[ DraganK @ 08.11.2002. 22:51 ] @
Kupio sam monitor Sony, 19-icu.
Ima pozadi bnc ulaze, pa me zanima, šta bih dobio ako bih nabavio kabl VGA->BNC, kvalitet i to...

Uzgred, jel ima to negde da se kupi...?
[ playboy @ 09.11.2002. 21:17 ] @
Dobio bi mnogo bolju sliku ali moras da imas graficku kartu MATROX da bi mogao ostvariti kontakt sa PC.Kabl se moze nabaviti u Svedskoj i kosta oko 30 eura.
[ jc denton @ 09.11.2002. 21:34 ] @
Ovo nije potpuno tacno. Sa tim kablom slika moze biti i losija, bar na mom EIZO monitoru. Kabl moze da se kupi i kod nas, potrazi u nekoj vecoj firmi.

Inace, 'da bi mogao ostvariti kontakt sa PC' dovoljna je bilo koja PCI graficka ili jednostavno stavi ruku na kuciste i uzivaj u 'kontaktu'.
[ Miroslav Cvejić @ 10.11.2002. 02:43 ] @
Može malo stručniji odgovor? Na koji izlaz na grafičkoj se (bilo kakvim kablom) povezuje monitor sa BNC ulazima?

I kakav je to misteriozni kabl?

Imam i ja te BNC na monitoru pa me interesuje...
[ mikis @ 10.11.2002. 14:07 ] @
Priključuje se na običan VGA izlaz, svake video kartice (ne samo Matroxa). Kabl sa jedne strane ima standardni, tzv. HDDB15 VGA konektor, a sa druge 3 ili 5 BNC konektora (zavisi od monitora). Rezultat je kvalitetnija slika jer se komponente video signala prenose odvojeno.
[ playboy @ 11.11.2002. 18:04 ] @
Dobri moji" strucnjaci" da vam kazem ovako. Sony je visokofrekventni monitor i zahtjeva graficku kartu visefrekventnu ,a jedna od najbolju na trzistu je upravo MATROX za te monitore.