[ marijan_e @ 20.02.2006. 19:12 ] @
ima li negdje na netu literatura kako se pic programira u c/c++
[ mligor @ 20.02.2006. 19:30 ] @

SourceBoost IDE - C kompajler (cak ima i c++)

http://www.picant.com/c2c/c.html

inace za PIC16F84 je potpuno besplatan

[ marijan_e @ 21.02.2006. 10:10 ] @
ne treba mi compiler nego tekst koji objašnjava kako
[ [M4rk0] @ 26.02.2006. 19:09 ] @
Pogledaj: http://www.sparkfun.com/commerce/hdr.php?p=tutorials
[ kovach @ 26.02.2006. 23:28 ] @

Imas recimo i ovu varijantu... deluje mi ok, a nije mnogo skupa... pogledaj pa proceni, a ako se odlucis da uzmes, aj' molim te napisi neke utiske ili tako nesto, posto me zivo interesuje kakva je knjiga, a trenutno mi ne treba toliko da bih je uzeo jer nemam vremena sad da se bavim time...

http://www.infoelektronika.co....e=PIC-C/body_pic-c_knjiga.html

Pozdrav...
[ Shadow Warrior @ 21.03.2006. 13:32 ] @
pazi koliko sam je ja listao nije losa (mada mi se cini da je bilja ona microchipova prevedena, ima je u radio klubu, mislim da je cak i jeftinija), infoelektroniku generalno ne volim (200 kinti casopis na fush papiru......ko plejboj :)
elem, ja radim u atmelu i ono koliko sam uspeo da izvalim iz neke 2 knjige koje imam, to je da ti je prilicno svejedno imas li knjigu ili surfas po netu za tutorialima posto i na jednom i na drugom mestu ima dosta informacija, koje pokrivaju prilicno sirok spektar mogucnosti mikrokontrolera.
[ sander @ 22.08.2006. 12:46 ] @
Knjige koje su izdate za odredjene PIC C kompajlere podrazumevaju odredjeno znanje programiranja u C-u pa su uglavnom bazirane na opisu gotovih (ugradjenih) funkcija koje dolaze u okviru C kompajlera. Najpopularniji kompajleri su>
HT PIC C, CCS C i microC (delo domace pameti: wwwmikroelektronika.co.yu ). Ja licno preferiram CCS C zbog velikog broja ugradjenih funkcija koje rade savrseno mada su sva tri podjednako dobra (stvar ukusa). Ako te zanima imam nekoliko knjiga na engleskom u PDF formatu negde na HDD-u koje manje vise lice jedna na drugu ali mislim da nije losa varijanta pazariti infoelektronikino izdanje jer ima i gotovih primera koji se mogu isprobati. Takodje bitna stvar kod odabira kompajlera je ako se nekad odlucis da pazaris neki od njih je cena. Onda je najbolja varijanta je mikroC (za nas je cinimi se 99 dolara) dok je demo verzija (besplatno je mozes preuzeti sa njihovog sajta) potpuno funkcionalna samo sa ogranicenjem u velicini koda od 2K sto i nije neki poseban problem za ucenje a bogami i za malo ozbiljnije stavri.
[ vladabajic @ 05.11.2007. 19:24 ] @
kako li ce autor da raguje na ovu poruku!?!
inace, ja sam kupio pomenutu knjigu (na cd-u naravno) u infoelektronici i nije losa...
[ sander @ 06.11.2007. 08:46 ] @
Ta knjiga je prevod neke knjige sa Engleskog, tako da od autorstva nem nista. Ja posedujem i Infoelektronikino izdanje (kupljena) i original (pozajmljen sa rapidshare) u PDF i razlika je samo u poslednjem poglavlju koji jeste autorski rad G-din Nebojse Pejcica iz Nisa ciji su primeri radjeni za HT-PIC kompajler.
E sad, ako neko vec hoce da radi sa PIC mikrokontrolerima i to u C jeziku mislim da bi bilo najbolje da koristi Mikroelektronikin mikroC jer je postao prilicno upotrebljiv i uz njega se dobija prilicna literatura (na engleskom) kao i veliki broj gotovih biblioteka za rad sa raznim periferijama a uz to ako nesto zapne okrene se telefon i poprica se sa autorima na maternjem Srpskom jeziku. Kao sto sam pomenuo compajler je besplatan za kod manji od 2K dok je za punu verziju potrebno izdvojiti 99$ sto je jeftinije nego nekih 250$ za inostranstvo. To je ako smo lokal patriote. Ako nismo onda poslednja verzija za pozajmljivanje CCS C kompajlera 4.058 na rapidshare.

[ veselinovic @ 02.04.2008. 19:45 ] @
Citat:
vladabajic: kako li ce autor da raguje na ovu poruku!?!
inace, ja sam kupio pomenutu knjigu (na cd-u naravno) u infoelektronici i nije losa...

Ne znam za autora, ali moderator vrlo ljutito. Pa u pisanju te knjige je ucestvovao Nebojsa Pejcic, vrlo aktivan clan mnogih foruma, i uvijek svima spreman da pomogne. Pisite direktno njemu i polsace vam sigurno ili knjigu ili pomoc.
Dakle, jos jednom, nema piraterije, a pogotovo ne domacih autora.
Odsad pa nadalje i ubuduce svaki pokusaj bice sankcionisan.