istom engine-u.
moram prizanti da camino lepo izgleda i cini mi se da je brzi od safarija ali safari ce sigurno jos neko vreme biti moj osnovni browser.
2 stvari zasto je za mene safari jos uvek glavni (razmazio me je):
selektujete rec desni taster look up in dictionary (zasto camino ovo nema?)
u caminu desni taster na link open in new tab i ludak me prebaci na taj tab.stani! hocu da nastavim sa citanjem prve strane.way oh way?
[ madamov @ 15.02.2006. 11:25 ] @
Citat:
desni taster na link open in new tab i ludak me prebaci na taj tab.stani! hocu da nastavim sa citanjem prve strane.way oh way?

Zar nema neku opciju u preferencama za tab browsing kojom se to namešta? Nisam probao (upravo ga skidam), samo nagađam.
[ CrazyCode @ 15.02.2006. 17:34 ] @
ima ta opcija, i to ti je "load in the background" u tab opcijama
[ madamov @ 15.02.2006. 18:07 ] @
Maločas sam probao, eno je opcija u preferencama, upravo ta koju CrazyCode pominje.
[ hulja @ 15.02.2006. 20:24 ] @
super taman pomislih da ode mast u propast.:)
[ NastyBoy @ 22.02.2006. 01:24 ] @
Dobar je Camino, skinuo ga i ja juche, i to mi je sada difolt brauzer, Safari me pomalo nervira (mozhda jesam picky bastard, ali volim da mi browser kazhe shta tachno radi, pa kada se sajt ne uchitava da odmah znam da li je crkla wireless veza ponovo, ili jednostavno sajt ne radi, ono "Contacting..." me zhivcira)
[ madamov @ 22.02.2006. 12:58 ] @
Meni trenutno sekundarni browser, nekako mi lepši od Firefoxa.
[ hulja @ 22.02.2006. 20:14 ] @
slazem se za sekundarni. bolji je od firefox-a ali ima malisa omanje vizuelne probleme. evo konkretno na elitesecurity-ju cudno formatira dugmice. znam da zvuci glupo ali je jednostavno bezveze. ako poseduje isti gecko engine kao firefox u cemu je problem?
[ Toni @ 26.02.2006. 10:35 ] @
kako moze da bude bolji kada ne rade pluginovi... ili sam se istripovao...
[ hulja @ 26.02.2006. 11:36 ] @
ja moram da priznam da ne koristim plug-in ove ali mislim da ako mislis na firefox dodatke da oni ne rade.
[ Toni @ 27.02.2006. 07:24 ] @
Pa to.. ja ih koristim... recimo imam FasterFox koji stvarno dostga ubrzava sve, CustomizeGoogle koji mi skida sve reklame sa Gmaila i googla i dodaje na google pretrazivanju linkove ka drugim pretrazivacima itd... Aardvark za webdevolopment, gmail notifier... onda neke extenzije da mogu da premestam tab ove i da ih bojim i te fore... razni dodaci za pretrazivanje pored googla.

Ne znam meni je camino totalno bezvezan proizvod pored firefoxa... bolje da su uradili samo neki skin da vise lici na safari i to bi bilo dovoljno da ga puno ljudi koristi.
[ madamov @ 27.02.2006. 09:42 ] @
Koliko vidim, to su sve Firefox only pluginovi. ili grešim? U svakom slučaju, za Web development je Firefox najbolji izbor upravo zbog specifičnih pluginova. System wide pluginovi radi i u Caminou.
[ madamov @ 14.03.2006. 11:56 ] @
CamiTools za Camino: http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/28750

http://www.nadamac.de/camitools/index.php

[ madamov @ 03.05.2006. 10:58 ] @
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/14326
[ hulja @ 03.05.2006. 17:11 ] @
hvala na info ne bih ni video.
plus simultano je izasla i verzija firefox 1.5.0.3
ja drzim na kompu obe i naravno safari mada sam sad maltene koristim samo safari.
[ madamov @ 15.09.2006. 10:44 ] @
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/14326
[ henrik @ 15.09.2006. 13:09 ] @
Nisam uspeo da provalim pa me zanima da li neko jeste - ono što me najviše nervira kod Camina je bookmarks bar (pošto imam običaj da ga koristim), tj. nepostojanje varijante da, kada se isti popuni, ostatak bookmarkova ide u produžetak koji se otvara klikom na strelicu (kao u Safariju, FF i ostalim browserima), nego svi idu u sledeći red i tako dalje, i samim tim smanjuju korisnu površinu u browseru. Samo zbog toga ne koristim Camino.
[ madamov @ 15.09.2006. 13:33 ] @
A ima li Camino mogućnost da bookmarke u toolbaru organizuješ u foldere? Mene nervira i jedno i drugo, tj. da imam strelicu pa da moram da biram, a i da mi uzima redove od ekrana, pa to u Safariju rešavam tako što imam foldere u toolbaru.
[ kondor-n @ 15.09.2006. 23:01 ] @
Citat:
madamov: A ima li Camino mogućnost da bookmarke u toolbaru organizuješ u foldere?.


Ima
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.10.2006. 16:58 ] @
Camino je "OS X rewrite of Firefox", pa me zanima šta tačno znači to. Da li je pisan program od početka u OS X dev tool kitu (Cocoa?), te da zbog toga radi bolje na OS X-u od samog FFoxa?
Da li Camino podržava FF extenzije i u kojoj meri..delimično ili u potpunosti (sve ext)? Po[to vidim da je bilo šarenih iskustava.

Meni je Opera na svim platformama bila favorit. FF je dobar, jer ga mogu naoružati do zuba, ali to su sve neke sitnice bez kojih mogu da živim, a Opera po defaultu dolazi lepo napakovana :)

Vredi li probati Shiiru? Donosi li išta novo?
[ madamov @ 19.10.2006. 17:06 ] @
Citat:
Da li Camino podržava FF extenzije i u kojoj meri..delimično ili u potpunosti (sve ext)?

Čini mi se da ne podržava.
[ Dachaz @ 19.10.2006. 19:14 ] @
Camino nema sistem za ekstenzije ALI u startu ima nešto više funkcija nego osnovni Firefox.
Jedino što je "ekstenzibilno" u Caminu su Search endžini.

Koliko sam pročitao na www.caminobrowser.org on sa Firefoxom nema nikakve veze sem što koristi Gecko engine (dakle: OS X native aplikacija koja koristi Gecko engine).

A i, deder, 14.5MB nije tol'ko veliko za skinuti... Experiment!