[ staklish @ 19.02.2006. 16:24 ] @
Nedavno mi je drugar dobio Power Mac G4 na 400mhz sa 64mb rama,ATI 16MB,6,5GBHDD,posto smo ja i on novi u ovome zanima me dali moze da se na njemu instalira noviji MacOS i kolika mu je trenutna realna vrednost,hvala!!!
[ DS_Store @ 19.02.2006. 17:17 ] @
Za OS X potrebno je min 128 MB RAM, stariji bi valjda trebalo da rade na 400 MHz pristojno...?
[ hulja @ 19.02.2006. 18:19 ] @
moj imac g3 400 mhz radi super sa najnovijim 10.4.5 sistemom doduse napakovan sa 1 gb rama. za os x je memorija uslovno bitnija no cpu bilo bi pozeljno da stavis za normalan rad 512mb ili ako mozes vise.naravno radice i sa 128 ali...
[ madamov @ 19.02.2006. 19:02 ] @
Dodaj mu bar 256 MB RAM-a ako želiš da teraš OS X, a i veći disk ne bi bilo loše da staviš. Što se cene tiče, to je kod polovnih Macova vrlo teško odrediti.
[ staklish @ 21.02.2006. 15:41 ] @
RAM nije problem,nabavio sam 512 na 133,radi savrseno,zanima me graficka,probao sam ATI-ja 9200 i NVidi-u 5200,nista se ne desava,racunar se butuje ali slike nigde,predpostavljam da bi to trebalo da radi posto je AGP kao na PC-u,cak mislim da ova dva proizvodjaca ne prave specijalno graficke za MAC-a,mozda gresim,ali opet ponavljam nov sam u ovome!!! Na njemu je trenutno instaliran MacOS9 na nemackom,naravno nista ne razumem a iskreno nekako mi se i ne svidja kako izgleda pa bih vas zamolio da mi pomognete da nekako dodjem do OSX.Stvarno mi je zelja da vidim sta se tu desava.HVALA!!!
[ madamov @ 21.02.2006. 17:36 ] @
Nisam nikada stavljao neku PC grafičku u Maca, ali se sećam jedne diskusije na Jabučnjaku (www.jabucnjak.hr ili www.jabucnjak.info) kako je bilo potrebno da se flashuje firmware kartice sa PC-a kako bi ista radila u Macu. E, sad, da li samo neke kartice ili svih, stvarno ne znam. Ima li koga da je stavljao neku PC grafičku u Maca?
[ staklish @ 21.02.2006. 19:58 ] @
Nisam nasao nista slicno na njihovom sajtu,logovacu se pa cu da postavim temu.
[ madamov @ 21.02.2006. 20:11 ] @
Bilo je u njihovom forumu, ako pronađem poslaću ti link.
[ MacOS @ 21.02.2006. 23:47 ] @
>Nisam nikada stavljao neku PC grafičku u Maca, ali se sećam jedne
diskusije na Jabučnjaku (www.jabucnjak.hr ili www.jabucnjak.info)
kako je bilo potrebno da se flashuje firmware kartice sa PC-a kako bi
ista radila u Macu. E, sad, da li samo neke kartice ili svih, stvarno
ne znam. Ima li koga da je stavljao neku PC grafičku u Maca?

Kao što sam nabrojao one kartice u nekoj od prethodnih poruka, ja sam
probao dve ali samo za 9-ku. Pop mi rece pre neki mesec da kartica i
dalje mora da bude za Mac što znači da samo treba pogledati ruske
sajtove da li ima firmware i drajver za neku od Ati ili GForce pisi
varijanti.
[ madamov @ 22.02.2006. 12:53 ] @
Citat:
da li ima firmware i drajver za neku od Ati ili GForce pisi varijanti.

I imati PC pri ruci da bi se flashovao firmware.