[ pegabend @ 20.02.2006. 22:27 ] @
Dr.DivX je odličan program,brže kompresuje od ostalih,ali bez subtitla.Da li neko slučajno zna kako da sa DVD filma uz pomoć Dr.DivX dobijem Avi sa subtitlom?Živeli!!!
[ korisnicko_ime @ 21.02.2006. 09:58 ] @
Ja nisam imao potrebe da u Dr.Divx-u to radim ali da li si probao varijantu da dok dr.divx enkoduje pomocu vob sub-a ucitas titl i lepis ga "online"
Tu varijantu ja redovno koristiom sa Tmpgencom i pravljenjem filmova sa ugradjenim titlovima.
Dakle instaliraj vob sub (dolazi cak i uz k-lite kodec pack) kreni da enkodujes i loaduj subtitle.Pa javi rezultat...
[ separator @ 21.02.2006. 10:13 ] @
Sve zavisi kakav kvalitet slike zelis. Kod mene na primer filmovi sa urezanim titlom imaju isti status kao bioskopski snimak. Zar ti nije lakse da film iskompresujes a zatim odes na net i skines odgovarajuci prevod. Ja cak to radim i sa filmovima koje sam nasnimio sa skystar2 kartice. Ukoliko se titlovi ne uklapaju, mozes iskoristiti program Subtitle Sinchronizer. Program koristi *.sub titlove, tako da ces pre sinhronizacije morati da titl izkonvertujes u ovaj format. Za to ti preporucuje Subtitle Workshop, a ucitani titl izkonvertuj u "Micro DVD" format.
[ Mladen_Perisic @ 22.02.2006. 18:27 ] @
Budući da Dr. DivX koristi isključivo DivX.DLL fajl za kompresiju (ne pokušava da sarađuje sa ffdShow i sličnim ostvarenjima koji ti omogućavaju ubacivanje prevoda), nema ti spasa osim da koristiš najnoviji Dr.DivX i žongliraš sa SMI prevodima.