[ svrz @ 15.02.2006. 21:46 ] @
ponuđena su mi dva modela sa istom cenom i konfiguracijom s tim što jedan ima
intel mobile 1,6 ghz a drugi sempron 3400+
preporučili su mi intel jer manje troši bateriju
laptop bi koristio za posao i eventualno neku igricu npr. rome total war
unapred hvala
[ m.alexandar @ 15.02.2006. 22:32 ] @
Generalno ja sam u taboru AMD-a, ali je taj Intel-M (ako je to stvarno taj) nesto mnogo dobro sto je izaslo iz Intela - govorim ti iz iskustva.
Ne bih da zbunjujem josh vishe ali nisi naveo ostale komponente sto je veoma bitno, ali kada je u pitanju samo CPU preporucujem ti Intel.
Mada cemu usteda ako je baterija slaba ?/*/ Proveri baterije - simtomaticno je to da baterije umru mlade>

Puno pozdrava !
[ buljko @ 16.02.2006. 00:21 ] @
Citat:
m.alexandar: Ne bih da zbunjujem josh vishe ali nisi naveo ostale komponente sto je veoma bitno, ali kada je u pitanju samo CPU preporucujem ti Intel.
Mada cemu usteda ako je baterija slaba ?/*/ Proveri baterije - simtomaticno je to da baterije umru mlade>
Puno pozdrava !


Ziva istina. Meni je na FSC (1,7M) baterija svirnula posle nepune godine (+90 Eur).
Prednost je mozda u WiFi ali mislim da je AMD brzi.
[ gojdo @ 16.02.2006. 01:50 ] @
Obrati pazhnja, jer postoji jedna PREVARA kod Intel-ovih mobile procesora.
Ima Intel Pentium M i Intel Pentium 4 M, a to uopshte nije isto!
Vtori je klasichan Pentium 4 i performanse su mu oskudne, a potroshnja velika.
Ako je oznaka kao prvi, njegova frekfencija je 1733Mhz, a oznaka je Intel Pentium M 740. Ima bolje performanse od Pentium 4 M, a arhitektura mu je bazirana na Pentium 3. Detalji za Pentium M, http://www.intel.com/products/processor/pentiumm/index.htm

Ne bih mogo da kazhem za performanse od iskustva, jer ni je mi doshao pri ruka za testiranje neki Pentium M. A kad stane zbor za Pentium 4 M ili Sempron, bolji izbor u svakom pogledu je Sempron
[ svrz @ 16.02.2006. 10:46 ] @
ok,
puno ime intel procesora je Intel Mobile C1.6 ghz 1Mb
ostatak konfiguracije 512 mb DDR, 128 mb grafička to je isto za oba modela
razlika je samo u veličini hd-a što mi i ne igra neku ulogu
pozdrav