[ Mister Big Time @ 19.02.2006. 01:36 ] @
Dakle, prvenstveno me zanimaju iskustva korisnika sa ova dva provajdera...
U pitanju su shared hosting nalozi, ali sa ogronim prostorom i mesecnim bandwidth-om po veoma primamljivoj (niskoj) ceni.

www.dreamhost.com

www.servage.net




Ja sam zakupio vec kod servage jedan nalog od 25 GB / pola TB mesecnog bandwidth-a pa cu videti kako f-nise u praksi zanimljivo je sto moze da se hostuje do 25 domena pa fakticki to ispada kao reseller hosting account a ne obican shared.

[ Ni ten ichi ryu @ 19.02.2006. 03:29 ] @
Ja sam uplatio dreamhost pre jedno mesec dana. 20GB prostora/TB transfera - nevidjeni overselling, ali oni su ipak kompanija koja radi vec 10 godina i ja verujem da mi to nece praviti probleme - osim toga pre nego sto neko stigne blizu tih cifara iskljucice ga zbog preteranog koriscenja resursa :)

Sta mogu da kazem za njih. Neverovatno su jeftini. Iskreno, meni je ovo test faza, jer sam preko webhostingtalk-a pokupio kupon koji mi je dao $97 popusta za prvih godinu dana, tako da sam zapravo ceo taj svinjski prostor, bandwidth i domen platio samo nesto preko $20.

Jabber na svakom domenu? Jako kul. Ukljucen mi je od tada, i samo jednom se resetovao.

Control Panel im je konfuzan na prvi pogled (pogotovo ako si navikao na cpanel ili plesk), ali ustvari jako jednostavan za koriscenje. Nemaju fantastico vec neki svoj mali sistem koji ima samo par skriptova.

Statistike su im bez veze, ali je meni trebalo citavih 2 minuta da instaliram webalizer, i samo kad dodam domen napisem .conf.

Shell access! Meni je jako olaksao posao. Kazu da ima nekih kompajlera, ali to nije nesto sto mene zanima. Podrazumeva se da nema irca.

Domeni koje hostujem rade jako brzo. Ali... poslednji subdomain koji sam otvorio se jako sporo otvara. Ako se nesto ne promeni, pretpostavljam da cu morati da im zakukam.

Sto se tice "reselling-a" - dozvoljavaju neogranicen broj domena, ali samo 75 ssh/ftp usera.

To je to. Ako te nesto konkretno zanima pitaj. PP ako zelis discount code.


[ sEaGhOsT @ 19.02.2006. 10:59 ] @
Koristim Dreamhost i mogu vam reci da sam jako zadovoljan. Servage nisam koristio tako da ne mogu nista da kazem o njemu.
[ rapidlord @ 20.02.2006. 13:43 ] @
Jel moze neko nesto vise da kaze o tih 97$ koji se daju ako neko preko tebe uzme hosting, jel tu ima neka caka. Malo je neverovatno da od stotinak dolara koje neko da za hosting tebi daju 97.
[ Mister Big Time @ 20.02.2006. 17:22 ] @
Hvala svima na savetima.
Malo je cudan ovaj servage-ov admin panel, ili sam ja navikao na cpanel... Sto se tice uptime-a,
ne znam jel sam ja nesto zeznuo ali posle logovanja na admin panel sajt mi je pao... nista nisam
dirao osim podesavanja za email i ftp pristup... videcu do veceras da li ce da proradi ako ne
saljem im support ticket.

A ovaj dreamhost vredi uzeti uz taj discount coupon... :) Sto cu najverovatnije i da uradim.

Ping je malo slabiji ka dreamhostu, jer su im serveri u USA, dok su servage-u vrlo brzi (ping
odziv) posto su u jevropi, Germany.

Nema nikoga sa servage ovde?
[ crews_adder @ 20.02.2006. 22:42 ] @
Citat:
Mister Big Time: Nema nikoga sa servage ovde?


pyc svoj sajt hostuje kod Servage.net .
[ Ni ten ichi ryu @ 21.02.2006. 00:05 ] @
Citat:
rapidlord: Jel moze neko nesto vise da kaze o tih 97$ koji se daju ako neko preko tebe uzme hosting, jel tu ima neka caka. Malo je neverovatno da od stotinak dolara koje neko da za hosting tebi daju 97.


Mogu ja. To su tzv Dreamhost rewards. Ne znam detalje, jer me nisu zanimali - da nije bilo kupona ne bih ni uplacivao, ali otprilike si mogao da biras razlicite nacine na koje dobijas kredit za referrals, ili one-time popust od $97. To znaci da kad dodje vreme za renewal, to je cca $120 + $10 da produzis domen koji ti daju za dz.

Da dodam: discount code koji ja imam nije referral code. Ne bi bilo fer podvaljivati razne referral forice, a pored toga je zabranjeno na ovom forumu. Ja sam taj code nasao na webhostingtalk diskusijama, vise ljudi ga je koristilo i radi - moguce da je neciji referral code, ali ono sto je meni bilo vazno je da dobijem taj popust..

[Ovu poruku je menjao Ni ten ichi ryu dana 21.02.2006. u 01:24 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 21.02.2006. 03:48 ] @
Citat:
crews_adder: pyc svoj sajt hostuje kod Servage.net .


Hvala! Posto je bilo problema danas skoro ceo dan.. apache nije radio, ftp jeste. Prvo pa musko hmmmm


P.S. Ako neko planira da uzme hosting kod servage-a neka se javi na PM za kupon pa ce dobiti ovo kao poklon:

Your referral will also receive 2500 Mb of extra storage (27500 Mb total)!

Zašto da se baci...

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 21.02.2006. u 06:33 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 21.02.2006. 07:56 ] @
Evo i zasto je bio server down.. lepo od njih sto obavestavaju korisnike!

Citat:
As always we would like to thank you for being a Servage customer.

Unfortunately the cluster your account is located on has been victim of a massive distributed denial of service attack (DoS) today. While we were able to keep all other clusters operating your cluster was badly affected.

This attack caused your site to be slow or unavailable for a considerable amount of time. Our entire technical team has been working hard to solve the problem and finally things are beginning to look better.

We understand that your website is important to you and will credit one month or free hosting to your account as compensation for today's technical problems. This will be done within three days.

It has been an extremely frustrating experience as there was little we could do due to the large scale of the attack. Unfortunately there are no systems available commercially to effectively battle attacks of this scale. A company of all sizes becomes victims of such crimes.

Thank you very much for your understanding.

Best regards,
Steffan, Servage Hosting


Mada... "dje me nadje" fazon... od silnih klastera bas moj DDoS-ovan... hmmmm :rolleyes:
Ali eto daju dodatnih mesec dana za dz... lepo od njih.


[ kupidisk @ 21.02.2006. 17:53 ] @
Mene plasi par stvari... Npr Servage ima za moj ukus preveliki rast broja hostovanih sajtova... Pogledajte ovu skalu:

http://www.webhosting.info/web...orts/total_domains/SERVAGE.NET

Takodje me i jedno zanima, ja lepo danad platim sa popustom i kuponom po jednoj ceni, a sledece godine me lepo oderu ko vola... Da li je moguce upotrebiti kupon i kod produzavanja ili samo kad se prvi put placa? Koliko su serveri brzi? Pratite li vremena generisanja strana.

Bilo bi dobro da napravimo malo pregledniji spisak poznatih prezentacija koje su hostovane kod eve dve kompanije.

Takodje nesto sto mi je jako bitno jesu li im serveri blacklistovani kao spam serveri? Jer imaju ogranicenja poput broja uptita u jedinici vremena i slicno?

Dreamhost takodje belezi veliki rast, ne kao Servage, ali...:
http://www.webhosting.info/web...ts/total_domains/dreamhost.com

a i jako mi je sumnjivo to sto povecavaju protok i prostor...
[ crews_adder @ 21.02.2006. 21:39 ] @
Sve zavisi od toga sta kome treba (koliki prostor na disku, koliki mesecni protok, koliko domena u okviru jednog paketa, itd.) i koliko novca je spreman ili u mogucnosti da za to izdvoji. Sva je sreca sto mnogi sa svojim malim prezentacijama ili forumima koji su u zacetku, u startu biraju webhosting poput Servage.net , Bluehost.com , Hostingplex.com , Siteground.com, Ace-Host.net , Site5.com , Dreamhost.com, itd. pa tu ostaje mnogo neiskoriscenog prostora ali i neostvarenog protoka. Na racun toga (neiskoriscenih, odn. viska resursa), ovi provajderi prodaju dodatne webhosting pakete, odn. prodaju nominalno vise prostora i protoka nego sto na tom disku realno postoji (overselling). Problemi nastaju onda kada takvi paketi, prodavani po tako niskim cenama, postaju meta sve veceg broja onih koji (odn. ciji sajtovi, svejedno prezentacije, forumi, itd.) zaista imaju potrebe za tim i tolikim resursima i koriste raspolozive resurse gotovo u potpunosti, pa onda dolazi do preopterecenosti servera, nestabilnosti u radu i naravno sve cescih padova servera, sa cijim padom padaju i sve prezentacije na njemu. Mene ovo podseca na neku vrstu piramide, koja obicno, pre ili kasnije, rezultira krahom. Ne kazem da nema izuzetaka, ali obicno je tako. Naravno, kako bi odrzali kakvu takvu stabilnost, provajderi, pozivaju ci se na svoj tzv. TOS (Terms of Services, koje obicno retko ko uopste i cita) cesto traze od takvih zahtevnijih korisnika da zakupe skuplji paket ili da se presele na VPS, server ili kod drugog provajdera. U ovome, ali i u zabrani hostovanja media fajlova i sl., se uglavnom i sastoje "ogranicenja" (koja moraju da budu navedena u TOS).

Zato bi moj savet bio da prilikom kupovine webhostinga ne kupujete cifre koje se prodaju, vec da kupujete ono sto vam je zaista potrebno. Ustedecete sebi i novac i vreme a i lisicete sebe muka koje mogu da proisteknu.

Webhosting.info nije bas merodavan, odn. nije najpouzdaniji izvor takvih informacija, tako da ga ne bi trebalo uzimati "zdravo za gotovo". Sam rast broja sajtova ne mora nista da znaci, ali ako nije pracen i odgovarajucim rastom broja servera koje webhosting provajder ima na raspolaganju onda nece doneti nista dobro.

Zaboravih jos i ovo: cesto se previdja cinjenica da se na jednom shared serveru hostuje od oko (u najboljem slucaju) stotinak do cak hiljadu-hiljadu i po web-prezentacija, a server je samo jedan...


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 21.02.2006. u 22:44 GMT+1]
[ kupidisk @ 22.02.2006. 09:06 ] @
Upravo overselling me i brine, zato su mi i potrebni vasi utisci. Rast broja hostovanih sajtova sigurno u njihovom slucaju nije pracen tolikim rastm kapaciteta.

Od hostinga koje si naveo, imao sam iskustva samo sa Ace Hostom (1god) i bila su ocajna. Server je hostovao oko 900 prezentacije, bio je cesto preopterecen, na spam listama i milion drugih problema... Zato sada moram debelo da se raspitam pre nego sto platim...

Moze li par predloga sa kvalitetnim sajtovima koji ocenjuju hostinge?

Tenutno mi je potreban host sa najmanje 4gb prostora i 100gb transfera. Takodje mi je potreba maogucnost za hostovanje vise od jednog domena, tj mogucnost da na jednom paketu hostujem vise sajtova.

[Ovu poruku je menjao kupidisk dana 22.02.2006. u 10:07 GMT+1]
[ rapidlord @ 22.02.2006. 13:17 ] @
Ja sam se odlucio za DreamHost uzecu godinu dana , gde moze da se uzme taj discount coupon , jel je to ok da se stavi na forum , ili ako nije jel moze na PM.

Hvala.
[ Dejan Vesic @ 25.02.2006. 18:30 ] @
Citat:

Ja sam se odlucio za DreamHost uzecu godinu dana , gde moze da se uzme taj discount coupon , jel je to ok da se stavi na forum , ili ako nije jel moze na PM.


Ja sam prebacio svoje sajtove na DreamHost i vrlo sam zadovoljan (za sada).

Sve detalje o migraciji i izabranom planu imate ovde:

http://www.vesic.org/blog/?p=54

kao i kupon (VesicOrgDream) sa popustom od 9.90$ do 64.80$ (kako koji plan)
[ Mister Big Time @ 27.03.2006. 03:12 ] @
Samo da napisem review za servage.net posle oko mesec dana hostinga..

1. sistem naplate im je cist lopovluk (odmah skidaju sa kartice pare kada istenke period za koji ste uplatili) - red je da prvo pitaju ili obaveste o isteku pa onda korisnik sam ako zeli da produzi pretplatu
2. VELIKI FAJLOVI - znaci ne mogu da verujem da to rade, ogranicavaju nekako hosting vecih fajlova. Znaci okacio sam CD za firmu zbog cega je i uzet tako veliki hosting, medjutim download nikada ne stigne da zavrsi do 100% posto server iz nepoznatog razloga prekida konekciju, i onda npr. od 650 MB fajla skinuli ste samo 150 MB, ili iz drugog puta 280 MB, itd.. eventualno dodje do pola stvarne velicine fajla i onda - cao. STA RECI?! Probao sam sa vise fajlova... ni jedan ne uspeva da zavrsi download.. cak ni neki budjavi divx sto sam kacio prijateljima u USA da skinu, divx od <200 MB ne moze posteno da se skine. Pisacu im svakako na support ticket.. da pitam zasto je to tako i da srede kako znaju i umeju jer klijenti firme moraju da skidaju taj CD image bla bla.. mada ne ocekujem neko smisleno resenje, posto sigurno ovo rade da bi smanjili opterecenje servera i bandwidth.
Ono sto je medjutim zanimljivo, da download preko FTP-a radi bez greske. Ali tu se onda javlja drugi problem... vidite stavku ispod oko FTP-a..
3. Onaj admin panel je OCAJ ZIVI. Sramota, ocekivao sam mnogo vise mogucnosti i opcija. Ni jebeni FTP nalog ne moze da se ogranici, email space takodje...

Citat:
You are unfortunately not able to limit the disk space and/or bandwidth for e-mail accounts, FTP accounts or domain names.

You have a total of 25'000 MB storage when your account has been activated. If you wish to use all space and bandwidth for i.e. only e-mails you are welcome to do that.


- e do jaja mislim se... cak ne moze ni na FTP nalogu koji kreirate da se ogranice permissions... sad treba nekoj budali da dam full pristup download poddomenu i da mi pobrise sve... za'ebi.


4. Add-On Scripts - haha... stavili samo formmail i kao to je "add on" )))) BTW, pogledajte sto im je counter koji daju.. http://apps.servage.net/counter/?file=17145 lolz )

5. Statistike - da nije pateticno bilo bi smesno.. sa onim ne moz' da vidis ni kad je baba prdnula a kamoli neke detalje kao sto imaju AWSTATS ili Webalizer. Cak ne mozete ni sami da instalirate neki od tih stats programa kao sto bi trebalo da moze kod ostalih shared hostinga.. objasnjenje:
Citat:

Can I use AWSTATS with my account?

Due to the clustered structure of our systems there is no single log file for you to use as your site is served by many servers. Awstats uses log files, this means it is not compatible with our system.

We continuously updating and adding new features to our statistic system.




6. Am I allowed to resell/share my web space and bandwidth?
Citat:

Please note it is not allowed to share or resell web hosting due to our TOS and AUP. Violation may resolve in account termination.

You are able to open an account for each customer/friend of yours - please don't forget to use your coupon code:

cust17248

This ensure you 2 months of free hosting and 2500 mb extra storage for each new account using your coupon code. Your referral receive 2500 mb extra storage too.


A ovamo reklamiraju kao 25 domena moz' da se hostuje... pa sta je to nego resell? Necu babi iz nemacke da poklonim domen... ne kontam bas ovo za zabranu reselinga al' ajd, i tako ovo s***** ne bih nikome prodao ni za 2 centa..


7. Opterecenje servera... ja jos nisam iskusio... ali ljudima se desavalo da im suspenduju nalog zbog ovoga kako i pise na sajtu:
Citat:
Why have I received a notification e-mail regarding high load?

We are sending an e-mail to you if have many hits or a high load in only 30 minutes on your web site(s). This may be caused by hotlinking from your site. We therefor advice to have hotlinking prevention enabled for your account.

Please note that each time a web server sends a file to a browser, it is recorded in the server log file as a "hit". Hits are generated for every element of a requested page (including graphics, text and interactive terms). If a page containing two graphics is viewed by a user, three hits will be recorded - one for the page itself and one for each graphic. Only one page view will be recorded.


8.
Citat:
Do Servage support PHP5?

We do not recommend using PHP5 because it is backwards compatible and is running as CGI, which is currently much slower that php4.


Za ovo nisam bas siguran kolko' su u pravu.... valjda ce neko kompetentniji da napise odgovor, mislim na to da je PHP5 sporiji..

9. opet neka ogranicenja... PHP safe mode... doduse, ovo je barem pozitivno posto daju da korisnik samostalno po zelji enable-uje ili disable-uje Safe mode..
Citat:

How do I disable/enable PHP Safe Mode?

You are able to turn on/off safe mode directly from your account.

It is however important that you are aware that disabling safe mode lowers your overall account security.

When safemode is disabled your account is more vulnerable towards insecure scripts, therefore it is very important that you are aware of this.

Please note it might take up to two hours before this change is visible.


10. Malo teze je naci da ipak daju i SMTP server..

Citat:

My ISP does not have any SMTP server can I use yours?

Yes. If your ISP does not supply a SMTP server you are able to use ours: smtp1.servage.net

Our server (smtp1.servage.net) requires you to use authentication when sending email. As username and password you simply use the same details as your POP3/IMAP username and password.

We do always recommend using the SMTP server of your ISP when possible. Not all ISP allow connections to SMTP server outside their network and will simply disconnect such connections.






---

Sve u svemu nisam zadovoljan. Sve nekako mogu da progutam, ali ono za velike fajlove nikako ne mogu. Da li ostali korisnici imaju ovakvih problema?

Izgleda je bolji onaj dreamhost. Uzecu ga za par dana pa da vidim... mozda kod njih barem moze da se okaci CD ISO image i da radi download bez prekida.


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 27.03.2006. u 04:54 GMT+1]
[ noki@ @ 27.03.2006. 14:11 ] @
Svako moze da napise 1TB bandwidth,ali realno niko nece preci vise od 5gb do 40gb...ako probate stvarno da potrosite 1TB sigurno ce nastati veliki problemi... Kao sto kaze @Mister Big
[ bojan_bozovic @ 27.03.2006. 14:17 ] @
Plus sto na webhostingtalku imate jednu veliku temu da je servage.net prevara. Molim 500Gb protoka? 25Gb prostora>? Sa 25 Gb prostora bi mogli da imaju max 10 sajtova na serveru, i to ohoho serveru sa 300Gb diskom koji je 200 evra mesecno. Za 7.5 evra? Racunice tu nema, oni se bave oversellingom. I na wht se upravo o tome prica. Mogu ja da napravim community sajt (galerija, blog, free hosting za svakog clana mog sajta) i da ubijem 25Gb prostora i 500 Gb protoka i da me iskljuce kad im se cefne.
[ Ni ten ichi ryu @ 27.03.2006. 16:57 ] @
naravno da se bave oversellingom ;] To je bar ocigledno, a i uspeva im (ja sam potrosio 30 od 1064GB).

Preopterecenje servera je klasicna fora svih overselling provajdera. Elem, sto se tice dreamhost-a, evo poredjenja:

1) Sistem naplate: ja sam platio godinu dana, ali po njihovim recima naplacuju 29. dana svakog meseca u kome dugujes preko $9.23 (kakva lepa okrugla cifra).

2) Veliki fajlovi: ovo nisam proverio, jer nisam baratao ogromnim fajlovima. U svakom slucaju, ako zelis mogu da ti otvorim nalog da proveris da li ce raditi (radije nego da placas i da se eventualno razocaras ako ne uspe).

3) Panel pokriva dosta toga, ne mogu da se pozalim. Mozda je malo zbunjujuce bilo u pocetku, ali sada bez problema odmah nadjem sta god mi je potrebno. Na zalost, slicna situacija sa FTP-om, ali da se nesto srediti (s obzirom da mozes da dodelis novog usera, a po dreamhost-u, novi user accounts ne mogu da menjaju nista sto je stariji user uradio... )

4) Add-on skripte: prilicno basic - wp, phpbb, advanced poll, gallery, wiki, joomla, osCommerce store, i webcalender. Tu je formmail, a bogami ima i izbog countera! http://counter.dreamhost.com/ :)

5) Statistike: daju ti Analog stats, koje su naravno svinjski konfuzne. Ali webalizer se da instalirati za cca 2 minuta.

6) Siguran sam da je reselling zabranjen i kod dreamhost-a. Moraju da da se osiguraju da neko zapravo ne potrosi sve resurse koji su im na raspolaganju. Ali sharing naloga radi. Ja hostujem 4 osobe, i svima sam otvorio poseban ssh/ftp nalog. Za sada imam pet TLD, i ne verujem da ce mi kakiti ako ih dodam jos 50.

7) Opterecenje.. naravno i dreamhost se zastitio kojekakvim napomenama.

8) PHP5 radi, samo mora posebno da se aktivira za svaki domen.

9) stvarno ne znam nista za safe mode.

10) dreamhost daje smtp server za svaki domen, ali ume da zalaguje samo tako. Ipak.. radi.
[ inodius @ 27.03.2006. 17:55 ] @
Pa valjada ce na kraju svi sto pljuju po svemu domacem shvatiti da su van Srbije cesto prevaranti jos mnogo, mnogo gori ( tj. napredniji i u lopovluku) :)...

Mislim da nije pametno ici kod hosting provajdera koji daje preko 100 GB protoka za manje od 10$, jer je jednostavno logicno da po trenutnim cenama internet protoka, hardwera i td. je tako nesto potpuno nemoguce, i stvarno mi je smesno kada neko kaze: "nemojte domaci hosting, vidi u americi daju 500 GB ili 1 TB protoka za iste pare" :))) ekstra je smesno...

[ Dejan Vesic @ 27.03.2006. 19:23 ] @
Citat:
inodius: Pa valjada ce na kraju svi sto pljuju po svemu domacem shvatiti da su van Srbije cesto prevaranti jos mnogo, mnogo gori ( tj. napredniji i u lopovluku) :)...


Nisam baš siguran kako si došao do ovog zaključka?

Moje iskustvo je upravo suprotno: platite malo više stranim provajderima, ali barem dobijete uslugu.

Mene je najviše nanervirao Verat.Net, koji je jevtin za svetske uslove, ali je kvalitet usluge presmešan.

Sa druge strane, sa DreamHostom imam vrlo lepa iskustva:

- hostujem trenutno 7 domena
- svaki domen ima svog usera, svoj smtp server, MySQL server
- ograničio sam ih na po 100 MB prostora
- stranice se generišu brzo i fino i za dva meseca (feb/mart) moj sajt je imao downtime od 13 minuta (na Veratu je u poslednje vreme bilo i do 2h dnevno, zbog problema sa MySQL bazom).

Za sada, odlično.
[ noki@ @ 27.03.2006. 19:32 ] @
Probaj da napravis prok veci od 100gb pa ces da vidis da ce da nastanu problemi...a gde je tek 1TB...to je totalno bez veze,stavili su to samo da privuku ljude,a znju da nema sanse da prosecan sajt proce veci protok od 5 do 10gb. kao i veci prostor od 100-200mb. Ince Verat je totalno smesan...i skup. Ima dosta domacih prodavaca koji imaju servere u inostranstvu.
[ inodius @ 27.03.2006. 19:38 ] @
@Dejan Vesic
Mozda se nisam najbolje izrazio, nisam mislio da je sve domace dobro, daleko od toga :) vec da postoji i po nesto domace dobro, a da isto tako postoji i strano a lose... :) i da ne treba samo juriti na nesto strano ko muva bez glave zato sto daju brdo nekih resursa za male pare a kada pocnete stvarno da korisite te resurse oni vas izbace... :)

Naravno Verat je katastrofa, slazem se a ima ih i jos losih domacih ali nadje se i po neki dobar.



[Ovu poruku je menjao inodius dana 27.03.2006. u 20:39 GMT+1]
[ Dejan Vesic @ 27.03.2006. 19:53 ] @
Citat:
noki@: Probaj da napravis prok veci od 100gb pa ces da vidis da ce da nastanu problemi...a gde je tek 1TB...to je totalno bez veze,stavili su to samo da privuku ljude,a znju da nema sanse da prosecan sajt proce veci protok od 5 do 10gb. kao i veci prostor od 100-200mb.


Za sada nisam imao takav protok; mesečni na ovih 7 sajtova je negde oko 20 - 30 Gb.

Što se tiče prostora, dovoljno je da staviš neki CMS/Web/Blog sistem koji recimo omogućava lako upravljanje foto galerijama pa da vidiš kako brzo nestaje i prostor i bandwidth (iz iskustva )
[ CLS @ 29.03.2006. 22:44 ] @
Imam site5 a Kum ima dreamhost, ali ja mislim da je site5 bolji. Site5 imam godinu dana, bez problema za sad. Tu su negde oba. Prednost dreamhosta je recimo sto ima (za iste novce, slican plan) vise MB i veci bandwidth. Takodje dremhost moze da registruje domain a site5 ne. A neke prednosti site5 su... ima bolju podrsku, neograniceno emailova, vise ftp i fantastico
[ MARIJA_SH @ 30.03.2006. 07:04 ] @
Nisam imala iskustva sa dreamhost-om, ali vam mogu reci da sam izuzetno zadovoljna sa servage.net. Trenutno ga koristim i nikada nisam imala problema.
[ Mister Big Time @ 31.03.2006. 03:46 ] @
Citat:
MARIJA_SH: Nisam imala iskustva sa dreamhost-om, ali vam mogu reci da sam izuzetno zadovoljna sa servage.net. Trenutno ga koristim i nikada nisam imala problema.


Hm... procita li ti ono sto sam ja napisao na prethodnoj strani? Mozda ti imas znatno nize zahteve nego ja... ali cinjenica da je zakupljenih 25 GB skoro nemoguce iskoristiti (veliki fajlovi) me pomalo iritira. Al' doskocio sam im hehe... napravio sam FTP account koji je lock-ovan naravno, ali posto ne moze da se ogranici read,write preko admin panela sredio sam prosto CHMOD komandom sa FTP-a :) Tako da cu davati korisnicima FTP url snimljen sa password-om i username-om u link.

user:[email protected]

;)

[ projektor @ 31.03.2006. 19:30 ] @
Skoro sam otvorio jedan nalog na SERVAGE hostingu, pa evo da malo komentarisem.

SERVAGE nije zamisljen kao pravi RESSELER hosting, gde bi vasi klijenti sami imali punu kontrolu nad svojim nalozima.

Ovde je rec o tome da jedna osoba kontrolise sve sajtove koji se hostuju na jednom nalogu. Znaci bez gnjavaze sa WHM i sl. (mada je Web Host Manager sjajna stvar) postavite sajtove svojih klijenata u razlicite foldere, sami ih odrzavate i to je to. Nema potrebe za ogranicavanjem protoka, mejla i sl. komplikacije.

Tako definisana usluga na SERVAGE nije uopste losa. Zavisi sta kome treba. Mozda su mogli malo da osavremene kontrol panel i dodaju FANTASTICO ali ovo i nije hosting za amatere vec za one koji sve rade rucno (peske). To se vidi i potome sto se rucno podesavaju C-records i ostalo.

Ja sam ranije na jednom serveru sa WHM dolazio u situaciju da moram da stalno presipam bandwith od jednog klijenta drugom da bi sve islo glatko i da bih imao rezerve a da mi neiskorisceni a rezervisani bandwith ne stoji tek tako. Pa onda tu je i gnjavaza oko vodjenja evidencije passworda za razlicite naloge (mada se iz WHM kroz web cpanel uvek moze uci u lokalni cpanel sa glavnom lozinkom).

Sto se tice velicine fajlova nisam postavljao vece od 2mb, tako da nije bilo problema.

Mislim da sa opterecenjem zbog overselinga ne bi trebalo da bude problema jer su im serveri tipa KLASTER, sto znaci da je prostor razbacan na vise mashina pa se opterecenje mnogo lakse amortizuje. Moglo bi se istraziti gde su stvarno zakupili prostor i kod koga se stvarno nalaze serveri ali to uopste i nije bitno, jer kao i drugim granama biznisa, u svetu postoji manji broj firmi koje svoje enormne resurse prodaju preko velikog broja malih dilera. Recimo kao sto je www.ev1servers.net

Naplata je standardna, pare se skidaju sa kartice sve dok ne otkazete uslugu, to je potpuno uobicajeno. Uopste ne znam kako bi mi funkcionisali raznorazni nalozi koje sam otvarao kod drugih hosting firmi, kada bih jos mislio kome sam platio kome nisam. Na ovaj nacin sve ide automatski.

Stvar je samo u tome da se dobro raspitate pre nego sto se odlucite za neku hosting firmu. Znaci procitati FAQ pa onda na webhostingtalk ili sl. pretraziti sve diskusije.
[ bojan_bozovic @ 01.04.2006. 07:44 ] @
Nalaze se kod http://www.versatel.de http://whois.sc/servage.net (Versatel norddeutschland gmbh, stogod).

Poz
BB.
[ Mister Big Time @ 11.04.2006. 00:49 ] @
hehe ladno su ovi na servage.net povecali sve... pogledajte sada sta se nudi:



ZA ISTE PARE... ako zaobidjete neka ogranicenja (kao sto sam ja to odradio hehe) ispada da je ovo extra ponuda, nema na celom netu bolje...

Jos da ima cpanel ihaj... gde bi nam bio kraj :)


75 GB... covece ovo sada kao dedicated :)


[ inodius @ 11.04.2006. 08:24 ] @
@Mister Big Time

Zar stvarno mislis da ce ti dozvoliti da iskoristis te resurse... :)

Prosto sam odusveljen kako neki ljudi tako naivno padaju na obican marketinski potez.

[ Mister Big Time @ 11.04.2006. 15:34 ] @
PA rekoh da ako znas kako da zaobidjes neka ogranicenja (tipa veliki fajlovi nece preko http-a nego moraju via ftp da idu), zasto ne bi mogao? :) Dobro sad za bandwidth nisam bas siguran... a i ne treba mi toliko :)



U svakom slucaju ima da napucam koliko god mogu, ako budu kenjali dobice napusavanje, mada nece bas nesto da se potresu :)
[ inodius @ 11.04.2006. 20:20 ] @
^
bojim se da ces ti dobiti napusavanje tj. suspendovan hosting paket ako iskoristis i 20% protoka ili prostora ;)

[ Mister Big Time @ 12.04.2006. 23:50 ] @
Pa cemo vidimo. Zasto, mozda sam lud i zelim da napunim do 100% fajlovima ali da ne trosim protok. Tj. da nikome ne dam URL do fajlova.
To mu dodje kao kada je Homer isao u onaj restoran "All you can eat" Pa ga izbacili napolje posle N-tog repete
[ inodius @ 13.04.2006. 07:00 ] @
E pa upravo tako nesto je i sa vecinom tih hostinga sa americkim "all you can eat" fazonom - (ali nemojte to bukvalono da shvatite jer cete proci kao Homer)

[ Ni ten ichi ryu @ 14.04.2006. 19:46 ] @
sto se dreamhost-a tice, nekoliko puta u aprilu su bili down, doduse na prilicno kratko vreme, ali igrom slucaja 2 puta se desilo dok sam ja bio online i krenuo da proveravam sajtove. Poslednji put (prekjuce) su imali major downtime, i a email o tome su poslali par sati posto su resili problem.

Takodje, cesto postoji (ponekad) prilican lag izmedju zahteva i ucitavanja stranica.

Za zezanje, odlican hosting. Za posao i neku ozbiljniju prezentaciju - dreamhost nije najbolje resenje.
[ Mister Big Time @ 24.04.2006. 03:34 ] @
jel moguce da sam ja toliki baksuz kada su u pitanju veliki fajlovi?

Regovao sam dreamhost nalog. Sve je super osim sto opet imam frku sa velikim fajlovima, doduse ovaj put preko SSH-a wget komandom sam vukao sa drugog servera fajl od oko 2 GB.

Skine ga sve super, ultra brzo (1-2 MB/s - MEGABAJTA, da dobro ste procitali) ali kada wget treba da "snimi" fajl napise ovo:

Citat:
Connecting to blabla.com[201.121.157.206]:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done. ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done. ==> CWD /Chcerr ... done.
==> PASV ... done. ==> RETR os2Installer.zip ... done.
Length: -1,807,704,600 (unauthoritative)

[ <=> ] -1,807,704,600 110.67K/s

wget: retr.c:292: calc_rate: Assertion `bytes >= 0' failed.
Aborted


I fajl jedostavno "ispari", samo ostane file name na serveru ali ne moze da se skine, kaze forbidden kada probam preko http-a.

Napomena: fajlovi od oko 700 MB (full linux iso CD) bez problema se "dovlace"... izgleda ne moze preko toga..

Jel probao neko vece fajlove od toga? Upload obican? Nemam vremena ja da uploadujem sada.. ali probacu i to.


[ DRagoslav INFOZARADA @ 24.04.2006. 08:19 ] @
Pozdrav svima na forumu,
na kraju mi je uvek presudna rec nasih strucnjaka, ovo sa dreamhost.com vs. servage.net je bas odlicno..
Elem, pokusavam zadnjih dana da shvatim ovu pricu sa hostingom, s obzirom da sam nakon 1 meseca belosvetske usluge, prilicno primamljive ponude slicne (servage) ipak odlucio da ih BATALIM, cronjob me je iznervirao.

PITANJE JE KAKAV JE KOD OVE DVE HOSTING KUCE, moj sadasnji mi je dao samo jedan a imam 15giga harda i 250 benda,

Nije mi bas sve jasno ovde, stvarno bih cenio konkretan odgovor, zakacio sam se za Gator resell host i opcije preko 20 $ mesecno, sa Menagerom, a onda vidim ovu ovde prepisku, van pameti ponudu servage-a, (by the way u isto vreme dreamhost nije radio). Razumem overselling i marketing tj.i preuvelicavanje..DA LI STVARNO VREDI PROBATI? Da ne bude opet seoba?

[ Ni ten ichi ryu @ 31.05.2006. 20:04 ] @
Evo mene, par meseci kasnije. Aktivno trazim novi hosting.... Dreamhost mail serveri su redovno blacklisted na velikim listama, aol ne prihvata njihov mail, a do pre neki dan nije ni .mac. Da stvari budu gore, mail je vise down nego up, cak i kad kazu da je sve ok. Za kompaniju koja hostuje preko 200.000 domena ovo je zaista sramota.
[ Mister Big Time @ 05.06.2006. 04:27 ] @
http://www.dreambook.com/

Ovde imate promo code za Dreamhost :) ladno su sami to stavili.. ne kapiram totalno.. i to onaj promo code koji skida 90$...

Citat:

Go check out Dreamhost for reliable, inexpensive, high-quality site hosting. You can get yourname.com, 20GB storage, 1000GB transfer, for only $22.40 for the first year with the promo code "DREAMBOOK"!


[ Mister Big Time @ 17.06.2006. 22:22 ] @
Today is day #28 (of 31) of your current billing cycle (ends on 2006-06-20).


Bandwidth
Total Provided: 1064 GB ($1/GB over)
Total Used So Far: 564.733 GB
Cycle Estimate: 648.397 GB
Estimated Charges: $0.00

**************
Disk Usage

Total Provided: 21280.000 MB ($0.10 / MB over)
3 Day Avg: 17072.912 MB
Currently: 16860.076 MB
Est. Average: 17052.315 MB (what your average will be at the end of the billing period if your disk usage remains the same as it is now.)
Estimated Charges: $0.00



---

Dakle, kao sto se vidi iz prilozenog, extra sam zadovoljan sa Dreamhost-om. Protok mi unistise neki Cileanci, ali super sto su mi bili zamorcici da vidim kako f-nise server sa velikim protokom i zauzecem na disku

Servage nisam ovoliko mucio, a i necu da se zezam posto je to nalog od firme...
[ Balkan Mobile @ 18.06.2006. 16:55 ] @
Da li ima neko iskustva sa http://www.siteground.com/ poprilicno je jeftin host
[ kupidisk @ 18.06.2006. 17:16 ] @
24gb mesta i 800gb transfera je za tu cifru suludo skroz.
[ crews_adder @ 18.06.2006. 17:35 ] @
Citat:
Balkan Mobile: Da li ima neko iskustva sa http://www.siteground.com/ poprilicno je jeftin host


Imaj u vidu da, pored toga sto nude nerealno mnogo resursa za suvise malo novca, posle cini mi se 7 support tiketa SiteGround naplacuje podrsku.
[ Mister Big Time @ 22.06.2006. 02:43 ] @
pa eto i dreamhost nudi naizgled nerealno mnogo za OK pare... al' ja na prethodnoj temi dokazah da ipak f-nise, cak i do limita

[ Compo @ 27.06.2006. 15:36 ] @
Da li dreamhost prihvata domace kartice?
[ Mister Big Time @ 01.07.2006. 15:07 ] @
Koje "domace" ?
Mislis domacih banaka?

Meni je prosla Visa Internet Vojvodjanske banke a ortaku Virtuon Visa Rajfajzen banke... tako da da.
[ Mister Big Time @ 12.09.2006. 06:01 ] @
Dreamhost DB server je uzasno spor. Dakle vracaju mi se asocijacije na verat pre par godina.

Zato Servage tu cepa... ping je i tako dosta bolji, a DB server leti.

Mozda nekome bude koristilo ako se bude dvoumio izmedju ova dva hosta.

Ja cu izgleda morati da pocnem Servage da teram za MySQL web aplikacije, a Dreamhost za upload/download mirror velikih fajlova posto tu Servage ima ogranicaenja...

[ raskomf @ 21.09.2006. 21:52 ] @
Citat:
Mister Big Time: http://www.dreambook.com/

Ovde imate promo code za Dreamhost :) ladno su sami to stavili.. ne kapiram totalno.. i to onaj promo code koji skida 90$...

Ovo i dalje stoji a dal je stvarno tako, jel ima neko informaciju, uzeo bih makar da probam, $22.40 je takoreći ništa (pola od toga je cena domena)
[ Mister Big Time @ 24.09.2006. 04:31 ] @
Pa cim krenes u proces registracije pisace ti koliko treba da platis kada se odbije taj popust Ja kada sam probao zadnji put radilo je a nema razloga da ne radi i dalje cim pise na njihovom zvanicnom sajtu..

Ako pak kojim slucajem ne radi, ukucaj MAXIMUM kao kod.



Inace Servage je totalno umro sada... DNS im izgleda ne radi nacisto:

[pringle]$ traceroute servage.net
traceroute: unknown host servage.net

Shit!
[ teta_lija @ 05.10.2006. 16:49 ] @
Ovi sa dreamhost-a zaista nisu normalni!

Juce su mi poslali mail u kome me obavestavaju da su mi povecali kapacitet na 200GB, a transfer na 2TB (najjeftiniji paket)!

Jos samo kad bi imao nesto da stavim na tih 200GB :) - jedino da pokrenem porno sajt ;)

P.S. Sada imaju i kupon za popust od $100 (99.99 tacnije) - kod je 9999
[ Mister Big Time @ 09.10.2006. 12:39 ] @
Nisu samo tebi poslalai tj. povecali vec svima ;)

Inace ni malo mi se ne svidja to... daju ogromne resurse uz najnizu cenu... ima bagra da navali pa ce nam sajtovi raditi kao da su na serverima 286 (ala luapm :)).

Ili mozda hoce da zgaze konkurenciju... pa ce posle nekog perioda da podignu cene, ali i kvalitet, posto sada baza nije bas najbrza... tj. vuce se ako imate neki poveci forum (srednje velicine)..
[ gringoon @ 14.10.2006. 19:53 ] @
Servage je bezeze :)

Koristim ga za sajt (clanovi, galerija, forum, vijesti..) koji dnevno ima oko 500 jedinstvenih posjeta i skoro svaki dan dobijem email koji me upozorava na preveliku potrosnju resursa, tj da prelazim neku granicu od 300 000 hits (400 000 je suspenzija accounta)!

Takodjer se javljaju problemi sa mysql serverima, stalno su van, nekada konekcija na bazu radi ali ne mogu pristupiti phpmyadminu...


primjer:
Uniques: :: Pageviews: :: Hits: :: Transfer:
Srijeda :: n/a 135758 263528 13.85 GB
Utorak :: n/a 151206 304109 15.63 GB
[ Shoshone @ 14.10.2006. 20:22 ] @
Citat:
gringoon: Servage je bezeze :)
i skoro svaki dan dobijem email koji me upozorava na preveliku potrosnju resursa, tj da prelazim neku granicu od 300 000 hits (400 000 je suspenzija accounta)!

I onda ces jednog jutra procitati email u kojem te obavestavaju da ti je paket ugashen i da ne mozes da ga obnovish jer im preopterecujes servere bla bla...
Servage je shitina najveca koja postoji..Znam bar deset ljudi kojima su suspendovali accounte bez predhodnih upozorenja i ljudi su pogubili desetine hiljada posetilaca zbog servagea..U svakom slucaju ZAOBILAZITI U SIROKOM LUKU
[ crews_adder @ 14.10.2006. 21:17 ] @
Za 7.5EUR/mesecno, izmedju ostalog, "dobijate" (kako pise na http://www.servage.net ):

Citat:
Web Features
- 110 GB Web Space (110000 MB) | - 1110 GB Transfer


Pa ovo je daleko velikodusnije nego "kilo 'leba od 400grama za 3dinara". :P

I jos se nesto cudite...


Citat:
gringoon: Servage je bezeze

Koristim ga za sajt (clanovi, galerija, forum, vijesti..) koji dnevno ima oko 500 jedinstvenih posjeta i skoro svaki dan dobijem email koji me upozorava na preveliku potrosnju resursa, tj da prelazim neku granicu od 300 000 hits (400 000 je suspenzija accounta)!

Takodjer se javljaju problemi sa mysql serverima, stalno su van, nekada konekcija na bazu radi ali ne mogu pristupiti phpmyadminu...


primjer:
Uniques: :: Pageviews: :: Hits: :: Transfer:
Srijeda :: n/a 135758 263528 13.85 GB
Utorak :: n/a 151206 304109 15.63 GB


Pa cekaj, sta ti mislis, da si jedini na tom serveru??? Posto znam kod koga Servage iznajmljuje servere, cisto za poredjenje da znate da je kod tog provajdera 250 MB prostora na disku i 25 GB transfera/mesecno 9EUR, s tim da je broj korisnika na serveru ogranicen na 100 (pri tom, i ovaj saobracaj u paketu od 25GB/mesecno nije realan)... Pomnozite paket koji vam nudi Servage sa brojem od 100 korisnika (mada ne morate, dovoljno je i sa 1), pa cete videti da ta sarena laza ne postoji ni u Zemlji Cuda. Jos da se 100 korisnika nalazi na jednom Servage-ovom serveru, mozda i ne bi bilo tako strasno... Problem je sto ih ima i vise. Isto vazi i za Dreamhost. Ali jeste lepo - dok traje.

Stvar je u tome sto je relativno mali broj ljudi koji koristi "raspolozive" resurse u vecoj meri, tako da doticni provajderi i njima slicni uspevaju da se "iskrpe". Videcemo samo do kada.

[ |MilaN| @ 16.10.2006. 11:10 ] @
Koja fora sa ovim dreamhostom? Platio sve uredno Visa internet karticom vojvodjanske banke, i stize mi mail da poshaljem autorizacioni fax tamo njima u americi da bi mi aktivirali nalog? Kolko uopshte koshta slanje tog faksa odavde? Jel radio josh neko to? PLzzz help :D
[ Mart 2006 @ 16.10.2006. 16:21 ] @
Ja sam uzeo isto kod dreamhost hosting i odlicno radi. Placeno Visa Virtuon karticom i odmah sam dobio mail o potvrdi placanja, i posle toga ostale podatke za nalog.

[ nokconn @ 17.10.2006. 00:51 ] @
@|MilaN|

Da mozda posle placanja nisi zakljucao karticu? Nisi trebao da je zakljucavas sve dok oni nepovuku novac sa racuna ( a to moze da traje i do 24h ).
[ |MilaN| @ 23.10.2006. 00:55 ] @
ma nisam, nego kako su mi objasnili oni, svaku desetu karticu iz nepouzdanih zemalja proveravaju, i eto ja bash bio te srece :)

Poslao sam im fax, koshtalo me to dodatnih 300 dinara, i sve sad radi :d
[ nokconn @ 24.10.2006. 04:49 ] @
A gde im je taj spisak nesigurnih zemalja :) Mi smo sigurna zemlja eheh :D
[ |MilaN| @ 25.10.2006. 02:46 ] @
da me vidi dinkic, proterao bi me iz zemlje shto sam objavio da smo nesigurna zemlja :D
[ sallec @ 24.11.2006. 21:53 ] @
Da li dreamhost dozvoljava drzanje mp3 muzike i video spotova ili bar linkova do istih na rapidhare-u i megaupload-u?
[ kebic @ 25.11.2006. 23:59 ] @
Koliko ja znam svi provajderi dozvoljavaju postavljanje legalnih fajlova i ti fajlova za koje imas dozvaolu da distribuiras drugim licima. Pa je to slucaj i sa mp3 fajlovima.

Ali uvek je resenje da pitas njihovu tehnicku podrsku.
[ Mister Big Time @ 28.11.2006. 05:46 ] @
Citat:
|MilaN|: ma nisam, nego kako su mi objasnili oni, svaku desetu karticu iz nepouzdanih zemalja proveravaju, i eto ja bash bio te srece :)

Poslao sam im fax, koshtalo me to dodatnih 300 dinara, i sve sad radi :d


Znaci ne verujem :) Strasno... reputacija nam je konza. :(

Meni je prosla kartica iz prve.. isto VB... za 15 min sve bilo up & running :)

Citat:
sallec: Da li dreamhost dozvoljava drzanje mp3 muzike i video spotova ili bar linkova do istih na rapidhare-u i megaupload-u?


Pa zvanicno ne dozvoljava, ali naravno mozes da trpas sta ti volja. Ako te baz neko tuzi onda je druga stvar, ali da okacis neki DVD za drugare zasto da ne :)

Citat:
kebic: Koliko ja znam svi provajderi dozvoljavaju postavljanje legalnih fajlova i ti fajlova za koje imas dozvaolu da distribuiras drugim licima. Pa je to slucaj i sa mp3 fajlovima.

Ali uvek je resenje da pitas njihovu tehnicku podrsku.


Pa verovatno NEMA legalne fajlove cim pita takvo pitanje :)
Uglavnom kao sto rekoh zvanicno ne moze, nezvanicno naravno da moze kao i svude ;)
[ Theraggan @ 21.12.2006. 23:06 ] @
Koja su vasa iskustva sa automatskom naplatom kod dreamhosta? Nije mi jasno to sto i kad se izabere placanje na godisnjem nivou oni vrse automatsku naplatu svaki mesec... Ok, vidim da to moze da se iskljuci, ali me zanima da li je to onda stvarno iskljuceno? I sta se desava po isteku placennog perioda, da li tada automatski produzuju pretplatu ili moze da se ponisti nalog?
https://dreamhost.com/fax/ i ovaj fax im vise dodje kao odobrenje takve vrste naplate nego provera legalnosti uplate...
[ Theraggan @ 26.12.2006. 22:14 ] @
Poslao sam dva faxa i nisu prihvatili nijedan... Odustao sam jer Visa Virtuon nema ispupcen broj i ime i nema sanse da se napravi senka olovkom na papiru...
Malo sam pretrazivao po netu i nadjoh jos ljudi koji su imali taj problem http://automatthias.wordpress..../17/dreamhosts-vicious-circle/
[ |MilaN| @ 27.12.2006. 00:11 ] @
Ja sam imao slichan problem jer i Visa Internet Voban-a nema ispupchena slova, pa je radio skener i photoshop i sve proslo regularno :D Normalno stvar, pre nego shto sam im poslao po drugi put, pustio sam prijatelju na faks, pa on meni vratio.. da bi se uverio da se sve lepo vidi kad prodje kroz fax....

[ Frane Marinković @ 04.01.2007. 03:22 ] @
sad imam priliku uzet paket na
http://www.servage.net/
dosta povoljno, povoljnije nego šta tamo piše, imam lika koji radi tamo, pa me zanima šta mislite o tome, i dali je netko njih koristio, te malo više o tome

hvala
[ D.i M.e @ 04.01.2007. 23:24 ] @
Ja koristim Servage. Prvo, oni imaju njihov specijalni kontrol panel koji nije nesto (doduse, ja nikad nisam koristio drugi host, pa i ne znam tacne razlike). Dobro je sto mozes lako da dodas koliko hoces domena, poddomena, e-mail preusmerenja, baza podataka itd.). Statistika skoro da i ne postoji, vrlo malo podataka ima (ukupan protok od pocetka meseca, dnevni za svaki domen posebno, zauzetost disk spacea; statistika o poseti stranica je toliko losa da nije vredna pomena). Nema log datoteke pa jedino preostaje Google Analytics. Jedna pogodnost u odnosu na druge hostinge je i to sto dozvoljavaju adult sajtovima da se hostuju. Ako imas neka konkretna pitanja, kazi.
P.S. Imam i onaj kupon, javi se, ti ces dobiti malo vise spacea valjda.
[ reber @ 16.01.2007. 00:21 ] @
Citat:
Theraggan: Koja su vasa iskustva sa automatskom naplatom kod dreamhosta? Nije mi jasno to sto i kad se izabere placanje na godisnjem nivou oni vrse automatsku naplatu svaki mesec... Ok, vidim da to moze da se iskljuci, ali me zanima da li je to onda stvarno iskljuceno? I sta se desava po isteku placennog perioda, da li tada automatski produzuju pretplatu ili moze da se ponisti nalog?
https://dreamhost.com/fax/ i ovaj fax im vise dodje kao odobrenje takve vrste naplate nego provera legalnosti uplate...


Nije ni meni jasan sistem naplate kod dreamhosta odnosno kako upste produziti nalog za jos jednu godinu, nije im standardan Renewal kao npr kod godaddy-a ili namecheap-a
[ |MilaN| @ 18.02.2007. 21:10 ] @
Imash tamo u Billing pa Make Payement.. il tako nekako beshe

A evo za nekog ko hoce da uzme kod Dreamhosta neki host paket, promo kod da ushtedi 97 $ :D

97BUCKSDISCOUNT

Poz.
[ svejk @ 14.03.2007. 17:15 ] @
ja upotrebljavam servage.net oko jedne godine....moram kazati, da je webspce jedan boljih koje sam upotreblivao....ali za sada imam jedno pitanje...jeli možda negdo upotrebivao cron jobe?
kako se radi sa tome?
[ D.i M.e @ 14.03.2007. 20:37 ] @
Za koji hosting pitaš za cron job? Ja koristim na Servage-u.
[ svejk @ 14.03.2007. 21:33 ] @
pitam za servage
[ D.i M.e @ 15.03.2007. 15:01 ] @
Pa, lepo pritisneš na vezu "Cronjobs" sa leve strane, onda će ti se tu pojaviti još 3 mogućnosti — ti izabereš da li ti treba da se izvršava jednom dnevno ili jednom mesečno. Ako, recimo, izabereš dnevno onda biraš u koliko sati će se izvršavati i koja je putanja do skripte koja će da se izvršava. I to ti je to.
[ svejk @ 15.03.2007. 15:29 ] @
pa da...i kako da saznam kako se zove neka skripta...treba mi backub neke domene skupaj sa sql-ovima
[ D.i M.e @ 15.03.2007. 15:42 ] @
Ne razumem te. Ti bi trebalo da znaš za koju skriptu ti treba, ja recimo koristim za neke cms-ove, kod njih lepo piše koja skripta treba i ja to i uradim.
[ Frane Marinković @ 31.03.2007. 13:30 ] @
znaci po ovome ispada da je servage.net bolji..
još se dovumim između njega i powweb-a
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2007. 21:57 ] @
I ja se nešto nećkam da li ići na drugi hosting i večeras lsučajno videh servage. Sviđa mi se što se uplate mogu izvršiti preko MoneyBookersa, kod kojih imam nalog. Štaviše, unosom MB07 kao discount kôda, dobijate doživotni popust od 20% na njihove usluge, pa umesto 6.35€ mesečno, plaćate 5.35€.
[ Mister Big Time @ 04.04.2007. 00:05 ] @
Servage ima manu sto fajlovi preko ~100 MB ne mogu da se skinu sa vaseg sajta, tj. stalno se prekida konekcija i fajl je corrupted. Vazi samo za HTTP. Preko FTP-a radi bez problema, tako sam im i ja doskocio, pa onda samo maskirate user i pass u URL ftp://ime:[email protected]/neki_veliki_CD.nrg

:)

Takodje ni baza im ne radi bas sjajno ako imate poveci forum ili drugu mysql aplikaciju. Tu mi se pokazao bolji Dreamhost, mada on ima probleme sa cestim 500 Internal server error koji se naravno javlja zbog preopterecenosti.

Sve u svemu koliko para toliko muzike, ne moze niko ocekivati savrseno... "Radi posao" i to je to, svi zadovoljni ;)
[ another_ivan @ 11.03.2008. 22:29 ] @
Jel zna neko da li moze da se uperi ovaj nas .RS domen na ns1.dreamhosta.com?
Gledao sam i gledao ali mislim da oni ne primaju nista osim ovih com,org,net i info.
Imaju samo opciju Domain Registration Transfers ali tu kazu:
>>Error: We can only transfer .com, .net, .org, and .info domains!

Ajde ako neko ima iskustva sa njima neka kaze da li ima pomoci ili ce morati da radi redirekt sa nasih DNS servera!
[ kupidisk @ 13.03.2008. 11:07 ] @
Kakava je trenutna situacija sa brzinom i stabilnošću mysql-a na dreamhostu i servage-u?
[ bugsu @ 18.03.2008. 13:48 ] @
@MIlan
Citat:

A evo za nekog ko hoce da uzme kod Dreamhosta neki host paket, promo kod da ushtedi 97 $ :D

dokle ovo vazi? :D
[ another_ivan @ 18.03.2008. 20:42 ] @
Radio je koliko ja znam minimum zadnjih godinu dana,i radice jos dosta,a ako taj ne radi nadji neki drugi,uvek ce ih biti!
[ zeca015 @ 24.06.2008. 08:35 ] @
I mene zanima kakva je situacija sa rs domenima na dreamhost odnosno da li je moguc transfer na njihove servere? Kakva je trenutna situacija sa dreamhostom, jesu li poboljsali uslugu i da li jos uvek postoji onaj promo kod za popust?

E, da i kakva im je podrska?

Pozzz
[ Mister Big Time @ 25.06.2008. 04:54 ] @
> zeca015 wrote:
>
>> I mene zanima kakva je situacija sa rs domenima na dreamhost odnosno da li je moguc transfer na njihove servere? Kakva je trenutna situacija sa dreamhostom, jesu li poboljsali uslugu i da li jos uvek postoji onaj promo kod za popust?
>>
>> E, da i kakva im je podrska?

--> Naravno da je moguc transfer domena... tipicno - 'add new domain', dodas tvojdomen.rs i podesis DNS-ove kod svog OR RS domena na DNS od dh/servage.
Promo code ne postoji vise od 97$ ali postoji
od 50$.
Sto se tice usluge zavisi za sta ti treba. Ja drzim sajt koji ima u
proseku 8000 unique poseta dnevno, baza vrti mnogo upita... ali to
zavisi na kom si clusteru. Mene su prebacili jer je prvi cluster radio
ocajno sporo (DB server tacnije)... ovaj leti kao dedicated skoro, a
maltene da i jeste ima samo 9 sajtova na njemu.
[ zeca015 @ 25.06.2008. 19:33 ] @
Jesi trazio da te prebace ili sta? Kako im funkcionise podrska? Da li je mail,chat ili kako vec?

Hteo bi da hostujem oko 40-ak sajtova na njemu, uglavnom poslovnih, koji ne vuku mnogo resursa , sa tendencijom ubacivanja jos jedno 20 do kraja godine. Treba mi jedno 10gb prostora sa jedno 50-100 gb transfera mesecno. E sad, mozda bih prebacio i neke posecenije sajtove ali je pitanje kako bi to funkcionisalo, mada mi je za poslovne sajtove vaznije. Iskreno ne isplati mi se da ih hostujem kod drugih jer ostaje gomila neiskoriscenog prostora, a oni naplacuju pa naplacuju.

Ako imas koji minut slobodnog vremena mogli bi da kuckamo preko msn ili skype, da ne kuckam ovako parcijalno. U svakom slucaju saljem ti pp sa kontaktima.

Hvala ti jos jednom :D
[ AmoK @ 18.08.2008. 08:17 ] @
Nemojte na Servage ni u kom slučaju. Bio sam tamo 1 godinu i nimalo nisam zadovoljan.

- svaki dan problemi sa MySQL serverima (kad se napravi nova baza, uvijek bude na novom serveru, morao sam prebacivati baze sa servera na server da ne bih imao vecih problema)
- FTP problemi (ne mogu se logovat ili upload umre na nekih %)
- dešavalo mi se da sajt nije radio svaki dan nekih 10-15 minuta, domena je OK. ali nema šanse ući ni preko FTPa. Drama.

Na kraju kad sam našao drugi host i zatražio da mi naprave backup WWW foldera (gzip,tar) rekli su mi da to ne mogu uraditi.
Morao sam ručno sve prebacivati na drugi host preko SSH-a. Umjesto da potraje 5 minuta transfer na drugi host, bilo je to 15 sati.

Platio sam im oko 89€, sada sam nasao drugi host u BiH i prezadovoljan sam, sve radi bez ikakvih problema.
[ D.i M.e @ 18.08.2008. 12:29 ] @
Mislim da sve zavisi od pojedinačnog slučaja, pošto ja takvih problema na Servage-u nisam imao (barem za sada).
[ Mister Big Time @ 19.08.2008. 03:44 ] @
Servage je unapredio malo svoje servere, tako da je sada npr. moguc mod_rewrite.
Medjutim velika mana ako vam je nalog na php4 clusteru. Moguc je prelaz na php5, ali ni oni to ne preporucuju ako imate neke sajtove sa php4 skriptama koje ce da poblesave posle transfera. Upravo imam taj problem.

Na Dreamhostu je moguce specifirati da li zelite php5 ili 4 prilikom dodavanja domena. Sto je super, imate jedan domen php4, drugi php5... po zelji i zahtevima ;)

Tako da sve u svemu Nemci gube bitku od Amera. Jedino sto je na njihovoj strani jeste ping (70ms vs. 210 kod Dreamhosta).

AmoK ni ja nisam nikada imao tih problema, posebno sa FTP-om. Proveri da nije nesto do tebe, ili ti je zapao bas felerican cluster.
Takodje sta si im platio 89€? Ukupno dok si bio na servage?
Prebacivao si SSH-om, hm kako kada servage ne podrzava SSH? Jedino sa drugog hostinga SSH pa wget www.starihost.com/ceosajtzapakovan.zip

[ _Maria_ @ 24.08.2008. 19:32 ] @
I na Servage-u mozes da odaberes izmedju php4 ili php5 baze prilikom kreiranja iste.

Jedna pohvala za Servage, poceli su da odgovaraju na tickete u roku od 5 minuta u bilo koje doba dana i noci. Stvarno su expeditivni.

A od navedenih problema Sql, FTP, sajt offline, ja licno nisam imala nijedan.
[ AmoK @ 28.08.2008. 19:21 ] @
SSH: konektovao sam se na novi host preko SSH i sa ftp alatom skinuo sve fajlove (sreća pa nije bilo puno foldera).
* Nisu mi mogli zapakovati u ZIP jer je valjda sve razbacano po klusterima.

Platio sam host 1 godinu kod njih oko 89€. Sad za te pare imam 24/7 host već 4 mjeseca i nemam ni najmanji problem a sajt je još 2x aktivniji nego kad sam bio na Servage.

* Problem sa FTPom sigurno nije bio do mene, jer sam probao na više računara i na više konekcija. Jednostavno se ne možeš konektovat ili mi zapne prilikom uploada.
[ D.i M.e @ 30.08.2008. 12:19 ] @
AmoK, je l' možeš da objasniš kako si to izveo preko SSH-a , pošto ja sad moram da prebacim jednu bazu sa Servage-a na VPS na kome postoji SSH, pa bi mi ta opcija koju si ti naveo (na VPS-u aktiviram SSH koji Servage-u pristupi preko FTP-a) odgovarala da brže izvedem prenos. (možeš da mi odgovoriš i privatno)
Baza bi bila spakovana na FTP-u, dakle ne bi se moralo pristupiti bazi.
Može i neko drugi ako je imao slična iskustva.

Za one koji će nešto reći za ono što sam rekao u prošloj poruci: jedna aplikacija više jednostavno nije za shared hosting i bolje da na vreme nju prenesem na VPS. Servage ću i dalje koristiti, i da nemam mnooogo stvari na njemu ipak ima neke stvari koje su tu ipak povoljne.
[ _Maria_ @ 10.09.2008. 11:52 ] @
servage je zadnjih nekoliko dana bio bas los.
sajt im je bio down 2x, tj 2 dana za redom, jednom cak 3h, kad su bili online pristup ftp nije bio moguc i tome slicno, podrska odgovara posle 3-4h...
[ nindza@ @ 09.02.2009. 13:26 ] @
Kakvo je trenutno stanje kod servage.net ~ dreamhost.com jer mi je potreban jedan ovakav host
[ nindza@ @ 10.02.2009. 11:02 ] @
Zamolio bih korisnike servage.net da mi kazu kakvo je trenutno stanje, jer moram hitno da kupujem nijbitnije mi je kako radi MySQL ali i ostatak usluge.

Unapred vam puno hvala
[ bukovski @ 28.01.2010. 16:01 ] @
i jel ima novih iskustava ? kako se ponasaju i jedan i drugi ? sobzirom da je uni puko treba mi neki sa min 10-tak domena za male pare ne preterano zahtevne sajtove svi ukupno 200mb sa max ukupnom posetom 5-6000 mesecno
[ srpsko gradjevinarstvo @ 28.01.2010. 16:31 ] @
domaće smo ovde analizirali, a strane poseti hosting talk forum. Ja se ne bih hvatao ova dva nikada.