[ SpawnSCG @ 20.02.2006. 20:30 ] @
Pocetnik sam na Linuxu. Instalirao sam Mandrivu 2006 Free (kernel 2.6.12-12mdk) i hocu da skinem XMMS player ali ne znam gde. Koliko znam trebam da skinem .rpm fajl ali na xmms.org imaju samo xmms-1.2.10.tar fajl. Sta da radim sa njim?! Gde da najdem rpm fajl (dajte direktan link) i opisite mi malo procuduru za instalaciju!!!
Hvala
[ slaks @ 20.02.2006. 20:43 ] @
Pa treba malo da se potrudiš

http://rpm.pbone.net/index.php...mms-1.2.10-20mdk.i586.rpm.html

I uzmi malo koristi Google, da si samo ukucao rpm dobio bi: http://rpm.pbone.net/ i začudio bi se šta sve može ovde da se nađe.

[Ovu poruku je menjao slaks dana 20.02.2006. u 21:45 GMT+1]
[ tarla @ 20.02.2006. 20:48 ] @
oces i da zapjevamo.... :)
[ SpawnSCG @ 20.02.2006. 21:17 ] @
Pa moze i neka pesmica samo da nije narodna !!!
[ SpawnSCG @ 20.02.2006. 21:43 ] @
Uspeo sam. Skunuo sam XMMS i instalirao ga.
Pojavio mi se u Multmedia/Sound u KDE-u.
E sada se javlja drugi problem. Pokrenem ga. Stavim mu play a file, ubacio mp3 pesmu, on je ne pusta, kliknem na player on se zatvori. U cemu je problem sada !?
[ tarla @ 20.02.2006. 21:47 ] @
provjeri output plugine i pokreni ga iz konzole pa vidi kakvu gresku javlja kada pukne
[ ~Vojvoda @ 14.11.2007. 21:33 ] @
I ja isto imam problem sa instalacijom XMMS-a.
Skinuo sam paket otpakovao ga, otvorim Terminal, predjem na folder gde mi je xmms, idem ./configure i javi slledecu gresku:
Code:
checking for C compiler default output... configure: error: C compiler cannot create executables

Znaci nemam pojma sto nece da radi, pokusavao sam i iz Synaptic Package Managera, i tamo markiram xmms, i kliknem apply i on krene neki download, ajde nikakvog problema ne bi bilo da skida nesto, nego ne skida nista i samo bleji...
Boze sacuvaj...
Mogli su jos malo da zakomplikuju, ovako je previse jednostavno....
mislim stvarno...
[ Sir_Oliver @ 14.11.2007. 23:12 ] @
Citat:
~Vojvoda: I ja isto imam problem sa instalacijom XMMS-a.
Skinuo sam paket otpakovao ga, otvorim Terminal, predjem na folder gde mi je xmms, idem ./configure i javi slledecu gresku:
Code:
checking for C compiler default output... configure: error: C compiler cannot create executables

Znaci nemam pojma sto nece da radi, pokusavao sam i iz Synaptic Package Managera, i tamo markiram xmms, i kliknem apply i on krene neki download, ajde nikakvog problema ne bi bilo da skida nesto, nego ne skida nista i samo bleji...
Boze sacuvaj...
Mogli su jos malo da zakomplikuju, ovako je previse jednostavno....
mislim stvarno...

Iskreno, XMMS je malo pregazilo vreme. Prvo koristi GTK1, ne podrzava album artwork, ne podrzava Winamp skinove, itd. Probaj da skines Audacious. To je fork XMMS-a, odnosno BMP-a i prilicno je cool lightweight media player. Sto je najbitnije, u pitanju je aktivan projekat. XMMS se ne razvija vise.
[ ~Vojvoda @ 14.11.2007. 23:14 ] @
cini mi se da se nismo bas najbolje razumeli, nije meni frka koji cu program da koristim, nego kako da ga instaliram
[ Sir_Oliver @ 15.11.2007. 00:08 ] @
Citat:
~Vojvoda: cini mi se da se nismo bas najbolje razumeli, nije meni frka koji cu program da koristim, nego kako da ga instaliram

Pa pazi, meni jedna stvar nije jasna: pokusao si da ga skines preko Synaptica i nije upalilo, je l' tako? Kako instaliras druge programe? Da li u drugim slucajevima sve radi OK? Moj predlog je da pokusas da promenis mirrore u Synaptic-u. Po defaultu on prepozna geografsko podrucje odakle si (na osnovu IP adrese) i automatski stavi najblizi server (to bude uglavnom Ubuntu Srbija, koji i nije tako azuran). Dakle probaj sa promenom mirrora. Ako bas zelis da kompajliras, onda ces morati da instaliras pakete za development (gcc, g++, itd.) - to je uglavnom rulja stvari, koje otprilike ima 40-50 Mb u najboljem slucaju.
[ jorganwd @ 15.11.2007. 09:48 ] @
Switch to AmaroK! :)
[ ~Vojvoda @ 15.11.2007. 15:49 ] @
@Sir Oliver
Jeste u pravu si. Upravo to mi se desilo, proradilo je posle, isao sam na Add/Remove... Bez menjanja mirrora. A ubuduce ako me stignu ti jadi kako da promenim mirrore, gde je ta opcija?
Namestio sam posle i Amarok, i brdo drugih stvari. Ali ipak me brine sto nije hteo da instalira iz shella?
Da vas pitam novi sam sa LinuxOS-om, u skoli smo kucali C prog, pomocu komande: jed imeProg.c pa pisali prog, pa gcc imaProg.c
U shk. smo koristili Debian Distribuciju, pa me interesuje kako se to Radi pod Ubuntu Lin. i kakve su razlike?
Hvala!
[ rj444 @ 15.11.2007. 18:49 ] @
Radice ako instaliras gcc, biblioteke i alate. To sve postizes instalacijom paketa build-essential. Znaci: sudo apt-get install build-essential.

Pozdrav,
Rade
[ Body Bag @ 15.11.2007. 21:32 ] @
Zapeo covek hoce XMMS a ne zna ni on zasto...
Instaliraj bre Audacious mnogo je bolji-ista stvar potpuno samo mnogo lepsa i bolja
Imas ga u Ubuntu repoima sigurno ne zauzima vise od par MB
A takodje imas i poseban paket sa pluginovima za njega,ako se ne varam,u kome je gle cuda podrska i za mp3
Zaista komplikovano....
Malo sam sarkastican ne zamerite :)
[ dualpretop @ 15.11.2007. 21:57 ] @
I ja predlažem Audacious. Jednostavno zvuk je kompletniji. Kao i za XMMS, tako i za Audacious pasuju Winamp klasik skinovi.
[ ~Vojvoda @ 29.12.2007. 18:12 ] @
@rj444
Hvala puno-sada radi !!!
[ DJ_DzoNe @ 30.12.2007. 15:36 ] @
Koliko se ja sad nesto secam,
xmms ima vec instaliran na Mandrivi.
[ CONFIQ @ 31.12.2007. 00:39 ] @
Je li sam ja jedini koji koristi Kaffeine? :9