[ PoLyGoN @ 21.02.2006. 09:24 ] @
Kada napravim text objekat u 3d studiu ne mogu da kucam latinična slova ČĆŠĐŽ, izbacuje mi neke gluposti. Napominjem da ta slova mogu normalno da kucam u wordu, i ostalim programima. Kucam običnim Arial-om. Pomagajte ako znate, pozdrav.
[ sale3d @ 22.02.2006. 13:28 ] @
probaj da ukljucis srpski jezik u control panel/regional&lang option/languages/details, pa kada u maxu napravis text moras prebaciti tastaturu na srpski odnosno hrvatski ili us, pomocu tipki alt+shift (to mozes uraditi za vreme kreiranja teksta gde ces odmah videti rezultat)
[ Goranowsky @ 22.02.2006. 16:52 ] @
Mislim da ce se hijeroglifi pojaviti u tom slucaju. Jedino resenje je "hackovati" neki font, tj. zameniti mesta nepotrebih sa potrebnim slovima ($-Ć, @-Ž itd...). Kako se to radi, nemam pojma. Mozda postoji neki program za obradu fontova.
[ d4rk3lf @ 22.02.2006. 18:24 ] @
3d Max, koliko ja znam uopste ne podrzava ALT-SHIFT varijantu. Sto lepo ne uzmes neki yu font, imas ih gomilu. Imas i Arial yu.
[ PoLyGoN @ 22.02.2006. 23:03 ] @
Konačno sam uspeo. Problem je bio u regionalnim podešavanjima na koje nisam obratio pažnju jo u toku instalacije OS-a. Kada sam sve u "Regional options" stavio na serbian latin slova se ispravno prikazuju u max-u. Hvala svima na odgorima. Pozdrav
[ sale3d @ 24.02.2006. 12:29 ] @
podrazumeva se da font mora imati yu slova sa kvakicama inace mozes da pritisnes i moju svastiku i opet nece pomoci, sto se tice shift+alt, brate, i max radi u win okruzenju nemoj da savetujes nesto sto nisi proverio, inace promena jezika ne moze ni da radi ako imas podesen samo jedan, moras da imas min 2 da bi mogao da ih menjas

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 24.02.2006. u 13:42 GMT+1]