[ dexxx @ 21.02.2006. 09:15 ] @
Kako snimati (na hard disk) razgovor koji obavljam preko skypea?...Molio bih Vas da mi pomognete, posto mi je veoma bitno i hitno. Napominjem da komp ima integrisanu zvucnu kartu, i da je umrezen zajedno sa jos 15ak kompjutera, tako da nema modem, vec mreznu kartu. Ovo govorim zato sto sam pokusao da koristium `advanced call recorder` ali nisam mogao nish da snimim posto nemam modem.
[ buljko @ 21.02.2006. 09:55 ] @
Volume control
Options
Properties
Recording
Odaberi i cekiraj-selektuj Mono mix, Stereo mix ili sl. vec zavisno od toga sta ti treba i snimaj.
[ dexxx @ 21.02.2006. 10:34 ] @
Uradio sam sve to...snimao sam sa windows sound recorderom, i ne cujem nista kada pustim snimak...cini mi se da postoji neki zvuk snimka duboooko u pozadini ali je toliko tih da je neprepoznatljiv...zasto?
[ buljko @ 21.02.2006. 10:40 ] @
Probaj da u opciji Microphone/Advanced odradis Boost (+20dB) pa probaj ponovo. Verovatno je problem u niskom nivou sa mikrofona.
[ dexxx @ 21.02.2006. 10:48 ] @
Hvala ti na promptnim odgovorima...naime, ja nisam bas bio precizan...ja sam pokusavao samo da snimim skype test call ...znaci, bez mic-a, (mic mi nije prikljucen), samo glas tete iz engleske am pokusao da snimim...ali ne mogu da ga cujem... U cemu je problem?
[ genesys @ 21.02.2006. 11:22 ] @

Ne mozes tako lako da snimis razgovor (tj. drugu stranu). Pogledaj na share.skype.com, postoji par aplikacija (pamela plugin radi, isprobao sam)
[ buljko @ 21.02.2006. 11:23 ] @
To je vec drugo. Ja sam jedno vreme koristio Skype ali, ne znam o cemu pricas. Instaliracu ga ponovo, cisto iz radoznalosti, pa ako skuzim o cemu se radi, javljam. Koja verzija? Ne secam se te opcije skype test call...
@genesys
tek sada sam video tvoj post. Zasto ne bi mogao snimiti i drugu stranu ako snima pod opcijom Mono mix u Volume control/Recording? Snima se ono sto ide na izlaz kartice, bar ja tako mislim, slicno opciji What U Hear kod Live kartica.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 21.02.2006. u 12:27 GMT+1]
[ dexxx @ 21.02.2006. 11:32 ] @
Postoji mogucnost besplatnog poziva koji se zove skype test call...zoves, a teta sa druge strane (automat) ti govori nesto...ja sa
m pokusao to da snimim, ali ne ide...
[ buljko @ 21.02.2006. 11:39 ] @
Probacu... pa javljam.
[ genesys @ 21.02.2006. 12:14 ] @

Skype test call ima username echo123, pozovi je. Mozes je "zamoliti" da ona inicira poziv tako sto joj posaljes poruku "callme" bez navodnika, naravno. Mozes joj slati i druge poruke, tada se ponasha kao "ogledalo", tj vraca sve poruke sto joj posaljes. (ovo izgleda trenutno ne radi, ne odgovara mi).

@buljko

nisam znao za tu opciju. U svakom slucaju, za obicne audio kartice m,oras koritsiti SW da bi snimio sagovornika