[ despotbg @ 18.02.2006. 17:17 ] @
http://www.download.cg.yu/?akcija=vijest&id=541

Mislim da bi uživao kada bi se ovo desilo. Živeli bi 30% duže
[ Lappy @ 18.02.2006. 17:30 ] @
Svidja mi se ta mogucnost, ja sam do sada jedno 45% zivota prespavao :)
[ srki @ 18.02.2006. 23:52 ] @
Ja sam prvi koji bi to koristio! Za sada dok to ne udje u siroku upotrebu ostaje nam modafinil.
[ pctel @ 19.02.2006. 00:18 ] @
sta vam je ljudi, kakve pilule, pa meni je spavanje jedno od vaznijih zivotnih zadovoljstava!
[ despotbg @ 19.02.2006. 01:46 ] @
Citat:
pctel: sta vam je ljudi, kakve pilule, pa meni je spavanje jedno od vaznijih zivotnih zadovoljstava!

Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)
[ Tom^Cat @ 19.02.2006. 01:57 ] @
Citat:
despotbg: Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)


Nadam se da je to bila sala, jer je u suprotnom definitivno jedna od najglupljih stvari koje sam cuo ... jeste da je ovo MadZone al bas toliko ...

sad cu da rizikujem da ispadnem glup ako je sala, al objasni mi onda zasto spava pas ili krava ili bilo koji drugi sisar ?
Jel i njima dosadno .... :)
[ despotbg @ 19.02.2006. 02:08 ] @
Ovo je ozbiljno:
Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ovo je moje mišljenje (najverovatnije pogrešno) to sam rekao tek onako čak ima i smajli iza
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)

A šta da rade pas i krava u noć kad i oni ne vide ništa nego da odmaraju i štede energiju, najbolje snom jer se tad telo ugasi :) Ovo što ja pričam je glupo ali moguće nego ako ima neko da zna neka nam kaže. Zašto se spava?
[ pctel @ 19.02.2006. 02:13 ] @
Citat:
despotbg: Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.

San je jedno od retkih zivotnih zadovoljstava koje ne moze biti porok. Tacnije, ja trenutno ne mogu da se setim jos jednog, pa pomozite...
[ pctel @ 19.02.2006. 02:17 ] @
Citat:
despotbg: A šta da rade pas i krava u noć kad i oni ne vide ništa...

Za tvoju informaciju i pas i krava obicno spavaju barem jednom oko podne. Slobodno to mozes smatrati za "bespotrebno i nekorisno", samo mi navedi barem NESTO potrebnije i korisnije sto bi te zivotinje mogle da rade?
[ Mefisto_soad @ 19.02.2006. 02:31 ] @
Tablete protiv sna, sta ce to opste nekom kafa resava problem.
Btw ja sam citavo leto prespavao cak sam izgubio nekih 20 kila jer jedva sam nesto jeo...samo spavao.
Poz.

[Ovu poruku je menjao Mefisto_soad dana 19.02.2006. u 03:33 GMT+1]
[ srki @ 19.02.2006. 02:44 ] @
Citat:
Mefisto_soad: Tablete protiv sna, sta ce to opste nekom kafa resava problem.

Ne resava. Kafa ima negativne efekte (npr. drhtavica) dok pilule ne bi trebalo da imaju...

Citat:
pctel:
San je jedno od retkih zivotnih zadovoljstava koje ne moze biti porok.

A zar nije lenjost jedan od 7 smrtnih grehova? :-)

[Ovu poruku je menjao srki dana 19.02.2006. u 03:46 GMT+1]
[ SmilieBG @ 19.02.2006. 10:41 ] @
Verovatno, da sa izuzetnim treningom i kontrolom kroz psihicke vezbe + medikamente je moguce kod osobe smanjiti potrebu za snom. Ipak, verujem da bi proces da se kontrolisano stigne do toga da osoba manje spava, sa istim efektom, trajao 25-30 godina...

Zasto je san potreban? Zato jer dok zivo bice (covek, zivotinja...) spava, organizam se oporavlja. U budnom stanju, svi organizmi su posveceni aktivnostima coveka kojima se bavi. Tek kad zaspi, odredjene funkcije mogu da se usmere drugim aktivnostima, koje nisu moguce dok je covek budan. Primera radi - odredjene funkcije mozda se 'opravljaju' lucenjem raznih hemikalija, deo za memoriju se 'prazni' i sortira, skeleton i misici rastu...

Prema tome, verujem da moze, ali ne bash tako nekom magicnom plavom ili crvenom pilulom :)

Poz,
Sale
[ Stator @ 19.02.2006. 12:19 ] @
San je neophodan jer ljudi uce dok spavaju.

Npr ti si sportista i prelezao si tesku povredu, vratis se pred kod i pocnes ceo da da sutiras trojke i od sutnutih 1000 komada pogodis 100 (10%) npr. i to kod tebe izaziva veliki stres nervozu itd. dakle ceo dan sutiras ali nista se ne popravljas i dalje sutiras 10%. Legnes da spavas. E onda mozak lepo da gleda sta je sve kod tebe izazvalo stres... i vidi OGROMAN stres izazvan sutiranjem trojki, i onda on lepo uzme pa "poradi na tome". Ustanes ti sutra sutiras opet trojke i od 100 ubodes 20 (20%) i sada ono kako bre pa juce nisam mogao 10% da predjem a danas odmah u stratu sutiram 20%... tako da ukinuti sam bi bilo ogroman korak unazad...
[ Darko Prelic @ 19.02.2006. 15:34 ] @
Statore, zanimljiva teorija..

Onda je Majkl Dzordan, samo sutirao i spavao?

Definitivno cu probati, ukoliko ti se za godinu dve nasmejem sa malog ekrana, dok drzim zlatnu medalju sa svetskog, sa rechenicom, "Statore, hvala ti, promenio si mi zivot", osecaj se posebno.. ;)

Ziveli.
[ pctel @ 20.02.2006. 03:06 ] @
Ne moras bas da shvatas sve toliko bukvalno, ali da li si cuo nekad izreku "jutro je pametnije od veceri"? Ja kad nesto komplikovano ne znam da uradim uvece, lepo legnem da spava i ujutro uradim iz prve! Zasto? Pa zato sto je mozak proanalizirao sve moguce nacine dolaska do resenja i negde u podsvesti sacuvao ono najbolje.

Citat:
srki: A zar nije lenjost jedan od 7 smrtnih grehova? :-)

Da, ali lenjost se odnosi na period dok je covek budan, ne znam tacno da li covek moze pociniti neki greh u snu, ne mogu da se setim primera. U svakom slucaju, prilikom posta kanoni propisuju ponasanje liseno svakog greha tako da je prilicno detaljno i nedvosmisleno receno sta se ne sme raditi i pogadjas - nigde ne pise da ne treba spavati!
[ srki @ 20.02.2006. 03:51 ] @
Citat:
pctel: Da, ali lenjost se odnosi na period dok je covek budan, ne znam tacno da li covek moze pociniti neki greh u snu, ne mogu da se setim primera.

Ma salim se pctel, video si smajli. Naravno i ja volim da spavam ali cesto nemam vremena i ponekad bi mi znacilo da ne moram da spavam ili da sam jednostavno skoncentrisan kao da sam se naspavao.

Citat:
U svakom slucaju, prilikom posta kanoni propisuju ponasanje liseno svakog greha tako da je prilicno detaljno i nedvosmisleno receno sta se ne sme raditi i pogadjas - nigde ne pise da ne treba spavati!

Da, ali ako covek recimo namerno previse spava (npr. 12 sati a dovoljno mu je 8-10) onda je to lenjost, zar ne? E a ako bi postojale pilule koje ti bez negativnih posledica omogucavaju da spavas samo 2 sata a ti spavas 8 sati onda je to na isti nacin lenjost, zar ne? Malo mi dosadno na poslu pa rekoh sebi ajde malo da vodim filozofske rasprave :-)
[ Shadowed @ 20.02.2006. 09:50 ] @
Ono o cemu je Stator pisao je tacno i to je razlog zbog kojeg bi me bilo veoma tesko ubediti da je taj metod sasvim OK i da bi posle ta dva sata zaista bilo kao posle osam sati.
U svakom slucaju, sasvim OK za povremenu upotrebu.
[ ctrl alt del @ 21.02.2006. 11:55 ] @
U starim JNA kompletima za prvu pomoć SNK-19 je bilo nekakvih tableta protiv sna (znači pre više od deset godina), ali ih nisam konzumirao...
[ Darko Prelic @ 21.02.2006. 20:13 ] @
@ pctel

Ja shvatam bukvalno? :]
Ti ne bi prepoznao shalu, da prodje pored tebe na ulici, udari te shamarom i ukrade ti novchanik
[ Floyd @ 21.02.2006. 22:21 ] @
Ja i ovako ne mogu da spavam...
[ sheep @ 22.02.2006. 19:50 ] @
Pa hvala Bogu da nam je potreban san, pa zamisli se malo da godinu dana spavas 2 sata na dan. Vjerujem da te tablete uzrokuju samo budnost (nesto tipa efedrina), pa zar je logicno da 1 tableta nadomjesti najmanje 6 sati ljdskog sna ?! - To su gluposti. Pa mogu i ja stalno smrkat speed pa necu uopce spavat, ali razmislite koje su posljedice - po mom misljenju ispada da je to droga.
[ malada @ 24.02.2006. 03:04 ] @
Od speeda nema posljedica, sem sto ti malo zuji u usima, ali je zajebano dok ga koristis.
[ srki @ 24.02.2006. 03:51 ] @
Citat:
sheep: Pa mogu i ja stalno smrkat speed pa necu uopce spavat, ali razmislite koje su posljedice - po mom misljenju ispada da je to droga.

Pa jeste droga. Svaki lek je droga a ovaj se najvise koristi kod narkoleptika posto oni imaju problema da ostanu budni ceo dan.
[ Floyd @ 24.02.2006. 14:03 ] @
Mislim kad bi gutao te tablete godinu dana, komplet bi sledecu godinu prespavao. Il' bi poludeo.
[ Ivan Dimkovic @ 24.02.2006. 17:49 ] @
Citat:

Od speeda nema posljedica, sem sto ti malo zuji u usima, ali je zajebano dok ga koristis.


Mislim da su posledice spida i heroina savrseno i najplasticnije opisane u filmu Requiem For a Dream - koji toplo preporucujem onima koji bi da se zezaju sa tim, pre nego sto krenu da eksperimentisu sa bilo koje od ove 2 supstance, cisto kako ne bi napravili istu gresku kao protagonisti pomenutog filma ;)

Prekomerna upotreba spida ostavlja posledice koje mogu biti slicne kokainskim - nema fizicke zavisnosti ali moze doci do potpunog psihickog sloma tj. potpuno psihoticnih stanja kao i zesce depresije. O mogucem ostecenju srca u toku koriscenja i da ne govorim, postoji razlog zasto su amfetamini kontrolisane supstance i zasto ne moze da se kupi na trafici.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 24.02.2006. u 18:52 GMT+1]
[ Floyd @ 24.02.2006. 18:06 ] @
Spid nije zajebancija, to je dosta ozbiljna droga (kao i ekseri, ma koliko bezazleno delovali). Znam par likova koji su navuceni...nije lepo. Osnovni princip kod bilo koje droge je, koliko ti je dobro dok si nadrogiran, toliko ce ti biti lose kad nisi nadrogiran, a ti shokovi dobro/lose ostavljaju posledice.

Citat:
Od speeda nema posljedica, sem sto ti malo zuji u usima, ali je zajebano dok ga koristis


Gluplju stvar sam davno cuo.
[ KarakorukaJapan @ 24.02.2006. 18:10 ] @
Spavanje služi za odmaranje mozga!
Preko dana se samo jedna polovina mozga koristi, a kad se spava, onda druga polovina radi dok se ova odmara.

Kad ne bismo spavali, onda bi nam mozak otkazao.
To je isto kao kad ti usisivač radi non stop. Pregreje se i crkne.
Kakva bre tableta protiv sna? Taj što je to izmislio treba da ide na lečenje u Toponicu.
[ ana S @ 25.02.2006. 00:09 ] @
U svakom slucaju, bez obzira da li ta "tableta" postoji ili ne, na ovoj planeti ne bi postojali starci i kriza srednjih godina,vec samo deca i tinejdzeri....
Brate, bez sna bi nam mozak i telo postalo staro i tromo, tako da bi prosecan covekov zivot bio= 16 godina!!!!
[ savanah @ 25.02.2006. 00:36 ] @
krajem proslog veka na nasem farmaceutskom trzistu pojavio se preparat za poboljsavanje u prvom redu koncentracije a potom i memorijskih sposobnosti.preparat se sastojao od par vitamina i minerala medju kojima se isticao fosfor???i sam preparat je u imenu sadrzavao prefiks fosfo....(phospho....).preporucivao se ucenicima, studentima, kao nezeljeni efekat navodilo se da konzument ovog preparat moze poremetiti san pa cak i ostati bez sna nekoliko dana odn.noci. to je daleko bezazlenije od bilo kakvih droga, ali ipak tog preparata nema vise na trzistu...sa druge strane san je neophodan obocnom coveku, ali znate li sta kazu za Leonarda da je spavao svega 2-3 sata dnevno i da je to izuzetno naprezanje mozga( koji se bukvalno nije odmarao) dovelo do toga da se tvrdikako je njegov QI bio preko 200.neverujem da je on koristio neka podsticajna sredstva
[ srki @ 25.02.2006. 03:35 ] @
Citat:
savanah: sa druge strane san je neophodan obocnom coveku, ali znate li sta kazu za Leonarda da je spavao svega 2-3 sata dnevno i da je to izuzetno naprezanje mozga( koji se bukvalno nije odmarao) dovelo do toga da se tvrdikako je njegov QI bio preko 200.neverujem da je on koristio neka podsticajna sredstva

Ne ali je razvio posebnu vrstu meditacije pa onda je na svakih 4-5 sati dremao po 15 minuta....

A sto se tice spida, on je jako opasan jer trajno moze da stvori depresiju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine
Citat:
Patients that develop addiction show symptoms of restlessness, anxiety, depression, insomnia, and suicidal behavior.


Moj ujak je pre nekih dvadesetak godina koristio spid i vec je pokusao jednom da se ubije secuci vene i moj deda ga je tada spasio. Njegov drugar je isto tada presekao vene a i jedna zena (iz tog istog drustva) se pre par godina ubila. Moj ujak je sada cesto depresivan i suicidal iako je prestao to da uzima pre 20 godina :-(
[ savanah @ 25.02.2006. 09:02 ] @
ma tuga je to sa drogama...veruj mi strina mi je neuropsihijatar svasta mi je pricala
[ malada @ 27.02.2006. 16:23 ] @
Nisam pricao o konstantnom koristenju speeda vec ako ti treba da malo spavas nekih 10-15 dana i da ga koristis u umjerenim kolicinama ne da se razbijas, 0.5g-1g na 15 dana nije nista, a smanjuje potrebu za snom!

[Ovu poruku je menjao malada dana 27.02.2006. u 17:24 GMT+1]
[ savanah @ 27.02.2006. 18:02 ] @
idi kod lekara pa se posavetuj, kod pshologa najbolje nijedan te nece podrzati i reci da uradi to uzmi malo, bice sve u redu. sta mislis zasto?
[ malada @ 28.02.2006. 17:14 ] @
Zato sto to nije opste prihvaceno i drustveno odobreno u nasoj zemlji. Otidji kod doktora u holandiju ili kolumbiju pa ih pitaj to pitanje. Inace majci od jednog mog drugara je doktor preporucio da pusi marihuanu da bi usporila svoju bolest tako da i kod nas mozes naci takvih doktora ali rijetko.
[ Floyd @ 28.02.2006. 20:43 ] @
To je verovatno neizleciva multipleks skleroza. Za olaksavanje bolova se daje i morfijum sto ne znaci da svi sad treba da gutamo morfijum kad nas boli zub. Spid koji mozes da resis na ulici (rozo) sigurno nije ono sto lekari preporucuju. Drustvena prihvatljivost nema veze s tim. Indijanci gutaju meskalin pa to ne znaci da je to zdravo. Razmisli malo dublje o zdravlju pre nego sto pocnes s gudrom. Veruj mi na rec kad ti kazem da nije dobro i ne vodi nicem dobrom. Samo se sje*es na kraju. Samo je pitanje vremena i intenziteta, ali princip je isti.
[ savanah @ 28.02.2006. 22:27 ] @
a da li bi probao sa homeopatskim lekovima i metodom lecenja? ako te zanima mogu te uputiti
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2006. 15:46 ] @
Citat:

Nisam pricao o konstantnom koristenju speeda vec ako ti treba da malo spavas nekih 10-15 dana i da ga koristis u umjerenim kolicinama ne da se razbijas, 0.5g-1g na 15 dana nije nista, a smanjuje potrebu za snom!


Spid i u izolovanim slucajevima upotrebe moze biti fatalan za srcane bolesnike i sl... Daleko pametnije je da nabavis modafinil ili adrafinil, koje je francuska vojska uvela u upotrebu izbacujuci amfetamine za ekstremne poslove gde je neophodna 100% budnost na duzi rok.

Modafinil nema nuspojave kao amfetamin, a efekat na suspenziju potrebe za snom je isti. Naravno, ni njega nije pametno koristiti duze vreme, iako ne stvara naviku, iz prostog razloga sto je coveku san ipak neophodan.

Citat:

Zato sto to nije opste prihvaceno i drustveno odobreno u nasoj zemlji. Otidji kod doktora u holandiju ili kolumbiju pa ih pitaj to pitanje. Inace majci od jednog mog drugara je doktor preporucio da pusi marihuanu da bi usporila svoju bolest tako da i kod nas mozes naci takvih doktora ali rijetko.


Marihuana na stranu, ali ni jedan licencirani doktor u Holandiji (za Kolumbiju ne znam, mada tamo svakako mozes da uberes malo koke i sazvaces ako ti se spava) ti nece preporuciti a kamo li prepisati spid kao lek protiv spavanja. Amfetamini se izdaju uz najstroziju kontrolu samo u izolovanim slucajevima i bolestima (skleroze, neka patoloska gojaznost i sl...), kao i vojnicima na ratnim zadacima u, recimo, avijaciji - svakako se ne izdaju svakom ko dodje kod lekara.
[ malada @ 11.03.2006. 22:16 ] @
@ Ivan Dimkovic
Pa naravno da moze da izazove strasne poaljedice, ali to moze i penicilin, ali se opet koristi.
Modafinil, adrafinil nisam probao i ne znam kakvo je djelovanje, meni netreba budnost 100%, vec smanjena potreba za snom tokom nekoliko dana i povecana koncentracija.
[ Goran Arandjelovic @ 13.03.2006. 12:07 ] @
Jedno pitanje... u kojim količinama se konzumira modafinil, ili je bolje da se tačnije raspitam u apoteci?

@Ivan Dimković
Pomenuo si i moguć štetan efekat modafinila posle dužeg vremena. Koliko je to vreme, okvirno?
[ Ivan Dimkovic @ 13.03.2006. 12:26 ] @
Citat:

Modafinil, adrafinil nisam probao i ne znam kakvo je djelovanje, meni netreba budnost 100%, vec smanjena potreba za snom tokom nekoliko dana i povecana koncentracija.


Modafinil i adrafinil rade upravo to (smanjuju potrebu za snom i povecavau koncentraciju), za razliku od amfetamina koji izaziva izuzetno burnu reakciju u organizmu gde je smanjena budnost samo jedan od mnogo efekata - i moze da izazove promene na nervnim zavrsetcima posle dugotrajnog uzimanja. Osim toga, amfetamin stvara naviku - sto ga cini potencijalno opasnim po ljude koji su podlozni ... navikama ;)

Citat:

Pomenuo si i moguć štetan efekat modafinila posle dužeg vremena. Koliko je to vreme, okvirno?


Stetan efekat proizilazi usled nemanja sna - modafinil nema klinicki potvrdjene stetne efekte ali ni u kom slucaju ga ne treba tretirati kao bezopasan medikament - jednostavno, stvar sluzi za to zasta sluzi - kome bas treba, moze da se posluzi istim uz savet lekara i to je to - duza upotreba je sama po sebi losa, jer covek nije zivo bice koje funkcionise kako treba bez sna.
[ T-Jay @ 17.03.2006. 23:38 ] @
ljudi...kolko ja ovde vidim..niko nije spomenuo životinje koje uopšte ne spavaju..a one postoje a to su npr. slon,žirafa,morski pas...
s druge strane postoji prirodni zakon: sve šta se ne koristi-kržlja a sve šta se više koristi-razvija se;
dakle...po toj teoriji: ako čovjek ne spava, mnogo više opterećuje mozak i faktički bi se mozak trebao razvijati...
[ pctel @ 18.03.2006. 00:15 ] @
Citat:
T-Jay: ako čovjek ne spava, mnogo više opterećuje mozak i faktički bi se mozak trebao razvijati...
Jesi li mozda primetio da se posle nekoliko sati psihickog napora umoris, znaci, znaci stepen intelektualnih sposobnosti opada i jedino ga mozes vratiti tako sto se odmoris nekoliko sati, tj. spavas. Takodje, ako si npr. fizicki radnik i po ceo dan kopas kanale, misici ce postepeno iz meseca u mesec jacati, ali ako bi radio neprekidno, danonocno, vec posle 30 sati bi ti se fizicke sposobnosti svele na nivo jednog intelektualca :-) a posle 300 sati neprekidnog rada umro bi od fizicke iscrpljenosti. Ne kaze dzabe nas narod "zasviraj, pa za pojas zadeni", nije valjda dotle doslo da treba da budemo do smrti eksploatisani robovi savremenog drustva?
Inace, ovaj izum je totalno protiv svih principa pronalazastva - covek je vekovima pronalazio razne stvari koje su mu omogucavale da manje radi:
- izmislio je tocak da bi manje pesacio i nosio manje tereta na ledjima;
- izmislio je plugove kako bi manje kopao motikom
- izmislio je telefon kako bi manje ustajao iz fotelje kad treba nekog nesto da pita
- izmislio je digitron kako ne bi morao napamet da racuna
- Izmislio je motornu testeru kako ne bi morao sekirom da cepa drva za vatru
...i tako dalje, iz veka u vek covek je izmisljao razne stvari koje bi mu omogucile da manje radi i manje misli a vise uziva. Zato se ja sada pitam sta je sa savremenim covekom, zar je totalno poludeo?!
[ Shadowed @ 18.03.2006. 17:31 ] @
Ne, pctel, sve to sto si napomenuo covek je izmislio da bi vise uradio. A da bi povecao svoj ucinak moze uraditi jednu od dve stvari (ili obe) - skratiti vreme potrebno da uradi jedan posao ili moze povecati raspolozivo vreme za rad. Ti izumi koje si pomenuo se zasnivaju na prvoj stvari a tablete protiv sna na drugoj. Cilj je isti.
[ T-Jay @ 20.03.2006. 22:50 ] @
ej ljudi!
gde se može nabavit modafinil? ja sam tražio u svim apotekama ovde al nemaju...
[ Slobodan Miskovic @ 21.03.2006. 00:14 ] @
Pokusaj pod nekim od ovih imena:

Provigil, Alertec, Vigicer
[ Goran Arandjelovic @ 22.03.2006. 13:46 ] @
Ja se kanim da probam Modafinil koji je Ivan pomenuo. Mada, ne znam... trebalo bi da ga ima u gradskoj apoteci.. :)
[ T-Jay @ 04.04.2006. 17:57 ] @
kod nas se u apoteci ne može nabavit...nemaju baš ništa protiv sna...gledao sam na internetu al je užasno skup
[ aleksandaraleksandar @ 04.04.2006. 22:45 ] @
moze malo off-a?

kesica nes-a u flasu od 1L koka kole, sa akutil fosforom (180 dinara, bez recepta) na 3 sata, ne vise od 3 tablete. provereno radi
posle ispita, ne uzimati nikakve tablete za smirenje ili spavanje.
[ superbaka @ 05.04.2006. 14:16 ] @
ovakve recepte uzimate na sopstvenu odgovornost... dovoljno je da posedujete neki mali srcani problem koji jos uvek niste dijagnostikovali i dovidjenja bato... cuo sam za slucaj decka koji nije znao da ima Coxaqi, i malo vise kafe mu je doslo glave...
[ aleksandaraleksandar @ 05.04.2006. 15:20 ] @
da. naravno. sve se mozete pretvoriti u oruzje. ovaj "recept" je sirom studentskog grada poznat kao "bombica".
mada i svaka tableta protiv sna, ce vremenom postati smrtno ozbiljna.
[ Astral Projection @ 08.04.2006. 00:26 ] @
Pa ako meditirate (preko dana) pola sata-sat trebace vam manje sati sna.. To je 1 tip sa moje strane
[ albertina @ 14.06.2007. 23:02 ] @
kesica nesa u kokakolu i akutil fosforo!!! moram tto da probam, ako nadjem modafinil i njega cu[quote]
kesica nes-a u flasu od 1L koka kole, sa akutil fosforom (180 dinara, bez recepta) na 3 sata, ne vise od 3 tablete. provereno radi
posle ispita, ne uzimati nikakve tablete za smirenje ili spavanje.
[ mulaz @ 14.06.2007. 23:48 ] @
zar nije tako da nam u stvari ne treba 8 sati spavanja, vec samo nekoliko REM faza koje traju nekih 15 minuta (ili tamo negde okolo). Cuo sam negde da je tako Nikola Tesla radio, ne znam kako pripremio telo da odmah predje u REM fazu i tako spavao svakih 4 sata po 15 minuta.. i kako smo videli doziveo preko 80 godina.
Dali moze neko da potvrdi dali je to uopste moguce?
[ superbaka @ 15.06.2007. 09:24 ] @
mislim da sam ovde to prvi ja izjavio davno... mada, nije Tesla bio izovalan slucaj... kazu da je slicnu metodu primenjivao jos Leonardo...
[ dava @ 18.06.2007. 14:06 ] @
Mozda je to za Leonarda i Teslu tacno, ali niko ne pamti i ne spominje neuspjele slucajeve pokusaja nespavanja. Covjek lako moze da se pozdravi sa zdravom pamecu. Probajte nespavati 3 dana pa necete znati sta ste poceli pricati, niti jeste li posli ili ste dosli. :)

Samo mi jos treba ta tableta i veca lopata pa u P.M.
[ Worthless @ 21.12.2011. 16:59 ] @
Pozdrav svima, nov sam na forumu, zanima me da li neko zna bilo sta o tome kako da smanjim potrebu za snom, odnosno kako da sto pre dodjem u REM fazu i kako da ona traje duze, kako da mi se mozak dovoljno odm,omori i kako da budem koncetrsan iako sam malo spavao?
Hvala!