[ Iggy-ar @ 17.02.2006. 21:37 ] @
Kako da najbrze i najjednostavnije da snimljeni materijal (sirovi u mpg formatu)sa satelita konvertujem u dvd?
Probao sam da taj fajl uvucem u TMPGnc autor,ali mi pokazuje da format nije podrzan,iako u listi podrzanih formata pise mpg ?

Koji program da koristim i koja je procedura ?

Poz.
Iggy
[ Mladen_Perisic @ 18.02.2006. 13:04 ] @
Najednostavnija i najbezbolnija solucija je Nero VisionExpress. Pravi MPEG2? Čisto sumnjam.
[ speedman @ 21.02.2006. 16:46 ] @
kada nesto snimis sa SS2 karticom taj file najcesce ima dropanih frejmova, izgubljenih sekunda tona i slicno(ovisi koliko jaku masinu imas)

da bi uklonio errore provuci fajl kroz PVAStrumento

kada to napravis moze raditi authoring DVDa sa bilo kojim authoring programom(nemi najbolji dvdlab pro jer mogu titlove ubacivati, praviti izbornike i sve, a vrlo jednostavan je, ima tutorijal na "official" sajtu)

pozdrav i javi sto si napravio ili ako negdje zapnes
[ usmarko @ 25.02.2006. 21:14 ] @
DVD Lab pro ti je najjači program za autorizaciju.
Svuci sa 8w ili sa astre (ne ide preterano često, ali ima ga)...
[ Okram_marko @ 26.02.2006. 03:55 ] @
pozdrav,

Evo i ja se bavim tom problematikom. Smimim nesto sa SS2 ali ne mogu da otvorim fajl. ranije sam to i mogao (mozda mpeg2 codec zeza) ali sada nece. ni sa ms player-om ni sa bilo kojim drugim programom. Jedino ga mogu kompresovati i sl pa onda gledati.

Imam Athlon64 3000 @ 2.610 (~4100)
1 GB rama
grarfa 256mb
SS2 v2.6

ne vidim razloga zasto mi nebi radilo. Jedino mozda codeci. ti fajlovi sto snimam nisu veliki znaci da je kompresija ok. Ali zasto to ne mogu gledati??

kada smo kod ovoga, jos samo nesto.
Kada smimam neki film, na zivce mi ide logo datog programa. (npr MTV i sl)
E ja bih sada to prekrio crnom trakom s gornje i donje strane tako da dobijem format videa 16:9 (ali da se slika ne suzi). To na kraju ispadne kao dvd. Jedino sto je mana sto an taj nacin prekrijem i jedan dio slike ali boze moj.

Kojim bi ovo programom najlakse mogao uraditi ali direktno na mpeg2 video bez da ista prekompresujem i prebacivam u avi itd???

Hvala
[ RMAN @ 28.02.2006. 21:36 ] @
Ja radim sa VSO DivX to DVD programom!

Brz je,moze mnogo formata da prebacuje u dvd format,jednostavan........

Za mene najbolji! :)
[ Cileinteractiv @ 04.03.2006. 18:43 ] @
Evo linka ka istoj temi na podforumu Balkansat http://www.elitesecurity.org/tema/161973/1
Proces kreiranja DVD videa od snimaka sa satelitskih TV kanala predstavlja manje-više klasičan DVD autoring koji je na video podforumuma ES-a puno puta spominjan i opisivan. Svi korisnici koji imaju probleme ili nedoumice oko ove teme najefikasnije je da koriste pretragu foruma korišćenjem ključnih reči na primer: demux, GOP Fix, DVD authoring ...
[ zarelik @ 19.05.2006. 10:21 ] @
Ja sam imao dugo problema oko snimljenog materijala sa sky 2 karticom ali vrijeme je pokazalo rjesenje

Naime snimljeni materjial je najbolje da radis sa nero vision expresom. Najjednostavniji je.
Ja materijal pretvaram u SVCD jer dozvoljava jako velik bit rate. Ja stavljam oko 2000 i slika je sasvim ok.
Film je oko 2.1 GB pa dva filma moyes da snimis na dvd.

Kasnije skines titl pa ga sa subtitle work shopom usaglasis i to je to.
Jedino stavi da je titl i film istog imena da bi bio chitljiv u kucnim DVD-ovima.
Podrzane su uobicajene ekstenzije za subtitle.
[ AcaNDr @ 19.05.2006. 23:38 ] @
Ja sam probo da konvertujem ono što sam snimio sa sky star karticom i jednostavno nisam uspeo.Kaže ne poznati mpeg fajl i jbg neće!Probo sa 2,3, programa i odusto.
[ speedman @ 20.05.2006. 08:31 ] @
morate porpaviti taj snimak sa OPVAstrumentom ili mpeg video wizardom(moj izbor)
[ Cileinteractiv @ 20.05.2006. 19:39 ] @
AKo snimate sa Prog DVB može biti problema, koristim My Theatre i snimljeni mpeg gajlovi su apsolutno citljivi u svim plejerima i editorima. Problem je u sto se GOP-ovi kod satelita i DVD-a ne poklapaju i treba da se odradi GOPfix da bi sve bilo korektno za sDVD plejere. Tu je spedman u pravu, možete raditi u pva strumento-u ili mpeg video wizardu koji je i moj izbor, već se spominjalo to na ES pa za konkretne smernice koristite pretragu.